Zavrieť

Porady

Ako zbohatnú Slováci? Podnikaním, zamestnaním sa v KIA, vďaka politikom?

Anketa: Ako môžu zbohatnúť Slováci?

Počet hlasujúcich
22. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • prácou sa v automobilkách

    0 0%
  • prácou v inej dobrej firme

    2 9.09%
  • prácou v štátnej správe

    2 9.09%
  • prácou - podnikaním

    10 45.45%
  • zvolením správnych politikov

    8 36.36%
Bude dobre, keď zlikvidujeme malé Slovenské firmy a živnostníkov?

Alebo keď iba odradíme veľkú časť Slovákov od podnikania? Bude potom dobre, keď sa stanú zo všetkých Slovákov zamestnanci Peugeotu, Kia, Volkswagenu?

Prečo sa nenastavia podmienky tak, aby sa čo najväčšia časť Slovenska mohla postaviť na vlastné nohy a mohla začať podnikať, bez strachu zo sústavných zmien a buzerácií?

Mali by sa stanoviť veľmi jednoduché a prehľadné pravidlá, aby sa v tom vyznal každý. A nie aby to odrádzalo každého už na začiatku, pri premýšľaní či vôbec začať podnikať.

Štát by mal bozkať ruky ľuďom, ktorí prevezmú osud do vlastných rúk a začnú podnikať. Ako inak sa tu chce vytvoriť bohatšia stredná vrstva? Cestou zamestnávania vo veľkých fabrikách (KIA, Peugeot atď.) to asi nepôjde.
Naposledy upravil Bastian : 29.11.12 at 09:56
Usporiadat
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

určite by sa dalo zvoliť nejaké "ochranné obdobie" napr. tie 3-4 roky.
Sú ale firmy, kde 10-20 rokov sú stále na nule. Dokonca si dovolím tvrdiť že veľmi veľa živnostníkov za celý život odvedie menej daní a odvodov, ako človek zarábajúci 500 eur v hrubom v zamestnaneckom pomere. A to už o niečom nekalom vypovedá...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon Pozri príspevok
Neviem či to je aj v ostatných krajinách, ale konkrétne na Slovensku sa podľa môjho názoru dá zbohatnúť /aby sme to nejako konkrétne zadefinovali aj pre obyčajných ľudí, tak povedzme že bohatstvo rovná sa viac ako 3000 eur/mesačne/, jedine odrbávaním.
Stačí sa pozrieť okolo seba, "kto sú" najbohatší ľudia....
Majú vždy jedného spoločného menovateľa, neprimeraná optimalizácia daní a odvodov /rozumej odrbávanie/, dlžoby voči štátu, práca v ich firmách za minimálne mzdy, prípadne nevyplácanie miezd zamestnancom, neodvádzanie odvodov, väčšinou títo ľudia majú viac firiem, ktoré medzi sebou obchodujú s ťažko preukázateľným tovarom, napr. "marketingovými službami", "softvérovými službami", samé fiktívne obchody medzi sebou, nadmerné odpočty DPH atď...
Ja by som si dovolil nesuhlasit. Poznam osobne, niekolko podnikatelov, ale aj zamestnancov, ktori maju podstatne viac ako 3000 EUR za mesiac a nikoho v zivote neokradli, ci nepodviedli. To co hovoris, je bohuzial odrazom toho, ze slovo podnikatel, sa stalo synonymom pre lupeznika, klamara a podvodnika. Ale ver da sa slusne zarobit a drzat si moralku na nadpriemernej urovni. Aj ked mas mozno zlu skusenost, to co hovoris je nebezpecne, lebo navodzujes obraz, ze s poctivostou sa neda daleko zajst, co podla mna nie je pravda.
Ale zase sa musi uznat, ze ta kontrola by mala byt podstatne lepsia. To sa ale nezmeni, lebo politici, ktorych si bohuzial momentalne volime maju tiez firmy a tiez nie su ini ako ludia co ich zvolili a o ktorych pises Ty.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nandrolon Pozri príspevok
určite by sa dalo zvoliť nejaké "ochranné obdobie" napr. tie 3-4 roky.
Sú ale firmy, kde 10-20 rokov sú stále na nule. Dokonca si dovolím tvrdiť že veľmi veľa živnostníkov za celý život odvedie menej daní a odvodov, ako človek zarábajúci 500 eur v hrubom v zamestnaneckom pomere. A to už o niečom nekalom vypovedá...
Neviem, nikdy som nebol zivnostnikom, tazko sa mi to posudzuje.

