Zavrieť

Porady

Softvéristi

Včera mala byť v BA tá porada ohľadom sociálky. Vie niekto nejaké "pikošky"?

Vieme, už niečo??? Čo s RLFO, čo s ELDP - od 1.7.05 z dôvodu prerušenia poistenia pri rodičovskej dovolenke?
Usporiadat
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

endrju
Včera bola "riaditeľská" porada niekde v Nízkých Tatrách.
"Referentská" porada je dnes.
Včera som však veľmi intenzívne komunikoval s pracovníkmi pobočky sociálky v Trenčíne.
Od nich som sa získal aj informáciu, ktorú som uviedol v prvých dvoch vetách.:p
Zatiaľ vrelá vďaka.
To, že sa musia odhlásiť cez RLFO - to je jasné. Skôr ma zaujímajú konkrétnejšie veci samotných tlačív:
RLFO:
Či budú upravovať tlačivo.
V odd.10 je políčko Dátum vzniku prerušenia - kde by mal ísť teda aj dátum napr. 1.7.05 za predpokladu, že RD už beží. Nižšie je však políčko Dátum začiatku MD, RD - tak či tam nebudú to RD vyhadzovať, alebo či teda ideme používať aj po 1.7. tie isté tlačivá, a ak áno, teda či aj v tomto políčku Dátum začiatku MD, RD - má byť uvedený dátum nástupu na RD. Alebo ako ..., aby zas nebol pri odovzdávaní RLFO problém.
Nehovoriac o tom, že sa rozbieha aj elektronické zasielanie RLFO (neviete náhodou, či už majú na SP k tomutu RLFO aj nejaký testovací server?).
ELDP:
Uvádzate, že sa bude uvádzať vo vylúčiteľných dobách. OK. Predpokladám teda, že myslíte takú istú evidenciu, ako je v prípade OČR, ktorá pokračuje ďalej po 10.dni, teda neplatená OČR od 11.dňa. Taktiež sa jedná o prerušenie poistného, ale tieto dni sa uvádzajú do políčka Kal.dni vylúč.dôb.
Alebo sa mýlim?
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

Ak sa zajtra dozviete niečo nové, dáte "tu" info ???
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

Skvelé !!!



0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

endrju
Takže nová informácia dokonca v stredu sama "priplávala" na Poradu od ochotného Poraďáka alebo Poraďáčky.:p

Záujemcovia môžu nazrieť do tohoto príspevku:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=97530&postcount=2
Andrej, ďakujem, pred malou chvíľkou som Vám potvrdila "súhlasím" s pochvalou pre UKA, ktorý to tu na poradu prilepil.
A hlavne dík, že ste na mňa nezabudol.
RLFO - jeden problém je teda ako-tak vyriešený, akurát je fakt skvelé, že nie každý zamestnávateľ vie, že tento RLFO má odovzdať najneskôr zajtra. To zas bude chaosu.
ELDP - tu si to nastavíme, ako som už písala ako OČR od 11. dňa - len do kalendárnych dní vylúčiteľných dôb - takto to vidím v podstate aj v poučení.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ja som asi hotentót, vôbec nerozumiem , čo treba do zajtra odovzdať Ak išla zamestnankyňa na MD 12.5.2005, RLFO som odovzdala 10.5.2005, v kolonke 10 som uviedla dátum začiatku MD...Čo mám do zajtra odovzdať.??.
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

adam
Ja som asi hotentót, vôbec nerozumiem , čo treba do zajtra odovzdať Ak išla zamestnankyňa na MD 12.5.2005, RLFO som odovzdala 10.5.2005, v kolonke 10 som uviedla dátum začiatku MD...Čo mám do zajtra odovzdať.??.
Toto sa netýka materskej dovolenky, ale rodičovskej dovolenky. Pokiaľ uvádzate, že Vaša pracovníčka išla na materskú od 12.5.2005, táto materská dovolenka trvá 28 týždňov, takže nemusíte odovzdávať z dôvodu prerušenia RLFO. Až keď skončí materskú a nastúpi na rodičovskú, čo bude cca po pol roku, až potom pošlete na Sociálku RLFO s prerušením z dôvodu rodičovskej dovolenky.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ahááááááá....Už mi je to jasné...Nie som mzdárka, tak sorry..... Ďakujem...
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

Zdravím všetkých pracujúcich.

Novela zákona č.580/2005 o Zdravotnom poistení.

Čo poviete na §24, kde je pod písmenom e) uvedená povinnosť zamestnávateľa:

e) viesť a uchovávať po dobu desiatich rokov evidenciu o zamestnancoch, ktorá musí obsahovať <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>

1. meno a priezvisko, a to aj predchádzajúce, rodné číslo, u cudzinca sa uvádza dátum narodenia, ak rodné číslo nemá, adresu trvalého pobytu,<o:p></o:p>

2. údaje o vzniku a zániku verejného zdravotného poistenia,<o:p></o:p>

3. počet dní, za ktoré sa platí poistné v členení na jednotlivé kalendárne mesiace, <o:p></o:p>

4. príjem podľa § 13 ods. 1 až 4 v členení na jednotlivé kalendárne mesiace,<o:p></o:p>

