Zavrieť

Porady

Danove priznanie + vratene preddavky ZP

Dobry den,
prosim o radu: v r. 2007 mi podla rocneho zuctovania ZP za 2006 bolo vratenych 1170,-. Nechal som si znizit dalsie platby o tuto ciastku, tzn. za jeden mesiac som nezaplatil a za dalsi som zaplatil zvysnu cast. Mozem si tychto 1170,- dat do DP k vydavkom (pausal), alebo tym, ze mi ich vratili by som si to mal zapisat aj do prijmov a teda rozdiel by bol aj tak 0,-?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peterk111 Pozri príspevok
    Dobry den,
    prosim o radu: v r. 2007 mi podla rocneho zuctovania ZP za 2006 bolo vratenych 1170,-. Nechal som si znizit dalsie platby o tuto ciastku, tzn. za jeden mesiac som nezaplatil a za dalsi som zaplatil zvysnu cast. Mozem si tychto 1170,- dat do DP k vydavkom (pausal), alebo tym, ze mi ich vratili by som si to mal zapisat aj do prijmov a teda rozdiel by bol aj tak 0,-?
    Dakujem.
    Zrejme účtuješ v jednoduchom účtovníctve. Potom podľa postupov účtovania JÚ spávne by bolo nasledovne účtovať:
    Mesačné platby poistného evidovať do knihy ostatných záväzkov. Pri ich úhrade mesačne vyrovnávať. Preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia zaevidovať do knihy ostatných pohladávok.
    Pri úhrade mesačných platieb tie 2 mesiace, ktoré si platil menej z dôvodu započítania preplatku by sa mali ku koncu roka pomocou vzájomného zápočtu (podklad súhlas od poisťovne na zápočet) ako nepeňažný pohyb zaúčtovať úhradu preplatku a aj splátok.
    smith Pozri príspevok
    Zrejme účtuješ v jednoduchom účtovníctve. Potom podľa postupov účtovania JÚ spávne by bolo nasledovne účtovať:
    Mesačné platby poistného evidovať do knihy ostatných záväzkov. Pri ich úhrade mesačne vyrovnávať. Preplatok z ročného zúčtovania zdravotného poistenia zaevidovať do knihy ostatných pohladávok.
    Pri úhrade mesačných platieb tie 2 mesiace, ktoré si platil menej z dôvodu započítania preplatku by sa mali ku koncu roka pomocou vzájomného zápočtu (podklad súhlas od poisťovne na zápočet) ako nepeňažný pohyb zaúčtovať úhradu preplatku a aj splátok.
    Dakujem za rychlu odpoved, no asi som sa zle vyjadril. Uplatnujem si pausalne vydavky (40%) na Danovom priznani / VI. oddiel / riadok 2 (zo zivnosti) si do vydavkov mozem dat 40% + zaplatene preddavky (ZP+SP). Chcem vediet ci si tych 1170,- mozem, okrem zaplatenych, uplatnit vo vydavkoch.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    peterk111 Pozri príspevok
    Dakujem za rychlu odpoved, no asi som sa zle vyjadril. Uplatnujem si pausalne vydavky (40%) na Danovom priznani / VI. oddiel / riadok 2 (zo zivnosti) si do vydavkov mozem dat 40% + zaplatene preddavky (ZP+SP). Chcem vediet ci si tych 1170,- mozem, okrem zaplatenych, uplatnit vo vydavkoch.
    Môžeš, ak preplatok zahrnieš do príjmov.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Prosím pekne o radu, príjem zo závislej činnosti , potvrdenie od dvoch zamestnávaťeľov. Dotyčný si urobil sám ročné zúčtovanie do zdravotnej poisťovne za rok 2006. V roku 2007 na osobý účet vrátený preplatok 6 669,-. V daňovom priznaní sa uvedie tento vrátený preplatok do § 8 príjem iný ?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Ak šlo o preplatok z ročného zúčtovania poistného zamestnanca, ide o príjem zo závislej činnosti, treba ho zahrnúť do § 5 a priložiť potvrdenie o príjme od zdravotnej poisťovne...

    Danove priznanie + vratene preddavky ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.