Zavrieť

Porady

Ako zbohatnú Slováci? Podnikaním, zamestnaním sa v KIA, vďaka politikom?

Anketa: Ako môžu zbohatnúť Slováci?

Počet hlasujúcich
22. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • prácou sa v automobilkách

    0 0%
  • prácou v inej dobrej firme

    2 9.09%
  • prácou v štátnej správe

    2 9.09%
  • prácou - podnikaním

    10 45.45%
  • zvolením správnych politikov

    8 36.36%
Bude dobre, keď zlikvidujeme malé Slovenské firmy a živnostníkov?

Alebo keď iba odradíme veľkú časť Slovákov od podnikania? Bude potom dobre, keď sa stanú zo všetkých Slovákov zamestnanci Peugeotu, Kia, Volkswagenu?

Prečo sa nenastavia podmienky tak, aby sa čo najväčšia časť Slovenska mohla postaviť na vlastné nohy a mohla začať podnikať, bez strachu zo sústavných zmien a buzerácií?

Mali by sa stanoviť veľmi jednoduché a prehľadné pravidlá, aby sa v tom vyznal každý. A nie aby to odrádzalo každého už na začiatku, pri premýšľaní či vôbec začať podnikať.

Štát by mal bozkať ruky ľuďom, ktorí prevezmú osud do vlastných rúk a začnú podnikať. Ako inak sa tu chce vytvoriť bohatšia stredná vrstva? Cestou zamestnávania vo veľkých fabrikách (KIA, Peugeot atď.) to asi nepôjde.
Naposledy upravil Bastian : 29.11.12 at 09:56
Usporiadat
xtriadax xtriadax

xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

pokiaľ bude politika len o tom ako prísť rýchlo a bez veľkej námahy k veľkým peniazom ťažko sa niečo zmení a stále budeme len pre tú kiu,... pracovať
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Tiež nie som nadšený z krokov tejto vlády. Ale tá minulá chcela obmedziť paušálne výdavky ešte viac. Na 200 € mesačne poprípade 189,65 €. A tiež zodvodnila aj príjmy podľa §8. Táto v tom iba pokračuje.
A proti eurovalu bol iba Sulík. Vtedy bol za debila, lebo povalil vládu.

http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-sta...salne-vydavky/

http://aktualne.atlas.sk/zrusenie-pa...o-a-ekonomika/
Naposledy upravil marjankaj : 29.11.12 at 10:34
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Jasný dokaz o tom,že tu ide o likvidáciu národa,suverenity a o zotročenie pre "kastu vyvolených".
Stačí dvihnúť národnú vlajku nad hlavu,hneď si nacista,skín,asociálny živel.
Vlády sú v rukách bankárov,ich úlohou je likvidácia vlastných národov,rýchle poslanie peňazí do Eurovalu je toho jasným príkladom.Tu nepomože nič,len masívne krvipreliatie na tom správnom mieste.Bohužiaľ.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ak existuje jasná cesta,ako nebyť v problémoch a vláda napriek tomu robí opatrenia,ktoré ešte viac prehlbujú stávajúce problémy a navyše vyrába nové,niečo nie je v kosotolnom poriadku s jej plánmi,čo s národom chcú dosiahnuť.Napriek tomu drvivá väčšina volí stále tie isté strany.Strany,ktorých množstvo členov malo dávno visieť na verejnom priestranstve za vlastizradu.Sú to vlastne všetky strany,ktoré boli od roku 1989 kedykoľvek v parlamente.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Bolo by na čase, keby ľudia už očakávali od politikov menej v oblasti peňazí a viac v oblasti hodnôt. Pravdaže viem, že tak ako nikto nie je anjel, tak ani žiadna strana nie je zložená z anjelov. Ale na to kašlem. Pri voľbách sa snažím vyberať podľa odhadu, kto tu čo zakorení. Je to veľmi dôležité. Pre budúcnosť Slovenska to najdôležitejšie.

V tejto téme by som sa ale rád vyhol politikárčeniu, aj keď to samozrejme tak ľahko nejde, lebo politici tvoria zákony a tým určujú pravidlá.

Nech je tu ale pri moci hocikto, svoje šťastie si musí každý vytvoriť sám. Nemalo by sa od politikov čakať, že vďaka nim budeme bohatší. Bohužiaľ, väčšina Slovenska si to stále myslí.

Stačí, keď sa stanovia jasné a funkčné pravidlá.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Bastian Pozri príspevok

Stačí, keď sa stanovia jasné a funkčné pravidlá.
A kto ich vytvorí? Ty?
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

marjankaj Pozri príspevok
Tiež nie som nadšený z krokov tejto vlády. Ale tá minulá chcela obmedziť paušálne výdavky ešte viac. Na 200 € mesačne poprípade 189,65 €. A tiež zodvodnila aj príjmy podľa §8. Táto v tom iba pokračuje.

http://peniaze.pravda.sk/obcan-a-sta...salne-vydavky/

http://aktualne.atlas.sk/zrusenie-pa...o-a-ekonomika/
TO JE pravda- Sulíkovci a Miklošovci chceli urobiť na slovenských szčo genocídu a teror, Fico iba také malé lokálne vyhladenie,takú malú Srebrenicu - ale celé je to troška od veci- doteraz som platil paušálnu daň cca. 1500 eur, som vždy v marci vyplul-lebo som nemal chuť doklady archivovať a zaťažovat manželku účtovníctvom- ale od budúceho roka začnem viesť účto a budem optimalizovať jak divý a nezaplatím nič- ešte si dám 2 daňové bonusy vyplatiť...
0 0
xtriadax xtriadax

xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

Bastian Pozri príspevok
Bolo by na čase, keby ľudia už očakávali od politikov menej v oblasti peňazí a viac v oblasti hodnôt. Pravdaže viem, že tak ako nikto nie je anjel, tak ani žiadna strana nie je zložená z anjelov. Ale na to kašlem. Pri voľbách sa snažím vyberať podľa odhadu, kto tu čo zakorení. Je to veľmi dôležité. Pre budúcnosť Slovenska to najdôležitejšie.

V tejto téme by som sa ale rád vyhol politikárčeniu, aj keď to samozrejme tak ľahko nejde, lebo politici tvoria zákony a tým určujú pravidlá.

Nech je tu ale pri moci hocikto, svoje šťastie si musí každý vytvoriť sám. Nemalo by sa od politikov čakať, že vďaka nim budeme bohatší. Bohužiaľ, väčšina Slovenska si to stále myslí.

Stačí, keď sa stanovia jasné a funkčné pravidlá.
nečakám od politika že vďaka nemu budem ale čakám od neho aby som sa mal lepšie. U nás to funguje ale tak že každý čo ide do politiky očakáva že bude bohatý
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Autor ankety zabudol ešte na jednu možnosť- červotoče pre drozdov, jablčné očká- DPH...
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Slovák zbohatne iba ak sa stane politikom,prípadne ak má správnych kamarátov na správnom mieste,najlepšie obe možnosti naraz
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Stanislav 1975 Pozri príspevok
TO JE pravda- Sulíkovci a Miklošovci chceli urobiť na slovenských szčo genocídu a teror, Fico iba také malé lokálne vyhladenie,takú malú Srebrenicu - ale celé je to troška od veci- doteraz som platil paušálnu daň cca. 1500 eur, som vždy v marci vyplul-lebo som nemal chuť doklady archivovať a zaťažovat manželku účtovníctvom- ale od budúceho roka začnem viesť účto a budem optimalizovať jak divý a nezaplatím nič- ešte si dám 2 daňové bonusy vyplatiť...
Ponúkam ti moje služby. Aj cenu za účto prispôsobím, aby si nemusel platiť štátu daň. Tak ti to zoptimalizujem až sa budeš diviť. Len či ti potom na hruškovicu zostane.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Už to mám!
Treba zbierať lykožrúty.Okrem pomoci prírode to aj dobre vynáša.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

