Zavrieť

Porady

cerpanie dovolenky medzi MD/RD vs retazovy porod

Dobry den

v roku 2010 som nastupila na MD, v maji 2011 mi skoncila MD, hned po jej skonceni som si VYCERPALA DOVOLENKU (10dni), nasledne som pokracovala na RD. v roku 2012 idem na MD priamo z RD (1.dieta bude mat v tom case 2roky, zamestnanecky pomer stale trva). jedna sa v mojom pripade o retazovy porod, ked som si po MD cerpala dovolenku u zamestnavatela? dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicsstef je offline (nepripojený) vicsstef

    vicsstef
    potrebujem to k tomu, aby som vedela, ako sa mi bude pocitat vyska materskej. pri retazovom porode mi je to jasne. ak by sa nejednalo o retazovy porod tak by som nevedela akym sposobom mi to vyrataju.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    vicsstef Pozri príspevok
    potrebujem to k tomu, aby som vedela, ako sa mi bude pocitat vyska materskej. pri retazovom porode mi je to jasne. ak by sa nejednalo o retazovy porod tak by som nevedela akym sposobom mi to vyrataju.
    termín reťazový pôrod sa neužíva pre výpočet MD....
    v tomto prípade sa bude MD počítať z pravdepodobného zárobku (taký aký by zrejme dosiahla keby pracovala)....v tomto prípade ak by mala dobrú mzdárku .....
    a neodporúčam čerpať riadnu dovolenku, tú nech vyčerpe až po rodičovskom príspevku pred nástupom do zamestnania......(bude zrejme vyššia mzda a možno jej pomôže aj pri výpočte PvN - nikdy nevieš čo a ako bude)

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mila123 Pozri príspevok
    termín reťazový pôrod sa neužíva pre výpočet MD....
    v tomto prípade sa bude MD počítať z pravdepodobného zárobku (taký aký by zrejme dosiahla keby pracovala)....v tomto prípade ak by mala dobrú mzdárku .....
    a neodporúčam čerpať riadnu dovolenku, tú nech vyčerpe až po rodičovskom príspevku pred nástupom do zamestnania......(bude zrejme vyššia mzda a možno jej pomôže aj pri výpočte PvN - nikdy nevieš čo a ako bude)
    Praveze si myslim, ze v tomto pripade, kedze mala v roku 2011 prijem a bola riadne prihlasena pocas cerpania dovolenky v SP a platila z dovolenky nemocenske poistenie, tak sa materska vypocita z tychto dni cerpania dovolenky.

    Pravdepodobny zarobok by sa pouzil v pripade, ze by nemala v rozhodujucom obdobi ziadny prijem, z ktoreho by sa platilo nemocenske poistenie, teda v pripade, ze by dovolenku necerpala.

    Ja tiez neodporucam takymto sposobom cerpat dovolenku, zide sa urcite viac po RD.

    riska007 je offline (nepripojený) riska007

    riska007
    Dobrý deň chcem sa opýtať. Kamarátka nastúpila na MD v apríli 2009. RD končí 28. mája 2012 Teraz je opäť tehotná a termín má v júli 2012. Chcem vedieť či je pre ňu lepšie čerpať si dovolenku medzi RD a nástupom na MD. Alebo jej lekár má skôr vypísať žiadosť o materské? (Keďže môže 6 - 8 týždňov pred pôrodom). Z čoho vlastne sa bude počítať nasledujúca materská? Z PVZ? Má vlastne čerpanie dovolenky medzi ukončením RD a nástupom na MD vplyv na výšku tejto materskej?

    cerpanie dovolenky medzi MD/RD vs retazovy porod

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.