Zavrieť

Porady

Príjem z Čiech

Poprosím o radu:

Keď bol zamestnanec zamestnaný 2 mesiace v Slovenskej Republike a zvyšných 10 mesiacov z roku pracoval v Českej Republike tiež ako zamestnanec, podáva si daňové priznanie sám. Vrátia mu daň, ktorú zaplatil v Českej Republike alebo tieto príjmy sú vyňaté, t.j. uvádzajú sa na riadku 46 alebo 49? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    ahoj, príjmy z čiech sa započítavajú. Takže vyplníš riadky 49 - 53

    Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

    Dan1
    Zaujimalo by ma tiež niečo podobné, preto sa pripájam, keď sa nájde nejaká dobrá duša. Jedná sa o to, že v daň. priznaní mi vyšlo, že som zaplatila na dani v ČR viac, než je potrebné napr. 100tis.Sk už v prepočte riadok 83 a koeficient r.84 100 a moja daň. povinnosť je 70tis.Sk v riadku 78. Faktický by mi vznikol nárok na preplatok, ale v daň. priznaní mi to vyhodí, že daň. povinnost 0 aj pre mňa a ani vratka od DÚ sa nekoná. Je to v poriadku ? Ďakujem za pomoc

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    s tymto si niesom 100% istá. Ale malo by to byť správne. Ak sú to príjmy z čiech, tak u nás nemáš nárok na vrátenie. On pracoval celý rok v čechách? A ty vyplňaš DP typu B?

    AHT je offline (nepripojený) AHT

    AHT
    Ešte by som poprosila, celý príjem, poistné a daň z potvrdenia od zamestnávateľa mu mám prepočítať kurzom k 31. 12. 2006? Ďakujem.

    Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

    Dan1
    Tak u mňa je to celoročná práca v ČR a DP typ B. Neviem ako je to u AHA. Ďakujem za pomoc, takže vratka dane nebude.

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    Príjmy sa prepočítavajú buď priemernými mesačnými, alebo ročnými. Ja som prepočítavala priemerným ročným. Nájdeš si to na stranke www.nbs.sk. Pre ČR platí kurz 1,314

    Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

    Dan1
    Áno prepočítava sa kurzom NBS priemer za rok 2006 čož je 1,314 - to mi tu poradili dobré duše. Vďaka im.

    straposko je offline (nepripojený) straposko

    Som obyčajné dievča, ktoré ma rado pohyb a život okolo seba. Rada sa stretávam s novými ľuďmi, od ktorých je čo "pochytať" ...viac straposko
    Dan 1, prečo vypisuješ typ B? to nieje obyčajný zamestnanec? Alebo ma aj íné príjmy?

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    Prosím Vás o radu pri vyplnení daňového priznania. Podnikateľ mal príjmy z podnikania na Slovensku plus tri mesiace mal prerušenú živnosť a za to obdobie mal príjmy ako zamestnanec v Čechách. Má o tom potvrdenie, príjem som si prerátala ročným kurzom. Neviem však ako vyplniť daňové priznanie typ B. Príjmy a výdavky zo živnosti dám na r. 2 VI. oddielu . Príjem zo závislej činnosti v Čechách mám zapísať do V. oddielu na r. 33 až 35? ďakujem za radu.

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    megyzah Pozri príspevok
    Prosím Vás o radu pri vyplnení daňového priznania. Podnikateľ mal príjmy z podnikania na Slovensku plus tri mesiace mal prerušenú živnosť a za to obdobie mal príjmy ako zamestnanec v Čechách. Má o tom potvrdenie, príjem som si prerátala ročným kurzom. Neviem však ako vyplniť daňové priznanie typ B. Príjmy a výdavky zo živnosti dám na r. 2 VI. oddielu . Príjem zo závislej činnosti v Čechách mám zapísať do V. oddielu na r. 33 až 35? ďakujem za radu.
    Našla som tu na porade príspevky o príjme z Čiech, ale išlo o daňové priznanie typu A, alebo ak aj išlo o B, tak som nenašla odpoveď kde mám vlastne ten príjem z ČR zapísať, prosím Vás ak môžete poraďte, alebo mi pripojte link, kde môžem hľadať odpoveď na svoju otázku. Ďakujem

    j.u.l.i.a je offline (nepripojený) j.u.l.i.a

    obyčajný človiečik, ktorý sa v práci veľmi snaží aj keď je to niekedy veľmi ťažké:) ...viac j.u.l.i.a
    Prosím Vás o radu:
    mám povinnosť ako zamestnávateľ vykonať ročné zúčtovanie dane zamestnancovi, ktorý mal za mesiace január až jún 2008 príjem z ČR?

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    Ahoj ,
    použijem DP typu A , ak zamestnanec za rok 2008 mal len príjem zo závislej činnosti : Od 1 - 4 mesiace / príjem z Čiech , od 5 - 6 Úrad prace v Sr , a nakoniec od 7 - 12 prijem v SR , mám pritom použiť aj metodu vyňatia , alebo zápočet ? Ktoré riadky na príjem z CZ vypísať v DP typu A .
    Naposledy upravil kaupke : 18.02.09 at 05:03

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.