Zavrieť

Porady

Fakturácia

Prosím o pomoc:
1) Slovenský podnikateľ fakturuje za služby a dodávky materiálu, ktoré objednala slovenská spoločnosť. Avšak faktúry sa posielajú francúzskej spoločnosti, ktorá ich uhradí v EUR. Teda ako odberateľ je uvedná francúzska spoločnosť.
2) Tieto služby a materiál objednáva slovenská spoločnosť, ktorá vznikla za účelom sprostredkúvať tieto nákupy služieb a tovarov.
3) Aby to nebolo také jednoduché, tak príjemca tovaru a služby je tretia spoločnosť, ktorá menežuje vyššie uvedenú spoločnosť, u tejto sa všetko zoskupuje a podom podľa požiadaviek vydáva. Tovary a služby sú teda prijímané na území SR.
Moja otázka:
Ak uvediem na faktúre ako odberateľa francúzov, mala by som uviesť aj to, že tovary ostávajú na našom území a služby sú vykonávané na našom území ? Z hľadiska DPH aké DIČ odberateľa uvediem, ktorú spoločnosť, alebo je to jedno a uvediem napr. toho kto tovar a službu prevzal?
Vopred ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Sice je to dost zamotane, ale ja by som povedala tolko, ze ak tovar alebo sluzby chces fakturovat bez DPH, mala by si zistit danovu registraciu zahranicneho odberatela a k fakture prilozit nejaky doklad, ktorym preukazes odoslanie tovaru do zahranicia. Vzhladom k tomu, ze tovar zostava na Slovensku, DPH by som uctovala a na fakture by som uviedla DIC slovenskej spolocnosti. Tato spolocnost si DPH vynarokuje, takze nikto o nic nepride.

    martaO je offline (nepripojený) martaO

    martaO
    Nie tovar s montážou. Ide napr. o dodanie materiálu, nejaké kancelárske potreby a pod. a potom ide o prenájom nákladného automobilu. Tak že automobil bude prenajatý a vodiča si zamestná tá firma, ktorá si ho prenajme. Všetko sa deje na území SR. Je to úplne choré, že tlačia našich podnikateľov do niečoho, čo nevieme riadne ošetriť v zmysle našich zákonov. Každý nadáva Slovákom že sa dajú robiť nejaké veci ale my to nevieme. To isté som mala aj s rakúskou spoločnosťou. Generálna riaditeľka tvrdila, že v Rakúsku sa to dá. Tak dostala preložený náš zákon, ale aj tak si tvrdia svoje.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.