Zavrieť

Porady

Dotacia z UP-kontrola

Dobry vecer, nakolko mam kontrolu z Uradu prace,ako som vyuzila dotaciu na zacatie podnikania,chcem sa opytat,ake polozky mozem nakupit z tejto dotacie.Dotacia bola na vedenie uctovnictva. V podnik.zam. bolo : nakup PC, odvody, nakolko som vsak neplatila odvody do SP, musim namiesto toho nieco ine zdokladovat..prosim ,poradte..
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Prilož sem ten tvoj podnikateľský zámer. Niekto ti to už prečíta.
2 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

No ved prave...ja ho nemam nikde ulozeny..mala som ho v booku, a potom som book preinstalovala...och joj..ale urcite tam bol nakup PC, odvody ZP,odvody SP...a neviem vykryt odvody SP, kedze SP som nemala zo zakona povinnost platit..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ani my ho nemáme. Možno ho bude mať tá kontrola. A pôjde podľa neho.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

...nákup tlačiarne, SW....
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
nedielka Pozri príspevok
No ved prave...ja ho nemam nikde ulozeny..mala som ho v booku, a potom som book preinstalovala...och joj..ale urcite tam bol nakup PC, odvody ZP,odvody SP...a neviem vykryt odvody SP, kedze SP som nemala zo zakona povinnost platit..
Veď to nevadí. Proste nevyčerpanú dotáciu vrátiš úradu práce. Veď si ju neminula. Či.....
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

ja som sa v r 2009 poučila keď mi spadol systém a všetko v ri .i zmiznuté - záloha potrebná -a najlepšie aj vytlačené kópie
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Takze moze tam byt aj softver,aj instalacia softveru? Mozem tam dat aj skolenie k programu? Tlaciaren mam,aj USB.. Moze byt aj toner? Pripadne oprava tlaciarne?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

no ak už toto si účtovníčka nevie ustriehnuť..
1 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

No ved ja koza, robila som si pausalne vydavky a blocky som davala do kosa...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
nedielka Pozri príspevok
No ved ja koza, robila som si pausalne vydavky a blocky som davala do kosa...
No zdravého človeka by to nenapadlo.
6 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

do koša??? a ako chceš dokladovať nákup ? v zámere si si uviedla čo a za kolko kúpiš.. keď nepreukážeš, budeš musieť dotáciu vrátiť..
4 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Presne pre toto radím podnikateľom, aby nepoužili paušál, ale viedli účtovníctvo pri zisťovaní základu dane . V účtovných dokladoch sa niečo, čo sa dá považovať za použitie dotácie, nájde.
Oprávnené môže byť : PC, Soft, tlačiareň, odvody ZP, nájom priestorov, kancelársky nábytok...
Účtovníčka má ovládať aj archiváciu dokumentov, a archivačné lehoty, pri dotáciách 10 rokov po ukončení činnosti.
6 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Super, toto som chcela vediet, dolezite blocky ako nakup PC, tlaciarne, nabytku, externeho disku mam jasne odlozene,len som nevedela ,ci to mozem pouzit pri kontrole, nakolko to nemam zauctovane, a nemam to ani v podnik.zamer. Dakujem.Pekny vecer
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

ak to nemáš v zámere, tak ti to neuznajú..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
nedielka Pozri príspevok
Super, toto som chcela vediet, dolezite blocky ako nakup PC, tlaciarne, nabytku, externeho disku mam jasne odlozene,len som nevedela ,ci to mozem pouzit pri kontrole, nakolko to nemam zauctovane, a nemam to ani v podnik.zamer. Dakujem.Pekny vecer
No ak to nemáš v podnikateľskom zámere, toaletný papier by bol lepší.


Pozháňaj si nejaké bločky, aby zodpovedali tomu podnikateľskému zámeru. Neviem, či sa ti to spätne podarí.
Naposledy upravil marjankaj : 03.04.12 at 20:24
0 0
nedielka nedielka

nedielka je offline (nepripojený) nedielka

Vsak to pisem,ze presne take blocky mam..kancelarske potreby, externy disk, usb,toner, tlaciaren,kalkulacka, softver, instalacia softveru..som zvedava,co mi nato povie.. V utorok dam vediet :-) Dakujem..pekny vecer
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

nedielka Pozri príspevok
Super, toto som chcela vediet, dolezite blocky ako nakup PC, tlaciarne, nabytku, externeho disku mam jasne odlozene,len som nevedela ,ci to mozem pouzit pri kontrole, nakolko to nemam zauctovane, a nemam to ani v podnik.zamer. Dakujem.Pekny vecer
píšeš aj toto..
ak to tam nemáš, nepotrebuješ ani bločky..
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Ale jasné, predlož všetko čo máš. Veď kontrola si to už vytriedi.
Ešte by si mohla mať problém s paušálnymi výdavkami. Nie je pravda, že si ich nemôžeš uplatniť. Máš na ne právo ako každý.
0 0
vulxy vulxy

vulxy je offline (nepripojený) vulxy

nedielka Pozri príspevok
Dobry vecer, nakolko mam kontrolu z Uradu prace,ako som vyuzila dotaciu na zacatie podnikania,chcem sa opytat,ake polozky mozem nakupit z tejto dotacie.Dotacia bola na vedenie uctovnictva. V podnik.zam. bolo : nakup PC, odvody, nakolko som vsak neplatila odvody do SP, musim namiesto toho nieco ine zdokladovat..prosim ,poradte..
to akoze ty si niekomu robila uctovnictvo??? no zbohom....
0 0
ivustek ivustek

ivustek je offline (nepripojený) ivustek

Iveta
Podľa mňa - vedela si, že ti nevyšli platiť odvody do SP a teda bolo nutné požiadať o zmenu podnikateľského plánu, aby si mohla peniaze použiť na niečo iné. Neviem, či teraz pomôže akýkoľvek bloček, ktorý nájdeš - nebudú totiž sedieť s podnikateľským plánom. Kontrola je totiž o tom, či výdavky korešpondujú s podnikateľským plánom a nie, či sa dotácia minula - na hocičo.
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať