Zavrieť

Porady

Prilezitostny prijem

Osoba mala v minulom roku len prijmy zo zavislej cinnosti a zaroven jeden prilezitostny prijem v sume 12000 Sk nezdaneny. Ma tento prilezitostny prijem zdanit a podat teda danove priznanie? Alebo je tento prilezitostny prijem od dane oslobodeny a teda zamestnavatel mu spravi len rocne zuctovanie? dakujem za odpoved
Usporiadat
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Ano je oslobodeny, Zamestnavatel spravi len rocne zuctovanie.
0 0
Sari Sari

Sari je offline (nepripojený) Sari

Príležitostné príjmy sú za r.2006 oslobodené od dane do výšky 23.650,-Sk.Takže až by mal tento mimoriadny príjem vyšší, potom až by musel podať daň. priznanie.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Sari Pozri príspevok
k.Takže až by mal tento mimoriadny príjem
A ten mimoriadny prijem je asky?
0 0
Ing.Dana Ing.Dana

Ing.Dana je offline (nepripojený) Ing.Dana

Ja by som k tejto teme potrebovala zistit, ci ma niekto skusenosti s hodnotenim prilezitostneho prijmu zo strany danoveho uradu. Pocula som, ze sa k nim stavaju velmi negativne a snazia sa ich "nastavit" na typ prijmu zo zavislej cinnosti a teda ze sa musia zdanit. Ake prijmy to boli v tvojom pripade?
V mojom pripade by to boli prijmy za vyhotovenie účtovnej závierky na PC (uzavretie roka) a zhotovenie stránky na internete.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ing.Dana Pozri príspevok
Ja by som k tejto teme potrebovala zistit, ci ma niekto skusenosti s hodnotenim prilezitostneho prijmu zo strany danoveho uradu. Pocula som, ze sa k nim stavaju velmi negativne a snazia sa ich "nastavit" na typ prijmu zo zavislej cinnosti a teda ze sa musia zdanit. Ake prijmy to boli v tvojom pripade?
V mojom pripade by to boli prijmy za vyhotovenie účtovnej závierky na PC (uzavretie roka) a zhotovenie stránky na internete.
Ako môže mať účtovník - živnostník príležitostný príjem za vyhotovenie úžtovnej závierky ???
0 0
saska.uct saska.uct

saska.uct je offline (nepripojený) saska.uct

Prosím poraďte mi.Dôchodca príležitostný príjem 46500 Sk. Dala som to do §8 ods.1 písm a) Dám do príjmu celú sumu alebo rozdiel 46500 - 23650= 22850 Sk. A čo výdavky môžem dať nejaké?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Skutočné, preukázateľné.
0 0
dudroš dudroš

dudroš je offline (nepripojený) dudroš

Ak má príležitostný príjem dôchodca alebo nezamestnaný do sumy 23.650 musía túto sumu priznať ??? dakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nemusia .
0 0
dudroš dudroš

dudroš je offline (nepripojený) dudroš

ďakujem pán Mihál
0 0
Antonia Jendrišáková Antonia Jendrišáková
Tvoja priateľka
Perfektná odpoveď. Stručná, výstižná. Nema prolema. Oceňujem
0 0
Božena Filipová Božena Filipová
príležitostný príjem § 8 ods. odst.1 - napr. zmluva o dielo si študent daňove priznanie B môže odrátať 23650 a výdaj ma 25% paušál a má nárok na odpoč. položku 90816 Sk.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Božena Filipová Pozri príspevok
príležitostný príjem § 8 ods. odst.1 - napr. zmluva o dielo si študent daňove priznanie B môže odrátať 23650 a výdaj ma 25% paušál a má nárok na odpoč. položku 90816 Sk.
Tento par. čo uvádzate je príjem príležitostný. výdavky vo výške 25% môže použiť pri tomto paragrafe z prílez. píjmu, ak sa jedná o polnoh, lesné a vodné hospod.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Známa bola časť roka zamestnaná a časť roka poberala podporu v nezamestnanosti. Popri tom robila aj poistky na auto, začo dostala províziu celkovo cca 10 tis. /nemala živnosť iba ident.číslo/Táto činnosť sa berie ako príležitostná a teda je oslobodená od dane z príjmu? Aké DP má podať A alebo B. Vopred ďakujem.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Neposudzovala by som túto činnosť ako príležitostnú, ale pokiaľ je to suma do 23650, Sk, je táto suma považovaná za oslobodenú. Nemusíte podaľ DP.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Ďakujem. DP ale podať musí, lebo nepožiadala o ročné zúčtovanie. Takže podá DP typ A a tú čiastku /zo sprostredkovania poistenia/ tak neuvádza. Správne? Ešte raz ďakujem.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

Jankaaa Pozri príspevok
Ďakujem. DP ale podať musí, lebo nepožiadala o ročné zúčtovanie. Takže podá DP typ A a tú čiastku /zo sprostredkovania poistenia/ tak neuvádza. Správne? Ešte raz ďakujem.
Prosím potvrdí mi niekto?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Jankaaa Pozri príspevok
Ďakujem. DP ale podať musí, lebo nepožiadala o ročné zúčtovanie. Takže podá DP typ A a tú čiastku /zo sprostredkovania poistenia/ tak neuvádza. Správne? Ešte raz ďakujem.
Poistky jej boli vyplatené na základe akej zmluvy? Pokiaľ na poistky nemala založenú živnosť, ale len podnikala na základe daňového identifikačného čísla, tak jej príjem bude spadať do § 6 ods.2 písm.d) Ak mala celkový príjem (od zamestnávateľa spočítané s dosiahnutým príjmom z poistiek) vyšší ako 50% sumy podľa § 11 ods.1 písm.a) t.j. 45 408,- je povinná podať daňové priznanie typ FO B. V daň.priznaní uvedie príjem od zamestnávateľa a príjem za sprostredkovanie, ktoré sa bude uvádzať do príjmu podľa § 6 ods.2 písm.d) , k príjmu si odpočíta aj výdavky a to buď skutočné alebo paušálne t.j. 40% z príjmu.
0 0
Jankaaa Jankaaa

Jankaaa je offline (nepripojený) Jankaaa

renča1 Pozri príspevok
Poistky jej boli vyplatené na základe akej zmluvy? Pokiaľ na poistky nemala založenú živnosť, ale len podnikala na základe daňového identifikačného čísla, tak jej príjem bude spadať do § 6 ods.2 písm.d) Ak mala celkový príjem (od zamestnávateľa spočítané s dosiahnutým príjmom z poistiek) vyšší ako 50% sumy podľa § 11 ods.1 písm.a) t.j. 45 408,- je povinná podať daňové priznanie typ FO B. V daň.priznaní uvedie príjem od zamestnávateľa a príjem za sprostredkovanie, ktoré sa bude uvádzať do príjmu podľa § 6 ods.2 písm.d) , k príjmu si odpočíta aj výdavky a to buď skutočné alebo paušálne t.j. 40% z príjmu.
Takže to čo písala Betka /dosiahnutý príjem do 23650,-/ sa jej netýka? Čiže uvediem ten príjem /províziu/ z poistiek do r. 8 stl.1/10 tis/ a do r.8 st.2 /4 tis/ t.j.40% z príjmu.
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Ja si myslím, že to nie je príležitostná činnosť, keďže má pridelené DIČ. Bude to zdaňovať tak ako to napísala RENČA 1 - v § 6 ods.2 písm. d nie sú oslobodené príjmy do výšky 23650,-- Sk.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať