Zavrieť

Porady

DPH a odpočet pri registrácií

Ahojte poradáci mala by som na Vás obrovskú prosbu. Majiteľ mi doniesol fa :
sú tam uvedené veci : príslušenstvá do počítača a inštalácia programu je to veľká FA 159000,-. Viem si to uplatniť pri DPH ked firma vznikla vo februári platcom je 25.02.2008 a faktúra je na 19.03.2008. Môžem to zobrať ako majetok alebo tie súčiastky ako zásoby čo s tou inštaláciou. Je to program , ktorý bude využívať / internetový obchod / viem si uplatniť DPH. Podľa mňa by som zobrala tie veci do počítača ako zásoby ale neviem inštaláciu tam by som neuplatňovala a ešte teraz som si všimla že 1 z tých vecí stojí samostatne 1 ks 53635,- bez dph čiže to zaradujem do majetku vlastne to je celok čiže dávam na účet 013 softvér a zároveň odpisy. A už nie som istá idem hladať.Prosím poradte mi. Dakujem.
Naposledy upravil Monika C. : 18.04.08 at 06:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Monika C. Pozri príspevok
    Ahojte poradáci mala by som na Vás obrovskú prosbu. Majiteľ mi doniesol fa :
    sú tam uvedené veci : príslušenstvá do počítača a inštalácia programu je to veľká FA 159000,-. Viem si to uplatniť pri DPH ked firma vznikla vo februári platcom je 25.02.2008 a faktúra je na 19.03.2008. Môžem to zobrať ako majetok alebo tie súčiastky ako zásoby čo s tou inštaláciou. Je to program , ktorý bude využívať / internetový obchod / viem si uplatniť DPH. Prosím poradte mi. Dakujem.
    V uplatnení DPH nevidím žiadny problém. Určite si môžeš uplatniť.
    Čo sa týka zaradenia dlhodobého majetku, treba rozdeliť, čo sú príslušenstvá k PC a samostatne program vrátane inštalácie. Možno sú na faktúre aj položky, ktoré netreba odpisovať, ale dajú sa priamo do spotreby. Ale to nevieme posúdiť.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ahoj Vierka a dakujem písali sme včera túto faktúru doručil dnes ide mi to na kontrolu takže sa bojím. Sú tam položky nižšie , ktoré pôjdu do spotreby len jedna je veľká suma ale je to ako súbor vecí patria k sebe je tam aj Windows a veci do počítača. Neviem čo s tou inštaláciou. Aj tak dakujem. Bod ti neviem dať musím dakomu inému najprv.Ešte doplním : je to jeden velký hardver a menšie veci sú nainštalované na tomto hardveri je to ako celok a nachádza sa v Bratislave podnikateľ je z Košíc ale zaplatením tejto faktúry je to jeho majetok. Neviete mi poradiť aj s účtovníctvom aj s DPH. Dakujem za všetky príspevky.
    Naposledy upravil Monika C. : 18.04.08 at 07:00

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Inštalácia bude súčasťou ceny na zaradenie dlhodobého majetku. Podľa postupov účtovania, či už sa jedná o dlhodobý hmotný alebo nehmotný majetok, sú súčasťou obstarávacej ceny aj náklady súvisiace s jeho obstaraním. A to je v tvojom prípade inštalácia.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Dakujem Vierka čiže môžem účtovať to ako celok na 013 - softvér a do nákladov pôjdu len odpisy a zároveň si uplatním DPH. Dáš mi za pravdu.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Dakujem bude aj bodík len tebe som dala naposledy a nemám komu teraz dať takže až potom. Ešte raz dík.

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Vladimír dakujem aj tebe dačo mi napíš aby som ti mohla dať bodík zaslúžite za skorú odpoved.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Monika C. Pozri príspevok
    Vladimír dakujem aj tebe dačo mi napíš aby som ti mohla dať bodík zaslúžite za skorú odpoved.
    ďakujem za bodík

    pán doktor potreboval by som niečo proti chamtivosti ale veľa veľa ...



    niečo na odlahčenie

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Dík Vladimír ked mi dačo súri a rýchla odpoved je balzam na dušu.

    DPH a odpočet pri registrácií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.