Zavrieť

Porady

Strata úhrady dokladu

1.)Viem, že tu už podobná téma bola, ale mňa zaujíma, že ak zákazník nám uhradil faktúru vkladom na účet a stratil doklad o úhrade.
Môžem mu pomôcť aj tak, že prefotím môj výpis z účtu a napíšem k nemu prehlásenie, že suma nám bola pripísaná na účet + pečiatka + podpis?
2.) Ešte sa chcem spýtať na inú tému: dodávateľ nám na faktúre neuviedol názov firmy. Uviedol: meno a priezvisko živnostníka, IČO, IČ DPH. Môžem tento doklad dať do výdavkov alebo treba vrátiť doklad na prerobenie? Vyhadzujú daňováci takéto doklady?
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    1/ môžeš to tak urobiť
    2/ pokiaľ je FO, nemusí tam uvádzať názov firmy... ten je len dodatok k jeho menu

    Mickya je offline (nepripojený) Mickya

    Mickya
    Nemám taký prípad, ale teraz, ako si mi Babenko1 odpovedala, ma ešte napadlo, že ak by sa stalo, že na fa napíše názov firmy a nie meno + priezvisko? IČO + IČ DPH je uvedené.
    Ďakujem za radu.

    saman je offline (nepripojený) saman

    saman
    Suhlasim plne s babenkom1. Podstne je ICO a IC DPH ale samozrejme meno a pripadny nazov by tam mal byt! Ja by som si vytlacila z www.zrsr.sk k tomu jeho zivnostensky list a pripla by som ho k fakture!

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Mickya
    Nemám taký prípad, ale teraz, ako si mi Babenko1 odpovedala, ma ešte napadlo, že ak by sa stalo, že na fa napíše názov firmy a nie meno + priezvisko? IČO + IČ DPH je uvedené.
    Ďakujem za radu.
    Ak je platca DPH, § 71 ods. 2 jasne hovorí, čo má obsahovať faktúra. Ak tam je iba názov firmy a nie meno... hmm.. mal by ho tam mať, lebo je FO...

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Dnes prišla za mnou jedna moja známa, že začala v máji so živnosťou a že ona si nevie dať sama s účtovníctvom rady a že veď je to určite pre mňa ľahké, keď s tým robím a že nech je pomôžem , atď.atď.atď ...až ma ukecala.

    Vtedy zabudla dodať, že má od mája nielen FO /JÚ/ ale aj SRO/PÚ/, obidve s rovnakou činnosťou.
    A potom to začalo :

    Faktúry odoslané za poskytnuté služby vystavené na FO...
    Faktúry došlé na materiál k týmto službám vystavené na SRO.
    Úhrady došlých faktúr/ zaevidované v SRO/, uhradené internetbankingom z bežného nepodnikateľského účtu ...

    Skoro ma ranila mŕtvica !

    Dá sa to nejako usporiadať ?
    Postačia priložené výpisy z nepodnikateľského účtu ako úhrady v SRO ?

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    No...asi by som známej povedala, že nech si to urobí sama..Neviem si predstaviť, ako budeš robiť súvahu, ked ti nesadne banka...pohľadávky, materiál na sklade...

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Tiež som to vzdala, ale poznáte to . "žhaví známa, žhaví drát ..." a ja mám hlavu v smútku.

    evuša je offline (nepripojený) evuša

    evuša
    No tak toto nie je vedenie účtovníctva ale galeje. Kto dotyčnej poradil platiť faktúry z podnikania zo súkromného účtu? Veď toto nedá dokopy hádam nik.Možno by ešte pomohlo vyžiadať od dodávateľov potvrdenia o zaplatení faktúr - v znení číslo faktúry a dátum úhrady a toto zaúčtovať ako platbu v hotovosti. Ináč to asi nepôjde.

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Nocou čiernou som sa morila a skončila som to nasledovnou úvahou :
    Úhrady DF v SRO si vyžiadam ,ako píše evuša, kópie od dodavateľov/budú isto nadšení/ a uhradím ich akože cez pokladňu . Na konci to zrátam a urobím pôžičku spoločníka, aby mi nešla pokladňa do mínusu.
    Potom tento materiál z došlých faktúr predám FO, lebo príjmy tú tam,aby tam zase nebol DZ v nebesiach a SRO v strate.
    Potom si na konci roka vrátim pôžičku spoločníka, aby mi zase sedel zostatok v pokladni.
    Môže to tak byť ?
    Alebo sa to dáko inak ?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    No to je riadny guláš, ale išlo by to. Máš čo robiť. Prajem veľa nervov a trpezlivosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.