Zavrieť

Porady

zrušenie pracovného miesta

zamestnanec sa stal nadbytočný, nakoľko sa zrušuje jeho pracovná pozícia, bola mu ponúknutá iná vhodná práca, ale tú nechce prijať, má nárok na odstupné v takomto prípade?
5 komentárov     zbaliť
ivka70 ina vhodna praca je praca podla jeho pracovnej zmluvy?
Zuzy nie, pracovná zmluva je na vrátnik, a bola mu ponúknutá práca triedenie odpadu, aj miesto výkonu by bolo iné ako v pracovnej zmluve
ivka70 Taku pracu nemusi prijat. Ak ste mu dali vypoved kvoli zrusenemu pracovnemu miestu, ma narok na VD + odstupne
Zuzy výpoveďná doba by bola od 1. apríla do 31. mája, čiže 2 mesiace, potom by dostal odstupné, ale to miesto aj tak sa zrušuje, a druhú prácu neakceptuje, má nárok ísť na PN, výpoveďná doba aj tak by skončila 31.5. ?
ivka70 Ak sa miesto rusi od 1.4. a nemate pre neho pracu pocas VD, ma narok na prekazku v praci na strane zamestnavatela, platenu priemernou mzdou.
Na inu pracu ho mozete preradit len v intenciach Zakonnika prace (napr. na odstranovanie zivelnej pohromy a pod.)

Ak by nahodou bol PN v case, kedy mu ma koncit VD, PP neskonci 31.5., ale az poslednym dnom PN.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    zrušenie pracovného miesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.