Zavrieť

Porady

novy ucet

Zdravim poradakov, mam na vas takuto otazku. Som autor (mam vydane DIC) a rozhodol som sa zmenit banku, tj. cislo uctu.

Chcem sa teda opytat, musim tuto zmenu nahlasit na DU ? Alebo staci nove cislo uctu uviest len do danoveho priznania.

Staci im to poslat len obycajnou pisomnou ziadostou ? Lebo nemam cas ist na DU a travit tam kopec casu


Dalej by ma zaujimalo ci je pravda, ze od roku 2006 budem musit poziadat o vystavenie ICO (vraj doteraz som ho ako autor nemusel mat, ale situacia sa meni, aspon tak mi to avizoval kolega)

Vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Do 15 dní si povinný oznámiť na Tvoj DU - oddelenie registrácie - Tvoje nové číslo účtu - v pohode to oznám poštou.

    O tom, že autor bude musieť mať aj IČO - som zatiaľ nič nepočula. To je záležitosť Štatistického úradu - tak info asi od nich.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Zmenu čísla bankového účtu okrem DÚ musíš nahlásiť do ZP a SP poisťovni na predpísanom tlačive.
    Ohľadom IČO neviem, ale stačí keď zavoláš na OÚ, odbor živnostenský úrad.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.