Zavrieť

Porady

kontokoretný úver

Dobry den, može mi niekto poradiť ako mám viesť kontokorentný úver, tzn. že môžete čerpať do mínusu na bankovom účte. Mám taký problem je na to zmluva, a tiež čerpanie v mínuse len nieviem či sa takýto úver uvádza v koncoročnom výkaze o majetku a záväzkoch. Ak áno ako mám prijatie zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Pohyby počas roka sa účtujú na bankovom účte a príjmy, výdaje ovplyv. a neovpl. základ dane. Na konci roka pri uzávierke preúčtovať mínusový zostatok na účte - úver(samostatná kolónka vo výkaze o majetku a záväzkoch).

    laruta je offline (nepripojený) laruta

    laruta
    ingak Pozri príspevok
    Pohyby počas roka sa účtujú na bankovom účte a príjmy, výdaje ovplyv. a neovpl. základ dane. Na konci roka pri uzávierke preúčtovať mínusový zostatok na účte - úver(samostatná kolónka vo výkaze o majetku a záväzkoch).
    Dobre, ale mám zúčtovať minusový zostatok na účte alebo celkové možné čerpanie?

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Ide o možnosť čerpať prostriedky z účtu do určitej výšky. Tak ako úver by som uviedla len hodnotu použitú z úveru, nie celú hodnotu možného čerpania.

    laruta je offline (nepripojený) laruta

    laruta
    Takže mám odúčtovať bankový účet na nulu a potom to prostredníctvom interných dokladov zaúčtovať na úver - ale je to interný príjem či výdaj? a vôbec ide to cez interné doklady? Ako to mám uzavrieť? Poraď mi neviem sa s tým pohnúť. Prosím pekne.

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Cez interný doklad to nejde, treba to zaučt. cez bankové doklady - čiže výdaj. A na zač. r. 2009 preučt.naspäť.

    laruta je offline (nepripojený) laruta

    laruta
    nerozumiem tomu mám zaučtovať na bankovom účte príjem úveru napr. 30000 kedže mám -30000 zostatok a naúčtovať ako príjmy neovplyvňujúce základ dane alebo iné príjmy?

    laruta je offline (nepripojený) laruta

    laruta
    nerozumiem tomu mám zaučtovať na bankovom účte príjem úveru napr. 30000 kedže mám -30000 zostatok a naúčtovať ako príjmy neovplyvňujúce základ dane alebo iné príjmy?

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    Urobila by som to tak ako píšeš, príjmy neovplyvň. základ dane a poznamenala si na vytlač.doklad - kontok.úver. Je to kvôli tomu, aby do výkazu o majetku a záv. zobrazilo stav v banke 0 nie -3000.Zároveň by som do knihy záväzkov zaevidovala záväzok s príznakom zaučt. výdaje za úvery a pôžičky. Program by mal tento záväzok zobraziť v kolónke úvery vo výkaze o majetku a záväzkoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.