Zavrieť

Porady

list vlastníctva

4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ahojte vospolok,

potrebovala by som poradiť ohľadom kúpy nehnuteľnosti. Mám list vlastníctva z katasterportálu na nehnuteľnosť, ktorú chcem kúpiť. Na tom liste vlastníctva je ale uvedené, že parcela na ktorej dom stojí nie je zapísaná na liste vlastníctva.
Poradí niekto čo to znamená? Obávam sa, či ten pozemok nie je nevysporiadaný. Ako zistím či majiteľ domu je aj vlastníkom pozemku pod ním?
Ďakujem
Usporiadat
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

nikto nevie poradiť?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Skús pozrieť tu https://www.katasterportal.sk/kapor/faq.do
napr. :
Ako je možné, že sa mi vo výpise z listu vlastníctva (vo vytvorenej zostave) v časti A-majetková podstata neobjaví žiadny údaj, resp. v inej časti listu vlastníctva sa mi nezobrazia všetky údaje?

Čo je to ROEP?
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
pozri si o ROEP
http://www.porada.sk/t70012-roep-a-kataster.html
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Prezrela som ti témy aj otázky na kataster portály, ale nenašla som odpoveď na moju otázku. Medzičasom som podľa čísla parcely zistila, že pozemok je nevysporiadaný a je na ňom plomba.
Takže z kúpy domu asi nebude nič.
0 0
troll troll

troll je offline (nepripojený) troll

Je to dosť veľké riziko, veru sa na to radšej vykašli a pozri inde. Zaujímavé by bolo vedieť, ako to vlastne mieni terajší majiteľ predávať a čo vlastne ponúkal
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Predával dom. Bolo nám povedané, že všetko je vysporiadané, ale keď som pozrela na katasterportal tak som zistila niečo iné.
Je možné, že na katasterportály ešte nie sú aktuálne údaje?
Majiteľ totiž trdil, že nedávno mali dedičské konanie a že je všetko vysporiadané.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Na LV k stavbe byva poznamka, že Lv k pozemku je pod číslom ...
Alebo si pozemok parc.č. ...... skus vyhladat, či existuje vlastnik a kto nim je. Na katastri portali.
Naposledy upravil duves : 11.07.08 at 08:23
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Na liste vlastníctva je uvedené, že pozemok nie je evidovaný na liste vlastníctva - ako som už písala.
A parcela - keď si ju vyhľadám je na nej plomba, nie je uvedené nikde číslo listu vlastníctva, lebo katasterportal mi vyhodil, len výpis z katastra nehnuteľností s poznámkou, že pozemok je nevysporiadaný.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tak je to jasne. Nekupuj to.
Povodny vlastnik mal dost času ist si spisat not.zapisnicu na vydržanie pozemku. Po 10 rokoch mohol mať istotu.
Ty do toho nechod.
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Ďakujem za odpovede. Majiteľ trdí, že všetko je vysporiadané a má list vlastníctva. Počkám si na ten jeho list vlastníctva a potom si to overím na katastri. Ďakujem
0 0
troll troll

troll je offline (nepripojený) troll

jasné, to bude najlepšie,

mimochodom neviem ako teraz, ale zo začiatku sa katasterportal aktualizoval raz za dva týždne. Zo skúsenosti viem, že niekedy sú tam aj mesiac staré údaje (možno iba výnimka), ale v každom prípade to by malo byť v tomto prípade jedno, času už mal naozaj dosť, ako už bolo napísané.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

4326 Pozri príspevok
Na liste vlastníctva je uvedené, že pozemok nie je evidovaný na liste vlastníctva - ako som už písala.
A parcela - keď si ju vyhľadám je na nej plomba, nie je uvedené nikde číslo listu vlastníctva, lebo katasterportal mi vyhodil, len výpis z katastra nehnuteľností s poznámkou, že pozemok je nevysporiadaný.
Na katasterportály je napísaný dátum, k akému sú údaje aktuálne.
Tá plomba môže znamenať, že je podané na zápis dedičské rozhodnutie.
Napriek tomu doporučujem počkať na list vlastníctva, prípadne zájsť osobne na príslušný kataster a tam si údaje predávajúceho preveriť.
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Aktualizácia katastra bola 05.07.2008 - takže zatiaľ je tam len ta plomba a uvidím aký prinesú list vlastníctva.
Ďakujem za pomoc.
0 0
eduard1 eduard1

eduard1 je offline (nepripojený) eduard1

mám podobný problém, chcem kúpiť 3 malé pozemky pri svojom pozemku a keď som to overil na katasterportali tak som zistil, že na uvedené pozemky nie je zaliožený list vlastníctva. Na obecnom úrade som zistil žer užívateľom v jednom prípade je jeden žijúci starý pán a v ďalších dvoch sú to dve zomrelé osoby. Ale ani oni na uvedený pozemok list vlastníctva nemajú. Je možné že nejaké parcela nikomu nepatrí?
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

