Zavrieť

Porady

spotreba studenej a teplej vody

mam otazku že či je normálne aby bola spotreba sv 12.21m3 za cely rok pritom tam byvajú 2osoby ktoré sú už na dôchodku.tvoda je 9.5m3 Ďakujem sme tu domovníci a ta spotreba je nam podozrivá a nevieme na čo mame pravo ako to odsledovať či nemajú niečo s vodomerom,lebo oni nas nemusia pustiť do bytu na kontrolu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    martahu Pozri príspevok
    mam otazku že či je normálne aby bola spotreba sv 12.21m3 za cely rok pritom tam byvajú 2osoby ktoré sú už na dôchodku.tvoda je 9.5m3 Ďakujem sme tu domovníci a ta spotreba je nam podozrivá a nevieme na čo mame pravo ako to odsledovať či nemajú niečo s vodomerom,lebo oni nas nemusia pustiť do bytu na kontrolu.
    Zákon 182/1993, § 11, odsek 3

    (3) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný umožniť na požiadanie na nevyhnutný čas a v nevyhnutnej miere vstup do bytu alebo nebytového priestoru zástupcovi spoločenstva, správcovi a osobe oprávnenej vykonávať opravu a údržbu za účelom vykonania obhliadky alebo opravy, ak opravu nezabezpečí sám alebo ak ide o opravu spoločných častí domu alebo spoločných zariadení domu prístupných z jeho bytu alebo montáž a údržbu zariadení na meranie spotreby tepla a vody v byte a nebytovom priestore a odpočet nameraných hodnôt; ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním.

    Vodomery sú v ich byte, ale nie sú ich. Sú spoločné, slúžia na rozpočítanie spoločných nákladov domu na jednotlivé byty.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    niektorí občania sú šikovní, priložia k vodomeru dva silné magnety a môžu púšťať vodu koľko chcú, párkrát sme to našli pri rekonštrukciách bytového jadra

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    trisestri Pozri príspevok
    kde sa daju zohnat take magnety,?
    Ja to viem aj s jedným magnetom, lenže tu skôr ide o to, ako zabrániť takýmto praktikám. Ja som to skúšal len preto, lebo som nemohol pochopiť skoro nulovú spotrebu SV a TUV 3 člennej rodiny. Lenže dokázať to je totálny problém, pretože ak magneťák vidí, že ide dôverník odpísať vodomery, tak ich odníme ešte pred otvorením dverí a dôverník môže skúmať vodomery aj lupou, môže ich dať aj overiť a nič sa nedokáže.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    martahu Pozri príspevok
    mam otazku že či je normálne aby bola spotreba sv 12.21m3 za cely rok pritom tam byvajú 2osoby ktoré sú už na dôchodku.tvoda je 9.5m3 Ďakujem sme tu domovníci a ta spotreba je nam podozrivá a nevieme na čo mame pravo ako to odsledovať či nemajú niečo s vodomerom,lebo oni nas nemusia pustiť do bytu na kontrolu.
    Može to byť realny stav, najmä ak extremne šetria,

    My s manželkou byvame tiež dvaja a naša spotreba TUv sa pohybuje okolo 12 m3 a SV okolo 30-35 m3 za odpočtové obdobie.

    majkii je offline (nepripojený) majkii

    majkii
    martahu, nemusí ísť o podozrivú spotrebu. V našom dome je takých bytov, ktoré majú spotrebu SV do 12 m3 viac ako 8% čo už nieje zanedbateľné množstvo. Histogram spotreby SV v jednom roku je v nasledovnej tabuľke. Pripomeniem, že korekčný koeficient je max. 1,02

    Bin Frequency Cumulative%
    0.00 2 1.12%
    11.46 13 8.38%
    22.92 14 16.20%
    34.38 39 37.99%
    45.83 28 53.63%
    57.29 30 70.39%
    68.75 25 84.36%
    80.21 8 88.83%
    91.67 10 94.41%
    103.13 6 97.77%
    114.58 2 98.88%
    126.04 1 99.44%
    137.50 0 99.44%
    More 1 100.00%

    Čiže spotreba tých dôchodcov môže byť "normálna", záleží na tom ako sa správajú vo vzťahu k vode.
    Čo sa týka spotreby teplej vody 9,5 m3 tam je to úplne vporiadku tá spotreba je normálna.
    Naposledy upravil majkii : 29.05.12 at 14:11
    majkii ospravedlňujem sa, žiaľ nejde formáttovanie, preto je tabuľka v jednom rade

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mozete si odhlasovat na schodzi, ze kontrolne merania sa budu robit kazdy mesiac.
    K vodomeru vas pustit musia.

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru neumožní na požiadanie vstup do bytu, zodpovedá za škody vzniknuté takýmto konaním.
    a teraz čo, aká škoda komu vznikla? Za akú škodu komu zodpovedajú?
    a ešte čosi:
    sme tu domovníci a
    a dmovníci v zákone uvedení nie sú, právo vstupu zo zákona nemajú.

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    lapejko Pozri príspevok
    niektorí občania sú šikovní, priložia k vodomeru dva silné magnety a môžu púšťať vodu koľko chcú, párkrát sme to našli pri rekonštrukciách bytového jadra
    kde sa daju zohnat take magnety,?

    trisestri je offline (nepripojený) trisestri

    trisestri
    lubko6394 Pozri príspevok
    Ja to viem aj s jedným magnetom, lenže tu skôr ide o to, ako zabrániť takýmto praktikám. Ja som to skúšal len preto, lebo som nemohol pochopiť skoro nulovú spotrebu SV a TUV 3 člennej rodiny. Lenže dokázať to je totálny problém, pretože ak magneťák vidí, že ide dôverník odpísať vodomery, tak ich odníme ešte pred otvorením dverí a dôverník môže skúmať vodomery aj lupou, môže ich dať aj overiť a nič sa nedokáže.
    vraj uz na tych novsich meracoch sa uz neda urobit finta z magnetmi

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    trisestri Pozri príspevok
    vraj uz na tych novsich meracoch sa uz neda urobit finta z magnetmi
    Nepátram po tom. Ja som len skúšal tie naše nemagnetické zastaviť a išlo to. Uvidíme po výmene, či aj tie nové pôjde zastaviť.

    Jimmyx je offline (nepripojený) Jimmyx

    Jimmyx
    Naša spotreba 2ludia je cca +- 37m3 Tuv a 45m3 SV.Myslím že je to mormálne ak berieme do úvahy nejaké hygienické minimum,samozrejme mohol by som sa rozpísat o susedoch,vačšinou sa jedná o staršie dochodkyne ktoré si vystačia s 5-6m3 Tuv a nax 9m3 SV za rok,neviem resp. nechcem ani mysliet na to ako to u ních funguje.Ja neplytvám celkom sledujem a zapisujem spotrebu a som pripravený si to aj zaplatit,čo ma ale nenechá kludným je ,,Stratená voda,, tento rok v paneláku 4vchody s 48bytmi cca 180m3 čisto len TUV,minuly rok 170,takže to má vstupajúcu tendenciu na buduci rok tam ,,dáme,, hádam 200m3 nech sa lepšie počíta ,SV 40m3 vchod ostatné asi podobne.Takže k svojej spotrebe musím zaplatit dalších 6,5m3 TUV tento a 6m3 TUV minuly rok za vodu ktorú som nikdy nevidel.Čo ale človek narobí ,ked žije v paneláku baranov ktorí si nedokážu vyučtovania skontrolovat a ako vieme ked sa nikto nestažuje,tak načo to riešit?
    Naposledy upravil Jimmyx : 29.05.12 at 19:08

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.