No je fakt, ze zivnostnici sice takmer nic neodvadzaju ale ani nic nepotrebuju a neziadaju. Napriklad uz si videl zivnostnika, ktory by bol kazdu chvilu na PN-ke? Ja nie, zatial co zamestatnov, ktori "maroduju" aj niekolko mesiacov poznam dost. Naposledy - moja dobra znama, stuhla si nechat vypisat PNku jeden den pred tym, ako mala dostat vypoved. Ked som sa jej pytal, co tym mieni vyriesit a ako dlho to chce natahovat, tak povedala, "ze moze hoci aj rok", vraj do jedneho roka sa da natahovat PN-ka.

Toto mi vadi rozhodne viac, ako zivnostnik, ktory plati male dane a odvody.

1. pracuje a casto robi prace ktore by ziadna velka firma, (nie to este statna) nerobila).
2. casto priamo zamestnava aj inych
3. plati mnohe ine dane a poplatky, ved nie len dan z prijmu je dan, su aj spotrebne dane na paliva, dane z mot. vozidiel, dialnicne nalepky a pod.
4. nakuluje material, stroje, uctovne sluzby, pocitace, reklamu, skratka nepriamo zamestnava dalsich ludi.
5. ako som uz povedal, spravidla takmer nic od statu neziada.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nandrolon Pozri príspevok
Neviem či to je aj v ostatných krajinách, ale konkrétne na Slovensku sa podľa môjho názoru dá zbohatnúť /aby sme to nejako konkrétne zadefinovali aj pre obyčajných ľudí, tak povedzme že bohatstvo rovná sa viac ako 3000 eur/mesačne/, jedine odrbávaním.
Stačí sa pozrieť okolo seba, "kto sú" najbohatší ľudia....
Majú vždy jedného spoločného menovateľa, neprimeraná optimalizácia daní a odvodov /rozumej odrbávanie/, dlžoby voči štátu, práca v ich firmách za minimálne mzdy, prípadne nevyplácanie miezd zamestnancom, neodvádzanie odvodov, väčšinou títo ľudia majú viac firiem, ktoré medzi sebou obchodujú s ťažko preukázateľným tovarom, napr. "marketingovými službami", "softvérovými službami", samé fiktívne obchody medzi sebou, nadmerné odpočty DPH atď...
Ja by som tiez nevidel velky suvis medzi vyskou prijmu a odrbavanim. Ja poznam dedinsky obchodik so skrutkami, kde sa majitel vzdy pyta "a potrebujete aj ucet"? Pritom byva v starom domceku a jazdi skodovkou. Ludia tam nechavaju v proemere 2 Eura za nakup, takze ak neodvedie DPH, ma 0,4 vo vacku. Denne desat ludi, 4 Eura, mesacne 80 EUR. Odrbava? Odrbava, ale 3000 to nie je.

Potom su ludia, ktori zarabaju desattisice mesacne a nie vsetci z nich odrbavaju. Problem je v tom, ako to odlisit. Jednak, ci ma clovek na ulici sancu odlisit, ak niekto vystupuje z jaguara v drahom obleku, ci zarobil legalne alebo nie, a potom, ci ma sancu (a vobec snahu) to rozlisit stat v zastupeni spravcu dane. a inych kontrolnych a vysetrovacich organov...
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

- tak máš všelijakých zamestnancov. Ak niekto pracuje menej ako maróduje, zamestnávateľ by to mal riešiť.

- to, že živnostník nič od štátu nežiada je síce pekné, ale pravidelne každý deň od štátu dostáva X x viac ako zamestnanec. Ak zrušíme DPH, potom ti dám tlačítko "súhlasím"...

- živnostník /platca DPH, nakoľko sú väčšinou aj kvôli týmto výhodám/ majú X vecí lacnejších o 20 %.

- zamestnanec si kúpi auto, má ho o 20 % drahšie ako živnostník
- zamestnanec si kúpi benzín, naftu, všetko má o 20 % drahšie

- čo ti mám povedať keď jeden, ale to už je u mňa s prepáčením DEMENT si chcel dať do výdavkov detské plienky ????