pozdravujem,
kazda parcela po ROEPe zapisana v katastri nehnutelnosti ma vlastnika, moze to byt :
- znamy vlastnik ( pozname jeho meno a adresu - je zastihnutelny)
- neznamy vlastnik (o takomto vlastnikovi nevieme nic, ani meno ani adresu) - zastupuje ho Slovensky pozemkovy fond
- znamy vlastnik na neznamom mieste, alebo nezisteny vlastnik (pozname len jeho meno, bez adresy, alebo neuplne udaje; alebo je to vlastnik, ktory uz nezije a neprebehlo po nom dedicske konanie) - zastupuje ho Slovensky pozemkovy fond

- v katastralnych uzemiach, kde nie je ukoncene konanie registra obnovenej evidencie pozemkov a ROEP nie je zapisany do katastra nehnutelnosti sa mozu vyskytnut pripady, ze vlastnictvo nie je uvedene v liste vlastnictva
- v takychto pripadoch vlastnik sa zistuje v pozemkovej knihe prislusnej spravy katastra, kde su k nahliadnutiu povodne doklady o vlastnictve, napr.pozemkovoknizne vlozky
- je potrebne rozlisovat vlastnicky vztah k parcele a uzivaci vztah k parcele, uzivatel nemusi byt aj vlastnikom
- doporucujem, aby ste na sprave katastra patrali po vlastnictve k parceliam ktore chcete kupit, mozno v obci este nie je ukonceny ROEP a preto nie su uvedene udaje na katastralnom portali
0 0
bhires bhires

bhires je offline (nepripojený) bhires

Netreba panikarit ale prezistit si vsetky zalezitosti.

Postup:
- vyziadat si od majitela, list vlastnictva k pozemku a k stavbe
- vyziadat si od majitela titul nadobudnutia (Kupna zmluva, Dedicske konanie, Darovacia zmluva...). Najlepsie original.
- eventualne prezistit osobne na katastri list vlastnictva a informovat sa
- v pripade nejasnosti poziadat realitnu kancelariu, notara, advokata o pomoc

Ak by som k ziadnemu pozitivnemu zaveru nedosiel ani po tychto krokoch az potom by som odstupoval zaujmu o kupu.

V kazdom pripade je nutne byt obozretny, opatrny a radsej si 2 x veci preverit avsak nie byt paranoidny.

PS: aj na katasterportal.sk sa moze vyskytnut chyba
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

A nestačí vybrať si z katastra výpis z LV ????????

Ka Mil
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

4326 Pozri príspevok
Na liste vlastníctva je uvedené, že pozemok nie je evidovaný na liste vlastníctva - ako som už písala.
A parcela - keď si ju vyhľadám je na nej plomba, nie je uvedené nikde číslo listu vlastníctva, lebo katasterportal mi vyhodil, len výpis z katastra nehnuteľností s poznámkou, že pozemok je nevysporiadaný.
. .
0 0
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
Prosím, vedeli by ste mi poradiť, ako vymazať z L.V. ťarchu - doživotné úžívanie nehnuteľnosti, ak obaja, čo mali toto právo, už zomreli? Problém je, že žili v ČR a tam aj zomreli. Úmrtné listy nedostanem, lebo nie som najbližšia príbuzná. Rodinný vzťah, ak sa to tak dá nazvať - dedkova sesternica s manželom /deti nemali, zostal len zať a ten s nami nekomunikuje/... a môj dedko zomrel už dávno. Úmrtný list dostanem jedine súdnou cestou - tak mi bolo na úrade v ČR oznámené.
Máte s tým niekto skúsenosť? Viete mi poradiť, ako to vyriešiť jednoduchšie/rýchlejšie ako súdnou cestou?

PS: Dúfam, že nie som , ale nechcela som zbytočne otvárať novú tému.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
mirpo Pozri príspevok
Prosím, vedeli by ste mi poradiť, ako vymazať z L.V. ťarchu - doživotné úžívanie nehnuteľnosti, ak obaja, čo mali toto právo, už zomreli? Problém je, že žili v ČR a tam aj zomreli. Úmrtné listy nedostanem, lebo nie som najbližšia príbuzná. Rodinný vzťah, ak sa to tak dá nazvať - dedkova sesternica s manželom /deti nemali, zostal len zať a ten s nami nekomunikuje/... a môj dedko zomrel už dávno. Úmrtný list dostanem jedine súdnou cestou - tak mi bolo na úrade v ČR oznámené.
Máte s tým niekto skúsenosť? Viete mi poradiť, ako to vyriešiť jednoduchšie/rýchlejšie ako súdnou cestou?

PS: Dúfam, že nie som , ale nechcela som zbytočne otvárať novú tému.
Bez úmrtnych listov ťarchu doživotného práva užívania nezrušíš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať