Zavrieť

Porady

DPH a IDR

Dobrý deň,mám tento problém a potrebovala by som radu,od niekoho,kto má väčšie skúsenosti s Omegou:
Ak chcem urobiť DPH výkazy,tak musím najskôr urobiť závierku B a D.Tento krok mi vytvorí interný doklad IDR,kde sa preúčtujú sumy z analytických účtov DPH vstup a výstup :
Napr.
1. 6 000 Sk (preúčtovanie odpočtu DPH) na účet DPH saldokonto : 343 000 / 343 019
2. 10 000 Sk (preúčtovanie daň.povinnosti) na účet DPH saldokonto : 343 219 / 343 000.
Problém je,že ako neuhradená suma IDR nevystupuje rozdiel,teda výsledná daň.povinnosť 4 000 Sk,ale 16 000 Sk,program zráta strany MD a D účtu 343 000.
Úhradu daň.povinnosti 4tis. zaúčtujem cez BV 343 000/221 000,týmto dokladom môžem "uhradiť" interný doklad IDR len čiastkovo,ale čo so zvyškom 12tis.,ktorý mi tam systém dodal?Dalo by sa to urobiť ručne ako 12 000 Sk 343 000 / 343 000,ale pri zmene dokladu IDR vygenerovaného uzávierkou mi vypisuje rôzne upozornenia,tak neviem,či je tento postup správny.
Naposledy upravil martinius : 25.04.07 at 07:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Určite zrátal 343000?
    Nie je to len súčet strán na internom doklade?
    Zostatok 343000 si over v hlavnej knihe.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Gabi03 Pozri príspevok
    Určite zrátal 343000?
    Nie je to len súčet strán na internom doklade?
    Zostatok 343000 si over v hlavnej knihe.
    Zrátal súčet strán v ID...tak to robí aj napr.pri mzdách,ale tam to viem vyrovnať,lebo ich robím ručne a IDR robí systém...hádže upozornenia,ak ho chcem zmeniť.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Buď sa nechápeme alebo neviem....
    Ty nevyrovnávaš interný doklad, ale zostatok na nejakom účte. A ak ti systém zaúčtoval 343000 tak ako si písala, tak by to malo byť v poriadku. Vravím, pozri si zostatok na účte 343000.

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Gabi03 Pozri príspevok
    Buď sa nechápeme alebo neviem....
    Ty nevyrovnávaš interný doklad, ale zostatok na nejakom účte. A ak ti systém zaúčtoval 343000 tak ako si písala, tak by to malo byť v poriadku. Vravím, pozri si zostatok na účte 343000.
    Viem,že nie doklad,v prehľade to bude dobre,ale pri doklade bude vystupovať neuhradená suma 16tis.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.