- všetko má svoje výhody a aj svoje nevýhody. Možno niekto napíše že nech si otvorím živnosť. Napíšem len toľko, že ak budem musieť začať tvrdo okrádať štát, tak si ju otvorím, nakoľko som skromný a zatiaľ nemám potrebu....

Lenže je tu jeden podstatný rozdiel.
Zamestnanec NEMôŽE chválabohu takmer nijako okrádať štát. Živnostník bohužiaľ MôŽE a častokrát to aj robí.

Treba myslieť aj na to, že ak sem-tam zamestnanec má PN-ku, tak na tú si sám odložil prostredníctvom dlhodobých odvodov do príslušného fondu.

Najväčší problém, ktorý súvisí s týmto je celková NEvymožiteľnosť práva na SK.
Človek okráda človeka a ešte sa mu smeje do ksichtu...

TAIKO: myslím že človek čo zarába 3000 a viac tak VŽDY je táto čiastka na úkor "niekoho" väčšinou zamestnancov. Ono to je totiž to tak, že jeden má 3000 a ďalších 200 má minimálnu mzdu. Ak sa pozrieme na to čiastkovo, tak áno, ten čo má 3000 priamo nikoho neokráda /môže to byť normálny manažér - zamestnanec/. Ak sa ale na to pozrieme trochu globálne, tak to, že on má 3000 a ďalších 200 zamestnancov po 400 v hrubom, to je svinstvo. Hádam mi nechceš tvrdiť že jeden človek môže mať produktivitu práce za 8-mich iných ??? Ak by sme aj išli do extrému, je to možné áno, ale potom by z tých 200 ľudí muselo mať viacej takýto plat a nie iba 1. Ak tých 200 nie je úplne neschopných a nezamestnali nejaký ústav pre postihnutých...
Vyslovene dnes funguje novodobé otrokárstvo.
Vieš čo je najväčšia sranda, že takýto ľudia si užerú pre seba čo najviac, ostatným ostane zrnko a ešte chcú, aby ich firmy a všetko mali obrovské tržby....
Ono, ťažko je niečo kupovať, keď 90% prachov končí v kapsách 5 % ľudí... Ostatní sa môžu iba dívať a spotreba klesá, firmy krachujú, nemá kto kupovať.
Sa budem smiať ak bude taká devalvácia meny, že za 100 eur kúpiš toľko ako za 10... ale mám dojem že ináč sa to riešiť z dlhodobého hľadiska nedá...

PS: Dúfam, že som sa vykoktal, pretože frčím preč, píšem rýchlopisom, večer prípadne urobím korekciu....
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Zabudas na to, ze zivnostnik nema ISTU VYPLATU ako zamestnanec.

Niekomu sa paci ist na 9 do roboty, dat si kavicku, o 12 na obed, o 13 sa vratit a o 17 uz balit..

A mat ISTOTU ze pride vyplata.

Este vacsi vtip je v tom, ze ak ma jeho zamestnavatel straty, tak to zamestnanca NEZAUJIMA, hlavne ze ON dostane ISTOTU vyplatu..

A tak isto na kapitalizacii firmy sa zamestnanec nepodiela..

A uz vobec nezdiela tie nervy, ze co ak ma ina firma odrbe a potom ma stat a zamestnanci ukamenuju ze som podvodnik a neplatim a podobne..

Tych 200 ludi by sedelo doma na prdelke, ak by ten manazer za 3000 Eur nebol. Alebo kto ich nuti u neho pracovat? Ved nech zacnu podnikat tiez..

Pekne obmedzene videnie na vec, myslim ze taky clovek sa dalej ako kancelaria s wifi tlaciarnou nedostane
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Nandrolon Pozri príspevok
- tak máš všelijakých zamestnancov. Ak niekto pracuje menej ako maróduje, zamestnávateľ by to mal riešiť.

- to, že živnostník nič od štátu nežiada je síce pekné, ale pravidelne každý deň od štátu dostáva X x viac ako zamestnanec. No ja som živnostník, a akosi neviem zistiť, čo mi tento štát dáva naviac.Ak zrušíme DPH, potom ti dám tlačítko "súhlasím"...Nie každý živnostník je platcom DPH.