potrebu mat zivnostnikov chapal aj taky konzervativny komunista ako Milos Jakes,takze neviem preco divadelny demokrati to nechapu. http://finweb.hnonline.sk/c1-5884447...B61.vybralisme
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
marleau Pozri príspevok
Už to mám!
Treba zbierať lykožrúty.Okrem pomoci prírode to aj dobre vynáša.
A čo by sme s tými lykožrútmi robili? Veď ani Vareha ich nezbieral.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Ak chce niekto zbohatnúť musí v prvom rade prestať mlátiť prázdnu slamu tu na porade a začať pre to konečne niečo robiť.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Ferdosondo Pozri príspevok
Ak chce niekto zbohatnúť musí v prvom rade prestať mlátiť prázdnu slamu tu na porade a začať pre to konečne niečo robiť.
Tato tema, ak som ju spravne pochopil je skor o tom, ze nech robis, co robis, mozes byt najsamlepsi podnikatel, s najsamlepsou disciplinou a prepracovanym podnikatelskym planom, najlepsi a najvykonnejsi pracovnik, politici Ti pre kamaratov zoberu stale tolko, aby si nahodou nezbohatol. A vyhnes sa tomu iba "optimalizovanim", cim ale poskodzujesh tuto zem ako taku. Takze moja volba v ankete je "Zvolenie spravnych politikov".
Jednym dychom, ale musim dodat, ze spravny politik podla mna neexistuje a ze ludia, si musia vydobit pravo podielat sa viac na moci a hlavne mat pravo dosledne kontrolovat a aj odvolavat politikov, ktori tahaju proti ludom a za kamaratov povraz. Politik je tiez len clovek a potrebuje kontrolu, aby sa neposmykol.
No a na to aby toto vsetko bolo mozne, musia sa najprv umravnit ludia. musia prestat klamat, podvadzat, ohovarat, zavidiet, pozerat "farmu", pozerat "farmar hlada zenu", nenavidiet uspech inych atd. Ked toto dokazeme, potom automaticky dojde k voleniu lepsich politikov, ako je popisane vo volbe 5, lebo touto obrodou prejdu aj oni sami, kedze sem nepadaju z marsu, ale vychadzaju spomedzi nas. Nuz a kto obrodou neprejde, toho proste nezvolime. A ked sa bude len hrat ze je obrodeny, kontrolou na to prideme a posleme ho do muky.
Takze moralni, vzdelani, rozhladeni obcania = moralni, vzdelani, rozhladeni politici.
Je to na nas.
1 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Otázka znie, čo to je bohatstvo?
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Niektory zbohatli aj poctivo v pote tvari a namahanim mozgovych zavitov.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

KoxXxo Pozri príspevok
Otázka znie, čo to je bohatstvo?
Pre každého niečo iné.

V tomto prípade mám na mysli aj to materiálne. Veľa Slovákov narieka, že má málo, tak sa pýtam, ako môžu mať viac.

Sám si myslím, že od politikov netreba čakať, že pomôžu nejako extra aby zbohatli občania. Veľmi veľa by urobilo pár maličkostí, už len to, že by sa nemenili každú chvíľu vlády, pravidlá...

Že by museli robiť trocha dlhodobejšie rozhodnutia, lebo by si sami zbierali vlastnú úrodu a nemohli by sa vyhovárať na "tú predchádzajúcu" vládu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Bastian Pozri príspevok
Pre každého niečo iné.

V tomto prípade mám na mysli aj to materiálne. Veľa Slovákov narieka, že má málo, tak sa pýtam, ako môžu mať viac.

Sám si myslím, že od politikov netreba čakať, že pomôžu nejako extra aby zbohatli občania. Veľmi veľa by urobilo pár maličkostí, už len to, že by sa nemenili každú chvíľu vlády, pravidlá...

Že by museli robiť trocha dlhodobejšie rozhodnutia, lebo by si sami zbierali vlastnú úrodu a nemohli by sa vyhovárať na "tú predchádzajúcu" vládu.
Veď takú sme tu už mali zo 40 rokov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať