Zavrieť

Porady

Prechod do inej spoločnosti

Prosím Vás poraďte mi, ide o to, že k 31.12.05 mám ukončiť všetkým zamestnancom pracovný pomer a od 1.1.06 ich zamestnať v novej spoločnosti. Ide však o to, že zamestnávateľ vlastne zostane ten isté iba bude zmena firmy a neviem ako ukončiť pracovné pomery, pretože samozrejme nikto nedostane odstupné ani výpovednú lehotu.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Malo by sa vystaviť nejaký len dodatok k zmluvám , ktorá by mala obsahovať, že sa zamestnanci preradujú do inej firmy, s tým , že všetko zostáva tak, ako ked zamestnanci pracovali v starej firme, aby neboli poškodený. Mám hlavne na mysli odstupné, dovolenky, jubilejné atd... To je môj názor.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Alebo to sprav tak, že v jeden deň podpíšu dohodu o ukončení prac. pomeru so starou firmou k 31.12.2005 a zároveň podpíšu novú prac. zmluvu s novým zamestávateľom s účinnosťou od 1.1.2006.

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    Pozri § 27 ZP. Preberajúceho zamestnávateľa viažu platné pracovné zmluvy
    v taom istom rozsahu a takým istým spôsobom ako doterajšieho zamestnáva-
    teľa. V týchto prípadoch sa nemá skončiť pracovný pomer so zamestnancom,
    ide o prechod práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov.

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Jura
    Pozri § 27 ZP. Preberajúceho zamestnávateľa viažu platné pracovné zmluvy
    v taom istom rozsahu a takým istým spôsobom ako doterajšieho zamestnáva-
    teľa. V týchto prípadoch sa nemá skončiť pracovný pomer so zamestnancom,
    ide o prechod práv a povinností z pracovnoprávnych vzťahov.
    Ibaže čo sa týka poisťovní, tam to treba riadne odhlásiť a prihlásiť. My sma riadne dali dohody o ukončení prac.pomeru a zároveň hneď aj nové prac. zmluvy, v ktorých aj priamo v nich je napísané, že všetky práva a povinnosti z bezprostredného predch.pracovného pomeru zostávajú zachované pre nového zamestnávateľa (myslí sa tým napr. aj zostatok dovolenky, priemery...) Iba cez tie poisťovne to musí prejsť, lebo tam je vlastne iný platiteľ (iné IČO...). Inak s tým nie je problém.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Presne tak isto som postupovala ako Fany. Spravila nové zmluvy, rozviazanie PP, odhlášky aj prihlášky do SP, ZP. Zostatok dovolenky prechádzal do novej firmy. A na zmluvu som nepísala 3 mes. skúšobnú lehotu.

    Prechod do inej spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.