- živnostník /platca DPH, nakoľko sú väčšinou aj kvôli týmto výhodám/ majú X vecí lacnejších o 20 %.

- zamestnanec si kúpi auto, má ho o 20 % drahšie ako živnostník. Áno ak to použije na zabezpečenie svojich príjmov. Nie na súkromné účely. Na to by mala prísť kontrola, či je to v poriadku.
- zamestnanec si kúpi benzín, naftu, všetko má o 20 % drahšie

- čo ti mám povedať keď jeden, ale to už je u mňa s prepáčením DEMENT si chcel dať do výdavkov detské plienky ??? No ak sa stará o ťažko chorých pacientov alebo deti a má na to živnosť, tak si to celkom dobre viem predstaviť, že si to dá do nákladov.

- všetko má svoje výhody a aj svoje nevýhody. Možno niekto napíše že nech si otvorím živnosť. Napíšem len toľko, že ak budem musieť začať tvrdo okrádať štát, tak si ju otvorím, nakoľko som skromný a zatiaľ nemám potrebu....
Nehádž všetkých živnostníkov do jedného vreca. Ani zamestnancov. Každý je iný. Keď dvaja robia to isté, tak to ešte nemusí byť to isté.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nandrolon Pozri príspevok
myslím že človek čo zarába 3000 a viac tak VŽDY je táto čiastka na úkor "niekoho" väčšinou zamestnancov. Ono to je totiž to tak, že jeden má 3000 a ďalších 200 má minimálnu mzdu. Ak sa pozrieme na to čiastkovo, tak áno, ten čo má 3000 priamo nikoho neokráda /môže to byť normálny manažér - zamestnanec/. Ak sa ale na to pozrieme trochu globálne, tak to, že on má 3000 a ďalších 200 zamestnancov po 400 v hrubom, to je svinstvo. Hádam mi nechceš tvrdiť že jeden človek môže mať produktivitu práce za 8-mich iných ???
Tak podme trocha rarat, kalkulacku mame vsetci. Ak by sa plat manazera, ktory je schopny predat produkciu 200 ludi ponizil z 3000 na rovnaku uroven,ako maju zamestnanci, teda 400, tak by nam ostalo 2600. Ak tuto sumu podelime medzi tych 200 ludi, kazdy dostane 13.

Teda este raz, kazdy zo zamestnancov dava 13 Eur za to, ze niekto zabezpeci odbyt, je to presne 3,2% z ich platu.

No ja by som skakal po plafon, keby sa nasiel niekto, kto by ma za 3,2% zbavil starosti, co s tovarom, ktory vyprodukujem...

Zabudas, ze zamestnanec vo vyrobe moze zo zakona pytat od firmy ochranne prostriedky, ale manazerovi forma ani len nesmie kupit oblek, musi si ho kupit sam. Ked si kupi tesilovy z Tesca, co preda?
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misomiso Pozri príspevok
Tak podme trocha rarat, kalkulacku mame vsetci. Ak by sa plat manazera, ktory je schopny predat produkciu 200 ludi ponizil z 3000 na rovnaku uroven,ako maju zamestnanci, teda 400, tak by nam ostalo 2600. Ak tuto sumu podelime medzi tych 200 ludi, kazdy dostane 13.

Teda este raz, kazdy zo zamestnancov dava 13 Eur za to, ze niekto zabezpeci odbyt, je to presne 3,2% z ich platu.

No ja by som skakal po plafon, keby sa nasiel niekto, kto by ma za 3,2% zbavil starosti, co s tovarom, ktory vyprodukujem...

Zabudas, ze zamestnanec vo vyrobe moze zo zakona pytat od firmy ochranne prostriedky, ale manazerovi forma ani len nesmie kupit oblek, musi si ho kupit sam. Ked si kupi tesilovy z Tesca, co preda?
Ty kokso tak takyto vypocet by ma nikdy nebol napadol. Nikdy som sa na tuto suvislost takto nepozrel. Jednoduche a pritom genialne. Sedliacky rozum vo svojej najcistejsej podobe.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko Pozri príspevok
Ty kokso tak takyto vypocet by ma nikdy nebol napadol. Nikdy som sa na tuto suvislost takto nepozrel. Jednoduche a pritom genialne. Sedliacky rozum vo svojej najcistejsej podobe.
Na Slovensku je 2891 obcí vrátane 138 miest. Učiteľov je cca 80000.
Dajme tomu že každému starostovi uberieme z platu 1000 € a rozdelíme to medzi učiteľov.
Teda každý by dostal pridané 2891*1000/80000=36,14 €.

Ak by sme zobrali poslancom NRSR 1000 €, tak to by bolo ďalších 150*1000/80000=1,88 €.

A tak by sa dalo pokračovať.....

To je iba analógia na dnešnú dobu. Čo je to tých 1000 € pre nich?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

trocha sa nechápeme....

- zamestnanec NEMÁ istú výplatu. Nie sme v komunizme. Fluktuácia zamestnancov vo firmách je dnes veľmi vysoká.
- ja som nepovedal že manažér /zamestnanec/ sa má znížiť na úroveň zamestnanca /robotníka/. Lenže ak dá manažér robotníkom 100 eur prémie a sebe 10 000 eur /slovom desaťtisíc/ čo sa bežne vo firmách deje aj 3-4 x do roka, tak podľa mňa sa to nedá ináč nazvať ako čistokrvná svinská NENAŽRANOSŤ. Ešte raz opakujem, nehovorím o majiteľovi firmy ale o manažérovi, ktorý je zamestnancom rovnako ako robotník pri stroji.... akurát má naviac právo rozdeľovať FIREMNÉ peniaze a to bohužiaľ aj sám sebe....

- Tie plienky do nákladov - nebol žiadny opatrovník...

- ak si chce firma pekne obliecť svojho manažéra, má na to právo, môže si to zafinancovať ako nedaňový náklad, teda zo zisku. Firma má právo kúpiť hocičo, hocikomu, avšak vždy to bude iba nedaňový náklad, kde je problém ?? Vadí snáď nejakej firme že zaplatí sekretárke krásne šaty bez príspevku ostatných daňovníkov v tejto republike ?????????????????????????
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon Pozri príspevok
- tak máš všelijakých zamestnancov. Ak niekto pracuje menej ako maróduje, zamestnávateľ by to mal riešiť.

- to, že živnostník nič od štátu nežiada je síce pekné, ale pravidelne každý deň od štátu dostáva X x viac ako zamestnanec. Ak zrušíme DPH, potom ti dám tlačítko "súhlasím"...

- živnostník /platca DPH, nakoľko sú väčšinou aj kvôli týmto výhodám/ majú X vecí lacnejších o 20 %.

- zamestnanec si kúpi auto, má ho o 20 % drahšie ako živnostník
- zamestnanec si kúpi benzín, naftu, všetko má o 20 % drahšie

- čo ti mám povedať keď jeden, ale to už je u mňa s prepáčením DEMENT si chcel dať do výdavkov detské plienky ????
- zamestnanec si kúpi PC
- zamestnanec si platí pripojenie na net
- zamestnanec si kúpi mobil
- zamestnanec platí faktúry
- živnostník všetko do nákladov ...a je jasné , že súkromné veci sa pekne - krásne do výdavkov dávajú....
- zamestnanec ide v nedeľu na rodinný obed ....živnostník samozrejme na pracovný ...

- do aleluja by sa dalo pokračovať ...................


Ale ako Nandrolon píše , ešte na súhlasné tu nič nie je v tejto problematike...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Živnostník má ešte tú "výhodu",že si môže (teda musí) prácu zháňať sám,kým zamestnancovi je to jedno.Živnostníkovi ak sa nedarí,neplatia mu včas alebo vôbec,môže ľahko prísť o všetko,čo má,zamestnanec výplatu dostane a ak urobí chybu,doplatí na ňu len do určitej výšky (neviem koľko).Živnostníkovi ak nevyplatia,ťažko sa domáha svojich peňazí,často z tej jednej faktúry platí nielen všetky svoje náklady,ale má v nej zahrnuté výplaty aj za niekoľko mesiacov.Zamestnanec už po prvej nevyplatenej výplate môže podnikať kroky k náprave,jeho zastúpi viacero úradov.Živnostník to určite nemá ľahšie,keby mal,všetci zamestnanci by sa zmenili na živnostníkov.
0 0
zknihy zknihy

zknihy je offline (nepripojený) zknihy

Nandrolon Pozri príspevok
... myslíš že chovným koňom sa dáva žrať dajme tomu 10 x toľko ako ťažným ??
-to len pre porovnanie platu manažéra a robotníka.....
Ľudské "chovné kone" dostávajú aj 100 x viac.
Ale veľa je už raz toľko ako reálne potrebujú.
Nie to ešte dvakrát toľko .
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon Pozri príspevok
trocha sa nechápeme....

