Zavrieť

Porady

DSS - novela zákona - (konzervatívny, vyvážený, rastový alebo indexový ?)

Aegon mi zaslal nejaké tlačivá že či chcem zmeniť môj vital - rastový fond na solid - konzervatívny fond z dôvodu že sa zmenil zákon a teraz je garancia len v tomto solid - teda konzervatívnom fonde.

Inak aegon ma teraz 4 fondy:
1. konzervatívny - dlhopisný dochodkový
2. vyvážený dôchodcovský
3. rastový dôchodcovský - akciový
4. indexový fond - to nemám páru čo to je

priznám sa že ja sa do týchto vecí nevyznám vôbec. Mám 32 rokov neviete mi poradiť či mám zmeniť svoj rastový dôchodcovský fond za nejaký iný? ... neviem totiž čo by bolo najvhodnejšie.

za rady vopred ďakujem.
Usporiadat
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Podľa mňa najvýhodnejší dlhopisový, čo poviete?
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

nikto viac sa nevie k tomu vyjadrit ? ... vam take neprislo z DSS iek ?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Genesis.SVK Pozri príspevok
nikto viac sa nevie k tomu vyjadrit ? ... vam take neprislo z DSS iek ?
Ale ano, prišlo mi.
Kedysi som mal aj licenciu, ako sprostredkovatel. Neviem čo je ten indexovy, ale v oznamení to maš mať napisane. Aha, akuta to čítam. Je to novy akciovy fond. To sa mi nepáči. Ja som starší a od začiatku som v konzervatívnom fonde. Čo sa tyka strategie, ťažko povedať.
Vec sa mala až do vzniku americkej hypotekarnej krízy tak, že najviac získavali rastove a vyvažene fondy, pretože mohli investovať do akcií. No vzápätí, ako to prdlo na akciovych trhoch, tie fondy aj stratili. Potom Fico uviedol do platnosti zakon, že všetky fondy budu garantovať hodnotu majetku. Inak povedany DSS-ky vlastne vytvorili akoby konzervatívne fondy pre všetky tri typy. Len s tym rozdielom, že straty v tych dvoch odvážnych fondoch (rastovy a vyvážený) sa už nikdy nesanovali.
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

no to je sice pekne ale ja by som potreboval poradit ktory je pre mna najvhodnejsi ak mam vek 32 a vzhladom na momentalnu situaciu
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
vzhladom na momentalnu situaciu KONZERVATIVNY
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

a nebude to nevyhodne prejst na ten konzervativny teraz ked som v tom akciovom ? Proste potreboval by som nazory od viacerych ludi
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

Môže sa k tomu ešte niekto vyjadriť? Veď podobný problem muselo riešiť nedávno plno ludi. Jednoducho preferujem viac nazorov co je myslim logicky postup pokial sa ma clovek rozhodnut v niecom comu nerozumie.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
A čo Mihál? Neporadí?
0 0
Genesis.SVK Genesis.SVK

Genesis.SVK je offline (nepripojený) Genesis.SVK

no co uz to niekto riesil ? .. vazne si mam dat ten konzervativny aj ked doteraz som mal rastovy ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Genesis,
a čo takto si dať 50 : 50 . Aj taká je možnosť. Polovicu budeš mať garantovanú doplnanú a s druhou polovicou budeš riskovať.
Ja tiež zvažujem čo urobiť, ale zatial mi to vychádza kombinácia fondov. Ale ešte som sa nerozhodla pre percentá koľko kam...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gabika, to sa dá ? Tiež mám pred sebou Návrh dodatku k zmluve bývalého klienta, ktorému som robila v roku 2005 Zmluvu o SDS. Má 38 rokov.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No mne moja DSS toto poslala, môžem prejsť komplet. Alebo potom rozvrhnúť % ak nájdem priložím link, bo tuším aj na ich stránke som to čítala.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak máš ALLIANZ, prosím ťa pošli mi to aj do emailu.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No našla som je to PDF takže by sa to malo otvoriť Žiadanka o prestup do konzervativneho (od 1.4.2012 dlhopisového) fondu.pdf
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no ťažká to otázka, čo zvoliť... zaujímavý názor padol aj v správach, že DSSky odporúčajú nerobiť nič, lebo zatiaľ každá vláda robila zásahy, či už garancie, či vstupy do fondov a pod... takže odporúčanie DSSiek vydržať čo bude IN po voľbách...
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Xanti Pozri príspevok
No našla som je to PDF takže by sa to malo otvoriť Žiadanka o prestup do konzervativneho (od 1.4.2012 dlhopisového) fondu.pdf
Tento návrh mám, ale tam je len % podiel prevodu majetku - čo chápem tak, že časť majetku si môžem nechať v rizikovejšom fonde a nanovo budem sporiť v konzervatívnom (teda nie ja - zmluvu nemám), ale klient
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Veronika
ja to chápem tak, že zaškrtnem V III. okienko kde sa píše :
prevod časti majetku z dôchodkového fondu ..
tam sú na výber dva ..
optimal
progress...
ak mám optimal tak napíšem k optimalu koľko % chcem previesť do garantu .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Xanti Pozri príspevok
Veronika
ja to chápem tak, že zaškrtnem V III. okienko kde sa píše :
prevod časti majetku z dôchodkového fondu ..
tam sú na výber dva ..
optimal
progress...
ak mám optimal tak napíšem k optimalu koľko % chcem previesť do garantu .
aj doteraz si sporila v jednom fonde, takže v podstate uvedieš % z toho tvojho fondu, ktoré chceš previesť do GARANTU.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

veronikasad Pozri príspevok
aj doteraz si sporila v jednom fonde, takže v podstate uvedieš % z toho tvojho fondu, ktoré chceš previesť do GARANTU.
Veronika,
tu je Zmeny v SDS od 01.04.2012.pdf tu je dokument, ktorý hovorí o tom, že od 1.4.2012 sa môže šporiť v dvoch fondoch naraz. Ale jeden musí byť povinne GARANT.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Gabika, ďakujem, musím si to naštudovať. Ak máš ešte nejaké konkrétne dotazy, napíš. Budem mať "rande" s posťovákom, ktorý ešte zmluvy stále robí.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať