Zavrieť

Porady

oneskorené prihlásenie do SP

neviete ako postupuje SP, ked dostane RLFO po datume nastupu zamestnanca? je za to sankcia automaticky, alebo je to na ich posúdení? dakujeme vopred za skúsenosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    dvd
    neviete ako postupuje SP, ked dostane RLFO po datume nastupu zamestnanca? je za to sankcia automaticky, alebo je to na ich posúdení? dakujeme vopred za skúsenosti
    Vlastná skúsenosť, keď ide iba o 1-2 dni meškania penale nevyrúbili.

    brm je offline (nepripojený) brm

    živnostník brm
    vzhladom na to, že teraz možno nahadzujú septembrové pohyby...tak naozaj mi netrhá žily párdňový sklz...to za rok za dva za päť budú pri kontrolách múdri a zrátajú nám to...

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    brm
    vzhladom na to, že teraz možno nahadzujú septembrové pohyby...tak naozaj mi netrhá žily párdňový sklz...to za rok za dva za päť budú pri kontrolách múdri a zrátajú nám to...
    Myslím, že skôr. V septembri si SP schválila sadzobník pokút a už ho aj "úspešne" používa. Zistil som to aj ja.
    Sadzobník je k stiahnutiu tu na porade ako aj na zdroji - www.socpoist.sk

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    Čo mám zatiaľ ja skúsenosti - penále len tak nevyrubujú - za taký krátky časový sklz určite nie. K takým dlhším si myslím, že to je na ich posúdení. Moja známa nevedela, že má prihlásiť do SP dohodárov v 8.mesiaci - urobila to až teraz v 11.mesiaci. Veľmi sa bála, volala tam, a povedali jej, aby to poslala, že penále za to nebudú. No asi je to o zhovievavosti - a posúdení, či sa jedná o serióznu firmu, ktorá má všetko na poriadku, alebo lajdáka. No neberte to ako samozrejmosť - treba si plniť všetko včas.

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    A co takyto pripad. Ja som sice prihlasku do SP odovzdala nacas {do 3 dni}, ale neprihlasila som to mailom. Az dodatocne o 2 dni neskor. Co z toho moze byt?

    ivanaj je offline (nepripojený) ivanaj

    ivanaj
    Tak toho sa naozaj nemusis bat. Co v pripade ak by nesla elektrika, tak by ti nezostavalo nic ine len to odoslat postou a tie dva dni co posta ide to je v poho.

    zuza 74 je offline (nepripojený) zuza 74

    zuza 74
    ivanaj
    Tak toho sa naozaj nemusis bat. Co v pripade ak by nesla elektrika, tak by ti nezostavalo nic ine len to odoslat postou a tie dva dni co posta ide to je v poho.
    Dakujem za odpoved a prajem pekny den.

    petacuckova je offline (nepripojený) petacuckova

    petacuckova
    Najlepšie je v takomto prípade vyplniť len dátum zmeny, bez dátumu odoslania. Rada pracovníčky SP :-)

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Moja skúsenosť je taká, že som pracovníka prihlásila do SP v ten deň keď nastúpil do práce. Zo strany SP problém nebol, ale kontrola inšpektorátu práce mi za uvedený "sklz" dala pokutu 10.000,- Sk! Po odvolaní znižili na 5.000,- Sk.

    oneskorené prihlásenie do SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.