- zamestnanec NEMÁ istú výplatu. Nie sme v komunizme. Fluktuácia zamestnancov vo firmách je dnes veľmi vysoká.
- ja som nepovedal že manažér /zamestnanec/ sa má znížiť na úroveň zamestnanca /robotníka/. Lenže ak dá manažér robotníkom 100 eur prémie a sebe 10 000 eur /slovom desaťtisíc/ čo sa bežne vo firmách deje aj 3-4 x do roka, tak podľa mňa sa to nedá ináč nazvať ako čistokrvná svinská NENAŽRANOSŤ. Ešte raz opakujem, nehovorím o majiteľovi firmy ale o manažérovi, ktorý je zamestnancom rovnako ako robotník pri stroji.... akurát má naviac právo rozdeľovať FIREMNÉ peniaze a to bohužiaľ aj sám sebe....

- Tie plienky do nákladov - nebol žiadny opatrovník...

- ak si chce firma pekne obliecť svojho manažéra, má na to právo, môže si to zafinancovať ako nedaňový náklad, teda zo zisku. Firma má právo kúpiť hocičo, hocikomu, avšak vždy to bude iba nedaňový náklad, kde je problém ?? Vadí snáď nejakej firme že zaplatí sekretárke krásne šaty bez príspevku ostatných daňovníkov v tejto republike ?????????????????????????
Snazim sa pochopit, co presne Ti vadi. Ze ma zivnostnik viac ako zamestanec, ze ma manager viac ako zamestnanec, ze ma X viac ako Y, alebpo Y viac ako Z?
1. Ako bude firma platit managera a ake mu da okrem platu benefity zalezi podla mna len od nej. Su to peniaze majitelov firmy, oni rozhoduju koho a ako zaplatia. Ked sa zamestnancovi sposob odmenovania vo firme nepaci, moze ist inde, alebo si zalozit vlastnu firmu a pozriet sa na celu vec z opacnej strany.
2. Ak sa zamestnancovi nepaci jeho plat a zda sa mu ze zivnostnici sa maju lepsie, mozu ist na personalne oddelenie, dat vypoved a stat sa zivnostnikom. Mozu skusit a uvidia, co je lepsie.
3. No a najvacsim problemom je ak sa ludia pozeraju, dookola, ze kto ma viac ako oni, miesto toho aby sa starali o seba, o svoj osobny rast, o svoju produktivitu, o svoje moznosti, o svoje samovzdelavanie, o svoj pracovny postup. To je potom hotova tragedia, ci sa jedna o zamestnanca, alebo o zivnostnika.
Zivot je otazkou priorit, kazdy si v tom co robi musi stanovit plusy a minusy. Vsetci mam svoj zivot pevne v rukach. Sme to iba my, kto nas ovlada, kto nas brzdi, ci posuva napred. Volby robime my sami, my sami sa rozhodujeme ako chceme zit a existovat. Vyvinovat sa z vlastneho zivota, vinit za svoje rozhodnutia niekoho ineho je cesta k obrovskemu smutku, ten zas vedie frustracii a ta nasledne vedie, k zlobe a zavisti.

Samozrejme, ze sa u nas musi vselico napravit, od dopravy, cez skolstvo a zdravotnictvo, k socialnemu zabezpeceniu, ale hlavne v politike. Dolezite je aby sme zacali od seba, kazdy ako tu sme. Nepozerajme, ci sa zmenil sused, ale zmenme seba a az potom sa pozerajme, ci pomoc so zmenou nepotrebuje aj sused. Potom sa nam mozno podari zmenit aj ulicu, mest, stat, politikov, podnikatelske prostredie a firemnu, ci business kulturu. Pomaly, po kuskoch a musi to ist.
Treba si este uvedomit, ze tu vzdy budu bohatsi a chudobnejsi. Musime len zabezpecit, aby bohati nezbohatli na okradani a podvadzani ostatnych, neplateni faktur, na fiktivnych zanikoch firiem, na neplateni dani, na bielych konoch. Utopia? Mozno, ale inej cesty podla mna niet.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

taiko... buď máš trochu menej pracovných skúseností, alebo menej rokov, pretože ty to vidíš "jednoducho".