5. údaj o výške minimáln<INS cite=mailto:MZ%20SR dateTime=2005-06-13T10:01>eho základu</INS> tohto zamestnanca stanoven<INS cite=mailto:MZ%20SR dateTime=2005-06-13T10:01>ého</INS> podľa § 1<INS cite=mailto:MZ%20SR dateTime=2005-06-13T10:01>3</INS> ods. 1<INS cite=mailto:MZ%20SR dateTime=2005-06-13T10:01>5</INS> a 1<INS cite=mailto:MZ%20SR dateTime=2005-06-13T10:01>6</INS> za jednotlivé kalendárne mesiace,<o:p></o:p>

6. úhrn zaplatených preddavkov zamestnanca podľa § 16 ods. 2 písm. a) v členení na jednotlivé kalendárne mesiace,<o:p></o:p>

7. úhrn zaplatených preddavkov zamestnávateľa za tohto zamestnanca podľa § 16 ods. 2 písm. c) v členení na jednotlivé kalendárne mesiace,<o:p></o:p>


- myslíte, že budú oficiálne vydané tlačivá, alebo to ideme zapracovávať ako interné, nami vytvorené zostavy ???

Za váš názor vopred ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

My to budeme mať v mzdovom liste, oficiálne tlačivá veľmi pravdepodobne nebudú.
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

somij
My to budeme mať v mzdovom liste, oficiálne tlačivá veľmi pravdepodobne nebudú.
Tiež uvažujeme nad mzdovým listom, ešte sa však rozhodujeme. S tým, že oficiálne tlačivo zrejme ani nebude - takéto niečo som v podstate aj očakávala. Možno nás prekvapia.
Uvítam samozrejme aj názor ostatných.
Majte sa.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nebláznite s oficiálnym tlačivom. Všetko vyššie uvedené dajte do mzdového listu, prípadne do inej vhodnej zostavy.
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

Jozef Mihál
Nebláznite s oficiálnym tlačivom. Všetko vyššie uvedené dajte do mzdového listu, prípadne do inej vhodnej zostavy.
Ďakujem aj za Váš názor, zrejme o tieto údaje taktiež len rozšíreme mzdový list, prípadne ínú už existujúcu zostavu.
0 0
Hronská Iveta Hronská Iveta

Hronská Iveta je offline (nepripojený) Hronská Iveta

endrju
Novelu zákona si nechávam ako "rozcvičkový bonbónik" po dovolenke. Mzdové listy budú mať onedlho cca 10 strán? Už sa teším. Teraz však dovolenkujem a nenechávam sa "rozhádzať"
Endrju. Ďakujem aj za Váš názor. Momentálne taktiež dovolenkujem, i napriek tomu som aspoň na chvíľku odskočila na PORADU. S tými mzdovými listami máte samozrejme pravdu. S tým však zrejme nič nespravíme.
Prajem príjemnú dovolenku.
0 0
MajaV MajaV

MajaV je offline (nepripojený) MajaV

Poprosím o radu resp. Váš názor na stanovenie minimálneho základu zamestnanca - § 13, odsek 15 a 16 zákona o ZP.
Príklad: Fond pracovnej doby v mesiaci je 176 hod, zamestnanec je odmeňovaný hodinovou minimálnou mzdou 37,40 Sk. Mzda je 6582,40 Sk, vymeriavací základ pre ZP je 6583 Sk. Minimálny základ tohto zamestnanca je 6583 alebo 6500 Sk ?

Ďakujem.
0 0
Maňaska Maňaska

Maňaska je offline (nepripojený) Maňaska

Polyhistor-diletant
Základ je 6583 Sk
0 0
MajaV MajaV

MajaV je offline (nepripojený) MajaV

Ďakujem za odpoveď.
0 0
tomare tomare

tomare je offline (nepripojený) tomare

MajaV
Poprosím o radu resp. Váš názor na stanovenie minimálneho základu zamestnanca - § 13, odsek 15 a 16 zákona o ZP.
Príklad: Fond pracovnej doby v mesiaci je 176 hod, zamestnanec je odmeňovaný hodinovou minimálnou mzdou 37,40 Sk. Mzda je 6582,40 Sk, vymeriavací základ pre ZP je 6583 Sk. Minimálny základ tohto zamestnanca je 6583 alebo 6500 Sk ?

Ďakujem.
Poprosím o spresnenie. Ak je zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou napr.25 000 Sk. Koľko je minimálny základ? Ďakujem.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

tomare
Poprosím o spresnenie. Ak je zamestnanec odmeňovaný mesačnou mzdou napr.25 000 Sk. Koľko je minimálny základ? Ďakujem.
Minimálny základ - čoho?
Ak máš na mysli minimálnu mzdu - tá sa tohto zamestnanca netýka - má 25 tis.Sk.
Ak máš na mysli VZ pre poistenie, tiež sa ho to netýka, platí poistenie zo svojho skutočného príjmu.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Keď odrobí celý mesiac, minimum je mesačná minimálna mzda 6500 Sk. Ak časť mesiaca neodrobí (napr.PN), minimálna mzda sa kráti.
0 0
tomare tomare

tomare je offline (nepripojený) tomare

somij
Keď odrobí celý mesiac, minimum je mesačná minimálna mzda 6500 Sk. Ak časť mesiaca neodrobí (napr.PN), minimálna mzda sa kráti.
Zamestnancovi patrí minimálna mzda vo výške zodpovedajúcej odpracovanému času.
Čiže ak bude mať napr. 10 dní dovolenku a 11 dní odpracuje a jeho mesačná mzda je 6500 Sk. V takomto mesiaci bude jeho minimálny základ pre odvod do ZP=3405 ? (6500:21x11) Jeho VZ do ZP bude 6397 ? ((3405 +(10x8x37.40))
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať