Zavrieť

Porady

Je reálne 90%né financovanie nehnutelnosti v TB?

Brý večer prajem, ako tak čítam túto rubriku len sa potvrdzuje čo som tušil...Ide o to že si chcem kúpiť byt ktorý stojí cca 60tis a chcel by som na to 90% z tejto sumy od banky, priemerný čistý príjem mám 1100e.Úvery ani záväzky žiadne.Samozrejme že v banke pri prepočte neni problém dokonca mi núkali 100%.Viem že v banke dávajú neúplné informácie.Ide o to že rezervačná záloha v realitke je cca 2000e. K podaniu žiadosti potrebujem predbežnú zmluvu ktorej podmienkou je táto záloha, skor mi znalca z banky nepošlú.Ja mám obavu že vtedy vyjde pravda na svetlo, že mi schvaľujú max 80%+ byt ohodnotia nižšie a záloha je v prdeli.Mám si zaplatiť svojho znalca aby som videl na čom som a z tejto sumy rovno odrátať 10% a modliť sa alebo došetriť ešte 10% a budem mať lepší úrok aj splátku?Môj bratranec robí v TB je to len prepážkár "osobný bankár" ide to cez neho, mi najprv tvrdil že dajú max 80% z ceny a o hodinu na to mi volal že ho systém pustil na 100% mne sa to celé nejako nezdá.Momentálna ponuka pre mňa je pri financovaní na 90% úrok 3,25 fix 3 roky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Do rezervačnej zmluvy si dajte rozväzovaciu podmienku s vrátením zálohy, ak nedostanete úver.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    Zacni si vybavovat uver vo viacej bankach naraz. ked uz budes mat pred podpisom zmluvy, tak si porovnas vsetky ponuky a tu najlepsiu vyberies.
    Ono totiz to co ti povedia pred schvalenim moze byt dost rozdielne od toho co bude v zmluve ked to chvali uverovy analytik.
    Ak budes vybavovat uver vo viacerych bankach naraz, tak im pred popdpisom povies len tolko, ze sorry mam lepsiu ponuku inde. A oni ti to bud dorovnaju, alebo jendoducho naozaj pojdes inde.
    Durov Odporúčam tento postup. Oproti pôvodnej ponuke som sa dostal o dosť nižšie.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    To ti tu nikto nemôže povedať že ano dá alebo nedá, pokial viem každý uver či hypoteka sa schvaluje individuálne a je vela vecí na ktoré sa berie ohlad. Ja zrovna som dostal 100% ale aj riaditel pobočky vravel že sa to moc často nestáva. Bola to hypoteka a zrejme zavážila vysoká odhadnutá cena a dom proste vyzeral velmi dobre na fotkách a ja som ho kúpil o dosť lacnejšie.

    Tiež som mal zálohu u realitky ale mal som ešte jeden záložný plán, keby niečo, bez neho by som do toho nešiel.
    Aby som nezabudol ono to vlastne ani nebolo 100% pretože malú časť myslím
    4 000€ s toho bol uver, toto som považoval za nie celkom košér jednanie od banky takto mi nanúťit uver na malú sumu na 30 rokov ale v danej situácii človek moc
    nemá na výber.

    Je reálne 90%né financovanie nehnutelnosti v TB?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.