Zavrieť

Porady

RZP - SZCO a materska dovolenka

Dobry den, potrebovala by som sa uistit v tom, aky formular mam pouzit na rocne zuctovanie poistneho. V roku 2005 som bola SZCO, avsak od 26.6.2005 som nastupila na matersku dovolenku, t.j. zacala som poberat materske, podnikanie som oficialne pozastavila az od 1.8.2005. Od 1.9.2005 mi k materskemu vyplacali aj cast rodicovskeho prispevku, kedze materske nedosahovalo ani vysku rodicovskeho prispevku. Materske sucasne s castou rodicovskeho prispevku som dostavala az do konca roka 2005. Podla zakona je osoba, ktora pobera materske zaradena v § 11 ods. 8 pism. o), avsak s tymto pismenom nepocita ziadny z formularov. Mam to teda prehliadat a tvarit sa, ze som bola osoba podla § 11 ods. 8 pism. c) resp. k)??? Taktiez ku zmene sadzby poistneho u mna doslo len z dovodu ze som v zmysle § 12 ods. 1 presla zo sadzby uvedenej v pism. c) na sadzbu podla pism. f). Je to zmena sadzby na ktoru myslia formulare? Predbezne som rozhodnuta pouzit formular S, resp. ak je vyssia uvedena zmena zmenou sadzby, tak formular X a s nimi suvisiace prilohy.
Pokusala som sa najst tento problem aj v inych prispevkoch, ale sa mi to nepodarilo. Dakujem velmi pekne za odpoved.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jana Motyčková
Pod "zmenou sadzby" sa myslí zmena sadzby z dôvovdu zmeny zdravotného posithnutia. Takže k zmene sadzby nedošlo. §11 ods. 8 písm o) nie je zvlášť vo formulároch v tých toddieloch kde sú písmená a)-i) a k), lebo za toto obdobie poistenec poistné neplatí a nezisťuje sa výška jeho príjmu. Pism o) sa prejaví v oddieloch kde sa počíta minimálny základ a v oddieli, kde sa nahlasujú dni podľa §11/8 písm o a u).

Takže tlačivo B, keďže k 1.8.2005 bola prerušená živnosť, obdobie SZČO bude od 1.1.2005 do 31.7.2005. Minimálny základ sa v júni ani v júli krátiť nebude, lebo počas materskej sa kráti až od 1.9.2005.

RZP - SZCO a materska dovolenka

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.