Zavrieť

Porady

ziadost o vytycenie terminu pojednavania - rozvod

Potreboval by som poradit, na sud som minuly rok v marci daval ziadost o rozvod ale do dnes nebolo vytycene prve pojednavanie. Chcel by som na sud zaslat ziadost o vytycenie terminu pojednavania ale neviem ako ju mam sformulovat. Potreboval by som vzor tejto ziadosti. Vopred dakujem.

Taktiez by som sa chcel opytat, ci tuto ziadost treba zasielat predsedovi sudu alebo na podatelnu prislusneho sudu, kedze to neni staznost na prietahy v konani. Za rychlu odpoved vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    simbata je offline (nepripojený) simbata

    simbata
    Lukáš, neviem či ti už niekto odpovedal, alebo už si si to aj zistil sám, ale nemusíš písať žiadny vzor. Napíš do hlavičky svoje meno, číslo konania, a do textu napíš, že si vtedy a vtedy dal podanie o rozvod manželstva a do dnešného dňa nebolo vytýčené pojednávanie, preto žiadaš, aby sa v čo najkratšom čase vytýčilo. Najlepšie zaslať na adresu súdu alebo len podať osobne v podateľni.
    Netreba mať pred tým žiadny strach. Bežne sa to robí a sudca obyčajne začne so spisom aj robiť. Ak napíšeš sťažnosť predsedovi, tak sa v tom vie potom aj extrémne rýchlo robiť
    Držím palce a ozaj treba podobných sudcov nahánať.

    ziadost o vytycenie terminu pojednavania - rozvod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.