Sú firmy, kde nie je jasný konkrétny majiteľ, proste nejaká spoločnosť xyz, ktorej vlastníkom je napríklad xyz ľudí, prostredníctvom určitých maličkých podielov.

na čele sedí riaditeľ, pod ním zástupca.

Títo dvaja si navzájom dajú platy aké chcú oni /obaja sú vlastne zamestnanci, akurát zastupujú firmu aj v právnych veciach, takže + štatút konateľa/, ale aby sme sa chápali, do firmy nikdy zo svojho nedali viac, ako obyčajný robotník, proste iba ten maličký, možno 40 eurový podiel...
Za takto za 60 rokov sa vybuduje firma s veľkým obratom...
No a hovorím, riaditeľ a zástupca si dajú navzájom platy + si vyberú predstavenstvo, ktoré im to schváli, na oplátku zas oni dajú zopár tisíc eur členom predstavenstva....
Všetci sú spokojní, okrem zamestnancov, ktorí robia povedzme za 500 eur v hrubom v priemere....
Aké možnosti majú zamestnanci? Žiadne. Prečo existujú také prasatá, ktoré prežerú prachy za XYZ ľudí ??

Je to trošku zložitejšie a zvlášť vo veľkých firmách...

A máš pravdu, ja to mám v hlave veľmi dobre zrovnané, a nemôžem sa ja osobne konkrétne sťažovať, pracujem tam už 15 rokov. Keď sa ale pozriem okolo seba, tak je mi na zvracanie.
Ale je to tým, že priority mám trošku ináč nastavené ako keby som sa mal škrabať za každú cenu na vyššie miesto a zvlášť po druhých chrbátoch, ako to robí polovica ľudí.

hovorím, ak presuniem niekedy na 1. miesto peniaze, idem na živnosť OKRÁDAŤ ŠTÁT, zatiaľ mi to takto vyhovuje, a nemusím sa hocikomu pozrieť do tváre, nie som nikomu za nič zaviazaný, všetko je O.K.
- ale v diskusiách sa diskutuje, preto aj tu prispievam a vyjadrujem svoj pohľad na vec tak, ako ostatní.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No ak živnostníci okrádajú štát, tak ich môžu rovno zrušiť.
Nech sa niekde zamestnajú alebo nech sa hlásia na úrade práce ako uchádzači o zamestnanie.
A potom asi už nikto nebude okrádať štát.
Malo mi to hneď docvaknúť.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Ja by som zase doporučil všetkým, ktorým ide na 1. mieste o peniaze, aby si otvorili živnosť a začali tvrdo okrádať štát....
A nech teda štát nemá na daniach nič... Potom by ešte len začala sranda ako rušenie dôchodkov, rušenie bezplatnej starostlivosti /jasné, tie drobné čo sa doplácajú na lieky za XXX eur to je ako zadarmo/...
Kedysi sa písalo že 1. dávka chema stojí priemerne okolo 1 mil. SK a človek ich vyberie bežne viac ako 5....
Ono ľahko je odrbávať a na starosť si vychutnať "takmer" bezplatnú liečbu napr. rakoviny.....
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon Pozri príspevok
taiko... buď máš trochu menej pracovných skúseností, alebo menej rokov, pretože ty to vidíš "jednoducho".

Sú firmy, kde nie je jasný konkrétny majiteľ, proste nejaká spoločnosť xyz, ktorej vlastníkom je napríklad xyz ľudí, prostredníctvom určitých maličkých podielov.

