Zavrieť

Porady

narok na matersku

Zdravim vas!

Chcela by som sa vas opytat na tento moj pripad:

- od leta 2007 - 30.06.2010 som bola zamestanana ako riadny zamestnanec v jednej firme v zahranici - clensky stat EU.
- od 01.07. som tam bola potom vedena v evidencii na tamojsom urade prace a soc.posit. a poberala som davku v nezamestnanosti.
- 18.12.2010 som na na SR vratila - s tlacivom U002 - teda exportom davok - kedze som ich poberala po zaregistrovani sa na nasom slov. Urade prace este do polovice februara 2011.
- cakam babatko - v polovici septembra (15.09.2011) mam termin

Som bohuzial stale nezamestnana a evidovana na ur.prace SR

Vo februari som sa pytala na soc.poistovni, ako to bude s mojim narokom na matersku ... povedali mi, ze ked splnam podmienku 270 dni v posl.dvoch rokoch, tak budem mat narok ... len im bude potrebne preukazat tlacivom E104, ze som v zahranici bola soc.poistena ...
Takze som sa potom pokusala kontaktovat soc.poist. statu, kde som pracovala - a aj sa mi to podarilo - no tam mi poradili, ze bude lepsie, ked si tlacivo E104 vyziada oficialne priamo slovenska institucia - teda soc.poistovna ... kedze takto sukromne by mi to vraj poslali az mozno niekedy v juli - auguste ...
Cize som sla opat na pobocku soc.poistovne, kde som ich chcela poprosit o takto oficialne vyziadanie si potrebneho tlaciva E104 ...
Avsak tu zrazu vysvitlo - od tej istej pracovnicky - ze uz vlastne ani tych 270 dni v poslednych dvoch rokoch nestaci mat, ale zaroven musi byt osoba nemocensky poistena na dobu myslim min.26 tyzdnov ... co uz ja nesplnam, a ani spaetne to samozrejme nie je mozne doplatit ... takze vraj v podstate mi neostava nic ine, ako poziadat si o rodicovsky prispevok ...

PROSIM VAS - ako to vlastne je, vazne sa v tomto vobec nevyznam, a potrebujem poradit. Co mozem este urobit, ak vobec este nejaka moznost je, aby mi narok na matersku bol priznany ???
Stale som bohuzial nezamestnana, a v mojom stave to uz ani asi ine nebude, no existuje nejaka moznost - ciste hypoteticky - zamestnania sa trebars na nejaku dobu urcitu teraz, alebo nieco podobne, co by mi mohlo pomoct ???

DAKUJEM za vsetky vase rady a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.