Zavrieť

Porady

dobry architekt

zdravim vas poradaci.
chcel by som vas poprosit o radu: hladam dobreho architekta z TN alebo ZA kraja.projekt stavby RD by som mal vypracovany aspon ciastocne (samozrejme potrebujem to este posudit po statickej stranke,...) a myslite ze tie ceny za projekty su take vysoke ake som cital v niektorych vasich prispevkoch.respektivne kolko zaplatim ak mam projekt ciastocne vypracovany? a ake su ceny takej priemernej sedlovej strechy (alebo mi odporucte nejaky stranku s cennikom)?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    p.mac je offline (nepripojený) p.mac

    človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac p.mac
    dobreho projektanta treba zaplatit, lebo Vam viem pomoct, ale aj zdrazit stavbu. Projektova cena zavisi od velkosti stavby a clenitosti. Ja jedneho dobre poznam, lenze je z DS.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    "Dobrí" architekti sú predsa všetci. A ceny sú skutočne také ako sa hovorí.
    Odporúčam ti najskôr získať čo najviac informácií, kým sa ti podarí niečo spáchať a potom bude neskoro.
    Skús stránky komory architektov a komory stavebných inžinierov.
    A kto ti vypracoval ten čiastočný projekt? Ak to dáš rozklesliť niekomu inému ako autorovi, tak pozor na autorské práva.
    A otázka je ešte či vôbec potrebuješ projektanta s pečiatkou. Do 300m2 ti stačí človek so skončeným architektonickým vzdelaním.

    najavo je offline (nepripojený) najavo

    najavo
    myslis do 300m2 zastavanej alebo obytnej plochy?ciastocne vypracovany asi tak ze by som tam potreboval uz len to razitko.studoval som totiz stavbarinu a pracujem v AUTOCADE takze sa do toho rozumiem len nepoznam nikoho kto by mi to schvalil a momentalne som dlhsie pracovne v zahranici.je to jednoducha stavba ale atypicka.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    p.mac Pozri príspevok
    dobreho projektanta treba zaplatit, lebo Vam viem pomoct, ale aj zdrazit stavbu. Projektova cena zavisi od velkosti stavby a clenitosti. Ja jedneho dobre poznam, lenze je z DS.
    ja si prosím kontakt na DS_architekta. Ďakujem.

    Nike je offline (nepripojený) Nike

    Nike
    najavo Pozri príspevok
    myslis do 300m2 zastavanej alebo obytnej plochy?ciastocne vypracovany asi tak ze by som tam potreboval uz len to razitko.studoval som totiz stavbarinu a pracujem v AUTOCADE takze sa do toho rozumiem len nepoznam nikoho kto by mi to schvalil a momentalne som dlhsie pracovne v zahranici.je to jednoducha stavba ale atypicka.
    300m2 zastavanej plochy. Pozri § 139b stavebného zákona a § 44.
    Ak si študoval stavbarinu, možno vôbec nepotrebuješ razítko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.