.........
.........
hovorím, ak presuniem niekedy na 1. miesto peniaze, idem na živnosť OKRÁDAŤ ŠTÁT, zatiaľ mi to takto vyhovuje, a nemusím sa hocikomu pozrieť do tváre, nie som nikomu za nič zaviazaný, všetko je O.K.
- ale v diskusiách sa diskutuje, preto aj tu prispievam a vyjadrujem svoj pohľad na vec tak, ako ostatní.
Vidim to tak ako si to napisal. Ale je mozne, ( a teraz budem parafrazovat A. Greenspana ) " ze si mozno myslim, ze rozumiem tomu co si myslim ze si napisal, ale mozno si neuvedomujem, ze to co som si ja precital, nie je to co si Ty myslel".
Tazko to posudzovat komplexnejsie, lebo nevieme o aku firmu sa jedna, aka je tam forma vlastnictva a managementu. Nechce sa mi stale verit, ze ludia s nejakym malickym podielom by mali takeho velke rozhodovacie prava. To je ale jedno. Nic to na zmysle mojej reakcie nemeni.
Ti ludia, co tam robia, tam robia z vlastnej vole a maju moznost volby. O tom bola moja reakcia.

" hovorím, ak presuniem niekedy na 1. miesto peniaze, idem na živnosť OKRÁDAŤ ŠTÁT " nuz tato Tvoja poznamka je podla mna velkou generalizaciou a hlavne urazkou mnhych slusnych zivnostnikov. Ako som pisal, kazdy si to moze skusit a potom moze posudzovat.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Nandrolon Pozri príspevok
taiko... buď máš trochu menej pracovných skúseností, alebo menej rokov, pretože ty to vidíš "jednoducho".

Sú firmy, kde nie je jasný konkrétny majiteľ, proste nejaká spoločnosť xyz, ktorej vlastníkom je napríklad xyz ľudí, prostredníctvom určitých maličkých podielov.

na čele sedí riaditeľ, pod ním zástupca.

Títo dvaja si navzájom dajú platy aké chcú oni /obaja sú vlastne zamestnanci, akurát zastupujú firmu aj v právnych veciach, takže + štatút konateľa/, ale aby sme sa chápali, do firmy nikdy zo svojho nedali viac, ako obyčajný robotník, proste iba ten maličký, možno 40 eurový podiel...
Za takto za 60 rokov sa vybuduje firma s veľkým obratom...
No a hovorím, riaditeľ a zástupca si dajú navzájom platy + si vyberú predstavenstvo, ktoré im to schváli, na oplátku zas oni dajú zopár tisíc eur členom predstavenstva....
Všetci sú spokojní, okrem zamestnancov, ktorí robia povedzme za 500 eur v hrubom v priemere....
Aké možnosti majú zamestnanci? Žiadne. Prečo existujú také prasatá, ktoré prežerú prachy za XYZ ľudí ??

Je to trošku zložitejšie a zvlášť vo veľkých firmách...

A máš pravdu, ja to mám v hlave veľmi dobre zrovnané, a nemôžem sa ja osobne konkrétne sťažovať, pracujem tam už 15 rokov. Keď sa ale pozriem okolo seba, tak je mi na zvracanie.
Ale je to tým, že priority mám trošku ináč nastavené ako keby som sa mal škrabať za každú cenu na vyššie miesto a zvlášť po druhých chrbátoch, ako to robí polovica ľudí.

hovorím, ak presuniem niekedy na 1. miesto peniaze, idem na živnosť OKRÁDAŤ ŠTÁT, zatiaľ mi to takto vyhovuje, a nemusím sa hocikomu pozrieť do tváre, nie som nikomu za nič zaviazaný, všetko je O.K.
- ale v diskusiách sa diskutuje, preto aj tu prispievam a vyjadrujem svoj pohľad na vec tak, ako ostatní.
No nie je tazke si predstavit aj taketo pomery vo firmach a ak mam byt uprimny, asi by som to naozaj ani ja nenazval spravodlivostou.

Lenze je neskutocne naivne, mysliet si, ze na svete vobec moze jestvovat absolutne spravodlivost, ze na nu mame pravo. Nemame. Kazdy sa narodima do inej rodiny, podmienky mame velmi rozne. Rodime sa s roznou kvalitou telesnej schranky. Mnohi slepi, hluchi, rovno s obrnou alebo bez ruk. Potom sa nam (aj nam zdravym) otvaraju v zivote rozne sance, ano priznavam, nie vsetci ich mame rovnake.

Nic si nepomozeme, ak toto odmietneme akceptovat. Ak sa budeme dozadovat rovnakeho platu, aky ma nas sef. Lebo taky politicky system, kde vsetci mali rovnako na nas uz skusali a prudko sa to neosvedcilo...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať