Zavrieť

Porady

Dovolenka, SP

Dobrý deň , poraďáci , potrebovala by som pomôcť s týmito problémami:
<o:p> </o:p>
  • Zamestnankyňa bola do 15.5.2007 na MD. Od 16.5.2007 do 18.6.2007 čerpala Dovolenku. OD 19.6.2007 do 14.10.2007 čerpala RD. Do práce nastúpila 15.10.2007 na polovičný úväzok / 4hodiny denne/ a ten bude trvať do 31.10.2007. Od 01.11.2007 to už bude plný úväzok. Ako sa mi táto skutočnosť teda tie dva týždne premietnu pri náhrade mzdy za dovolenku ? Myslím tým to , že keď bude zamestnankyňa čerpať dovolenku niekedy v decembri , tak jej preplácam dovolenku za plný úväzok / 8 hodín / alebo je potrebné urobiť nejaký prepočet ohľadne toho skráteného úväzku ? Nárok na dovolenku má 20 dní .
  • Máme zamestnanca , ktorý čerpal po vyčerpaní celej dovolenky v mesiacoch júl, august neplatené voľno. Nárok na dovolenku mu bol vypočítaný za predpokladu , že odpracuje celý rok 20 dní. V septembri podal dvojmesačnú výpoveď , t.zn. , že vyčerpal o 1,5 dňa dovolenky viac ako mal. V zmysle §117 ZP mu tú neoprávnene vyplatenú dovolenku stiahnem zo mzdy . Priemer z akého obdobia použijem ? A zároveň vzniká problém , nakoľko mu chýba práve ten 1,5 dňa k odpracovaným dňom , teda by mal mať absenciu alebo neplatené voľno, lenže ako to spraviť v súvislosti so SP ? Ďakujem Vám vopred za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    IVEB Pozri príspevok
    Dobrý deň , poraďáci , potrebovala by som pomôcť s týmito problémami:
    <?xml:namespace prefix = o /><o:p></o:p>
    • Zamestnankyňa bola do 15.5.2007 na MD. Od 16.5.2007 do 18.6.2007 čerpala Dovolenku. OD 19.6.2007 do 14.10.2007 čerpala RD. Do práce nastúpila 15.10.2007 na polovičný úväzok / 4hodiny denne/ a ten bude trvať do 31.10.2007. Od 01.11.2007 to už bude plný úväzok. Ako sa mi táto skutočnosť teda tie dva týždne premietnu pri náhrade mzdy za dovolenku ? Myslím tým to , že keď bude zamestnankyňa čerpať dovolenku niekedy v decembri , tak jej preplácam dovolenku za plný úväzok / 8 hodín / alebo je potrebné urobiť nejaký prepočet ohľadne toho skráteného úväzku ? Nárok na dovolenku má 20 dní . Keď bude čerpať zamestnankyňa dovolenku v decembri, bude čerpať 8 hodín za jeden deň. Žiaden prepočet dovolenky sa pri zmene úväzku nevykonáva.
    • Máme zamestnanca , ktorý čerpal po vyčerpaní celej dovolenky v mesiacoch júl, august neplatené voľno. Nárok na dovolenku mu bol vypočítaný za predpokladu , že odpracuje celý rok 20 dní. V septembri podal dvojmesačnú výpoveď , t.zn. , že vyčerpal o 1,5 dňa dovolenky viac ako mal. V zmysle §117 ZP mu tú neoprávnene vyplatenú dovolenku stiahnem zo mzdy . Priemer z akého obdobia použijem ? Sumu za dovolenku zrazíš zo mzdy vo výške v akej ju mal vyplatenú pri jej čerpaní.
    • A zároveň vzniká problém , nakoľko mu chýba práve ten 1,5 dňa k odpracovaným dňom , teda by mal mať absenciu alebo neplatené voľno, lenže ako to spraviť v súvislosti so SP ? Ďakujem Vám vopred za pomoc. V súvislosti s SP by som nič nemenila, nakoľko v rozhodujúcom období tú dovolenku skutočne čerpal.
    Odpovede sú zelenou farbou.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    A ešte môžno blbá otázka , ale tú zrážku zo mzdy / za dovolenku , ktorú prečerpal/ vykonám z čistej mzdy ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.