Zavrieť

Porady

Plat

Môže zamestnávateľ (t.j. štátna správa) odobrať alebo znížiť osobný príplatok zamestnancovi v období, keď je dočasne PN a ktorému bolo v čase jeho dočasnej PN zrušené pracovné miesto z organizačných dôvodov (t.j. je na listine prepustených zamestnancov) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Slušnosť káže oznámiť zamestnancovi, prečo osobný príplatok bol odobratý.Nie je to však povinnosť, nakoľko to nie je nárokovateľná položka a kedykoľvek môže byť odobratý.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    MMG Pozri príspevok
    Ale ja si predsa len myslím, že zamestnávateľ je povinný zamestnanca informovať, zvlášť keď sa jedná o štátnu správu a teda o zamestnanca pri výkone verejnej služby.
    Mzdové prostriedky zamestnávateľ predsa ušetrí v nasledujúcom období, keďže mu zrušil z organizačných dôvodov pracovné miesto, stal sa nadbytočným a teda rozviaže s ním PP následne po tom čo zamestnanec ukončí PN, ktorú platí SP a nie zamestnávateľ, keďže je to už viac ako 10 dní.
    môže to urobiť zamestnávateľ, ja som kôli takýmto praktikám odišla z organizácie, kde sú zamestnanci odmeňovaní v zmysle zákona o odmeňovaní niektorých zamestnancov vo verejnom záujme č. 553/2003. vieš, zmena vedenia, zmena morálnych a etických praktík, ale bohužiaľ stále v súlade so zákonom.

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    MMG Pozri príspevok
    Iste, osobný príplatok nie je nárokovateľná položka. Jeho odobratie však by malo byť riadne písomne odôvodnené a myslím si, že na to by mal byť opodstatnený dôvod (napr. porušenie prac. disciplíny, zníženie kvality vykonanej práce a pod.). Predsa dočasná PN nemôže byť dôvodom na jeho odobratie, resp. zníženie.
    moze to odovodnit znizenim rozpoctu mzdovych prostriedkov a nepomozes si

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    MMG Pozri príspevok
    Môže zamestnávateľ (t.j. štátna správa) odobrať alebo znížiť osobný príplatok zamestnancovi v období, keď je dočasne PN a ktorému bolo v čase jeho dočasnej PN zrušené pracovné miesto z organizačných dôvodov (t.j. je na listine prepustených zamestnancov) ?
    Myslím, že osobný príplatok nie je nárokovateľná časť mzdy. Ale oprav ma, ak sa mýlim...

    A pracovné miesto ti môžu zrušiť počas tvojej PNky.

    MMG je offline (nepripojený) MMG

    MMG
    Iste, osobný príplatok nie je nárokovateľná položka. Jeho odobratie však by malo byť riadne písomne odôvodnené a myslím si, že na to by mal byť opodstatnený dôvod (napr. porušenie prac. disciplíny, zníženie kvality vykonanej práce a pod.). Predsa dočasná PN nemôže byť dôvodom na jeho odobratie, resp. zníženie.

    MMG je offline (nepripojený) MMG

    MMG
    Ale ja si predsa len myslím, že zamestnávateľ je povinný zamestnanca informovať, zvlášť keď sa jedná o štátnu správu a teda o zamestnanca pri výkone verejnej služby.
    Mzdové prostriedky zamestnávateľ predsa ušetrí v nasledujúcom období, keďže mu zrušil z organizačných dôvodov pracovné miesto, stal sa nadbytočným a teda rozviaže s ním PP následne po tom čo zamestnanec ukončí PN, ktorú platí SP a nie zamestnávateľ, keďže je to už viac ako 10 dní.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.