Zavrieť

Porady

Daň z nehnuteľností

Obec prenajala SZČO budovu s priľahlým pozemkom. V zmluve je určená výška nájomného, avšak o dani z nehnuteľnosti sa v nej nepíše. Obecný úrad ale vyberá od SZČO túto daň. Môže obec vyberať daň z nehnuteľností od nájomcu, keď vlastníkom nehnuteľnosti je samotná obec?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    Dada
    Obec prenajala SZČO budovu s priľahlým pozemkom. V zmluve je určená výška nájomného, avšak o dani z nehnuteľnosti sa v nej nepíše. Obecný úrad ale vyberá od SZČO túto daň. Môže obec vyberať daň z nehnuteľností od nájomcu, keď vlastníkom nehnuteľnosti je samotná obec?
    Obec vybera daň z nehnutelnosti od SZČO čo vlastnia vlastne nehnutelnosti. Ak je budova obce tak daň si plati sama obec sebe.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Aj ja si to myslím. Obec si mala daň premietnuť v nájomnom, nemajú čo žiadať nájomcu, aby im zaplatila túto daň.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    A ak 3 roky to už tako vyberajú? Čo s tým? Môže to mať SZČO vo výdavkoch ovplyvňujúcich základ dane? Má žiadať obec, aby prepracovala zmluvu a daň sa premietla do nájomného?

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    ad 1 - na základe čoho bola SZČO vymeraná daň?
    ad 2 - je to nedaňový náklad - treba novú zmluvu... - ale takto by som to riešil, keby som mal supervzťahy s prenajímateľom - teda s obcou...

    ja by som im dal dane...inak by som na nich šiel - samozrejme zmena zmluvy a za to, že som im platil za niečo, čo nemali nárok (inak sa Vám čudujem, že ste to platili...) by som si alikvótne ponížil nájom na tento rok - prípadne žiadal inú náhradu

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Kontrolujem účtovníctvo tej SZČO a som na to natrafila. Bolo mi to divné, že je to tak. Tak som sa radšej opýtala. Vďaka za odpovede.

    Daň z nehnuteľností

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.