Zavrieť

Porady

Obstaraný majetok nezaradený už 4 roky

Firma má od začiatku roku 2007 zúčtovaný majetok na obstaraní, ktorý nebol do teraz nijako zaradený. Jednoducho je stále na účte 042. Môj návrh je nedaňová 548 alebo škoda.
Nikto vo firme nevie, kde ten majetok v skutočnosti je. Inventuru nerobili.
Môžete poradiť čo s tým?Je to skoro 10 000 EUR.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    rdb Pozri príspevok
    ...Nikto vo firme nevie, kde ten majetok v skutočnosti je. Inventuru nerobili...Je to skoro 10 000 EUR.
    V prvom rade by som vypýtal stanovisko zodpovednej osoby (napr. konateľa) - čo to bolo, kto to objednal, kto to prijal, kam to dal... Potom by som to riešil.

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Stefan2005 Pozri príspevok
    V prvom rade by som vypýtal stanovisko zodpovednej osoby (napr. konateľa) - čo to bolo, kto to objednal, kto to prijal, kam to dal... Potom by som to riešil.
    No konateľ nevie, je mu jedno, netusi... Cudne viem, ale takych je cela kopa. Vsetko co k tomu ma je: Hlavne to teda prosim vyrieste aby to bolo v poriadku. Uz som tomu venoval pol dna a kedze je to vsetkym jedno mohlo by byt aj mne, ale...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    rdb Pozri príspevok
    ..No konateľ nevie, je mu jedno, netusi...

    Nikto vo firme nevie, kde ten majetok v skutočnosti je.
    Inventuru nerobili.
    Vyššie uvedené skonštatuj, daj na základe toho navrhni na odpis a daj to podpísať pánovi konateľovi...

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Dakujem vam, procesne mi je to jasne, zapúis som pripravil a zodpovedny ho aj pospisal, prekvapeny ale ved zodpovednost je zodpovednost. Teraz ale kam to zauctovat? Ja mam pripravenu nedanovu 548. Alebo?

    Obstaraný majetok nezaradený už 4 roky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.