Zavrieť

Porady

Zahraničná Fa

Dobrý deň ,
poprosila by som Vá so radu:
Dostali sme 12.12.2011 Fa zo zahraničia v HUF , ktorú sme uhradili predfaktúrou už v 9/2011. Na faktúre je uvedený: dátum vystavenia 12.12.2011
dátum dodania 22.9.2011

Ako postupovať : DPH patrí do 9/2011, tým pádom musím podať dodatočné DP. Akým kurzom prerátam Fa kurzom z 11.12.2011 a DPH kurzom z 21.9.2011? Je to takto správne??


Ďakujem Vám všetkým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Dobrý deň, prosím o radu, prvý krát robím DPH so zahraničnou Fa a neviem ako to vpísať do daňového priznania.
    Podnikateľ mal DPH na vstupe - zo SR vo výške : základ dane : 9 253,- € DPH 1 851,-€
    DPH na výstupe mal len do ČR . Fa bola vystavená dňa 15.12. a bola na sumu 75 250 CZK.
    Prosím veľmi pekne, poraďte ako to prepočítať a vpísať do daňového priznania. Ďakujem na 1000 krát!

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    jana32 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu, prvý krát robím DPH so zahraničnou Fa a neviem ako to vpísať do daňového priznania.
    Podnikateľ mal DPH na vstupe - zo SR vo výške : základ dane : 9 253,- € DPH 1 851,-€
    DPH na výstupe mal len do ČR . Fa bola vystavená dňa 15.12. a bola na sumu 75 250 CZK.
    Prosím veľmi pekne, poraďte ako to prepočítať a vpísať do daňového priznania. Ďakujem na 1000 krát!
    Prosím, poraďte mi niekto.

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    jana32 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu, prvý krát robím DPH so zahraničnou Fa a neviem ako to vpísať do daňového priznania.
    Podnikateľ mal DPH na vstupe - zo SR vo výške : základ dane : 9 253,- € DPH 1 851,-€
    DPH na výstupe mal len do ČR . Fa bola vystavená dňa 15.12. a bola na sumu 75 250 CZK.
    Prosím veľmi pekne, poraďte ako to prepočítať a vpísať do daňového priznania. Ďakujem na 1000 krát!
    dodanie tovaru a sluzby riadok priznania DPH 03 - zaklad, 04 - DPH (datum dodania 15.12., tak kurz ECB zo 14.12.)
    nakupy, cize DPH na vstupe riadok 21 - len DPH a riadok 23 - len DPH.

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    ingak Pozri príspevok
    dodanie tovaru a sluzby riadok priznania DPH 03 - zaklad, 04 - DPH (datum dodania 15.12., tak kurz ECB zo 14.12.)
    nakupy, cize DPH na vstupe riadok 21 - len DPH a riadok 23 - len DPH.
    Takto sa uvadza vystavena faktura s DPH. Faktura vystavena do zahranicia bez DPH tam nepatri.

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    Dobrý deň, ešte raz sa obraciam s prosbou o radu na moju otázku. Ide o faktúru, ktorú podnikateľ - platiteľ DPH vystavil českému doberateľovi - platiteľovi DPH, išlo o búracie stavebné práce. Prosím je nutné podávať v tomto prípade súhrný výkaz ku DPH?

    ingak je offline (nepripojený) ingak

    ingak
    jana32 Pozri príspevok
    Dobrý deň, ešte raz sa obraciam s prosbou o radu na moju otázku. Ide o faktúru, ktorú podnikateľ - platiteľ DPH vystavil českému doberateľovi - platiteľovi DPH, išlo o búracie stavebné práce. Prosím je nutné podávať v tomto prípade súhrný výkaz ku DPH?
    toto som nasla
    http://www.porada.sk/t138261-p16-suh...ml#post1867941
    prispevok 156, 157
    skus este dalej hladat

    jana32 je offline (nepripojený) jana32

    jana32
    ingak Pozri príspevok
    toto som nasla
    http://www.porada.sk/t138261-p16-suh...ml#post1867941
    prispevok 156, 157
    skus este dalej hladat
    Ingak, ďakujem, keďže v našom prípade išlo o búracie práce a stavebné práce na dialnici, tak podľa toho by som nemala podávať súhrný výkaz. V takom prípade túto zahraničnú faktúru ale ani neuvádzam vo výkaze DPH?

    lubka0907 je offline (nepripojený) lubka0907

    lubka0907
    Ahojte..aj ja by som sa rada uistila, či musím podávať súhrnný výkaz a či zOF treba uviesť vo výkaze DPH..firma poskytuje elektroinštalačné práce pre českého odberateľa. Podľa toho čo som prečítala tieto povinnosti nemám. Pochopila som to správne?

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    mám prijatú zahraničnú faktúru na sumu 388,83, na túto sumu som urobila aj samozdanenie. hradená bola zápočtom a to tak, že dodávateľ si započítal sám s faktúrami, ktoré mal zaplatiť nám ale odpočítal si len sumu 381,05 čo je suma z faktúry a je tam napísanú, asi v tom zmysle že ak zaplatíme do 8 dní tak je tam zľava 2 % a preto si odpočítal nižšiu sumu, ale neviem ako to mám zaútovať, lebo pri účtovaní faktúry som automaticky nahodila 388,83. viete mi poradiť ako postupovať, či opraviť dph a podať dodatočné alebo čo s tým? díky moc

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    tak som to poriešila takto: prijatá fa 542/321 suma 388,83. úhrada 321/221 381,05 a cez ide som zaúčtovala 321/542 tú zľavu 7,78 a uhradila ňou faktúru, je to tak dobre, inak to neviem urobiť, díky moc.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nie, nemáš to dobre. Odpovedí tu nájdeš neúrekom. hľadaj skonto zahraničnej faktúry

    BarboraS je offline (nepripojený) BarboraS

    BarboraS
    Dobrý deň, mám otázku mám dve firmy zo zahraničia od ktorých klient nakupuje tovar, ktorý u nás ďalej predáva. Jedna firma je z veľkej británie a druhá je z usa. Pracujem v programe pohoda a neviem kde mám začleniť faktúry DPH. Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.