Zavrieť

Porady

cerpanie dovolenky vopred

Rada by som vedela, ci je mozne si vycerpat dovolenku i skor, ako mi vznika narok. Viem, ze narok na dovolenku mam po odpracovani 60 dni. Mam pracovnu zmluvu na dobu urcitu, od 2.6. do 31.8.2005. Myslim, ze k 31.8. by som mala mat narok na 5 dni dovolenky. Je mozne si po dohode so zamestnavatelom vybrat dovolenku napr. v auguste? Viete mi niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Ak vies, ze ku skonceniu prac. pomeru budes mat nárok na x dní dovolenky a Tvoj zamestnávatel s tým súhlasí, tak si ju môzes cerpat. Nemás vsak právny nárok (cize ak s tým nesúhlasí, nie je povinný ti ju dat).

    evae je offline (nepripojený) evae

    evae
    podla mna to je na dohode. ak ti to odsuhlasi zamestnavatel, tak mozes. my sme nasim dovolenku dali.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Zamestnávateľ môže povoliť čerpanie dovolenky aj v takom prípade, ak zamestnanec dosiaľ nesplnil podmienky na vznik nároku na dovolenku, ak predpokladá, že zamestnanec tieto podmienky splní do konca kalendárneho roka alebo do skončenia pracovného pomeru v danom kalendárnom roku.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Po dohode so zamestnavatelom by sa dovolenka vopred cerpat mohla. Ak by si po dovolenke z nejakeho dovodu nastupit do zamestnania nemohla, vzdy ma zamestnavatel moznost stiahnut precerpany narok zo mzdy.

    bnikita je offline (nepripojený) bnikita

    bnikita
    Diky moc, necakala som odpovede tak rychlo. Este si nie som celkom ista tym, ze mam narok na 5 dni. Skusim sa pohrabat v starsich temach.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ak nemáš odpracovaných 15 rokov /počíta sa aj štúdium po 18 rokoch veku/ tak máš nárok 5 dní ak máš odpracovaných 15 rokov tak 6 dní.

    bnikita je offline (nepripojený) bnikita

    bnikita
    Dakujem, teraz uz mam vo vsetkom jasno. Po dohode so zamestnavatelom mam narok na 5 dni dovolenky. Na tych 6 dni si este chvilku pockam...

    cerpanie dovolenky vopred

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.