Zavrieť

Porady

Vypisovanie vydavkovych pokladnicnych dokladov z pln na eur

Dobry den.

Potrebovala by som poradit. Akurat vypisujem vydavkovy pokladnicny doklad. Z Polska sme dostali doklad o zaplateni v hotovosti. Do pokladne potrebujem vypisat vydavkovy doklad, pretoze sme ho uhradili v hotovosti. Ako mam postupovat vo vypisovani. Nasla som si v NBS aktualny kurz z daneho dna a teraz neviem, ktoru sumu mam napisat do vydavkoveho. Myslim si, ze v PLN, len som si nie ista. Vie mi niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    neviem či som to dobre pochopila mate pokladnu len v eurách? nemáte pokladnicu v PLN? či?
    kurzov sa týkajú čo ja viem 3 zákony
    zákon o učtovníctvo §21
    zakon dph §26 (ale ten sa ta asi netýka)
    zákon dan z prijmu §31 ods1
    .....nakupili sme v Polsku tovar a platili sme v PLN. Ja teraz vypisujem vydavkove doklady do pokladne a potrebujem vediet, ci tam mam dat sumu v PLN, a poznacit akym kurzom bolo uhradene...

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Tie PLN boli odkiaľ?
    Doplnenie :
    Presne ako píše alusa783 v minikomentári - zamieňal ich niekto? akým kurzom? Platili ste v Poľsku eurami a dohodli ste si s obchodníkom nejaký kurz?
    Naposledy upravil Dav : 12.04.12 at 10:58
    alusa783 ked sa to platilo tak ste si to zamenili v zmenárni? alebo ste ich už mali?
    ...tu je kamen urazu, lebo sef si nepamata, akym kurzom to uhradzal a nemam ani doklad o zmene EUR na PLN...mam iba prijimovy doklad od polskej firmy na sumu udanu v PLN...nic ine

    alusa783 je offline (nepripojený) alusa783

    alusa783
    takže fakturu v pln maš zaučtovanú v učtovníctve v eurach (použila si kurz den predtým podla ECB)
    podľa §24 ods 2a zakona o učtovníctve

    uhrada v pln v hotovosti - musí byt z valutovej pokladnici
    ked ju nemáš tak ju vytvor a daj že šef ich tam vložil a eviduj to ako závazok voči nemu neskôr ho vyrovnaj

    aspon ja by som to tak urobila či je to dobre niesom ista
    Naposledy upravil alusa783 : 16.04.12 at 10:15
    alusa783 radšej počkaj ešte na niekoho naozor lebo ja som si to ešte viac pozerala všetko s kurzami a už som z toho aj ja magor...

    Vypisovanie vydavkovych pokladnicnych dokladov z pln na eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.