Zavrieť

Porady

Posielanie mzdy na ucet

Dobrý deň prosím Vás vedel by mi poslať niekto nejaké tlačivo, kde zamestnanec dáva súhlas s tým, že mu bude zasielaná mzda na účet alebo vyplácaná v hotovosti, lebo mám aj taký aj taký prípad.
Vopred veľmi pekne ďakujem
pipo.kov a prípad ak zamestnanec nieje majitelom účtu?
Tweety Rovnako, za to, kam si dáva posielať mzdu, zodpovedá zamestnanec, zamestnáv. to nemá čo zaujímať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

    Lubaba
    Prikladám vzor z dokumentov porady:
    Mzda_na_účet.doc

    Hlasovalo 14 pouzivatelov

    Užitočné (14)
    Kabaka123, Kathryn, Dav, VERONIKA6, Anja111, truch, zdenka131, vieraaaa, wagner, uct2007, Mária27, Danielle369, rodina1, jacekova
    14

    jacekova je offline (nepripojený) jacekova

    účtovník telom i dušou jacekova
    pri nástupe do zamestnania dávam vyplniť dotazník a tam je to ako jedna z otázok.

    zamestnanec to podpíše a hotovo

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    ewita888 Pozri príspevok
    Stačí, ale musí tam byť číslo jeho účtu..
    Na Tvojom mieste by som dala podpísať pracovníkom to tlačivko z prílohy predchádzajúceho príspevku, aby si pracovník sám zodpovedal za číslo účtu ktoré uviedol a potvrdil svojim podpisom.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Tweety Pozri príspevok
    Fakt výstižný názov témy podľa ETIKETY PORADY.
    Už som ho stihol zmeniť Tweety.

    Na to netreba žiadne špeciálne tlačivo. Stačí úplne jednoduchý wordový dokument... "Žiadam zasielať mzdu na účet č. xxxx/xxxx..." + prípadne odfotiť kartičku od účtu (kde je číslo účtu)

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    V príspevku 7 v prílohe máš tlačivo. To daj pracovníkom vypísať a tým vlastne budeš mať aj súhlas na zasielanie na účet.

    Ančika je offline (nepripojený) Ančika

    Anna M Ančika
    Riešim každému hneď v pracovnej zmluve a inak stačí okopírovať kartičku k osobnému účtu, pripísať : Žiadam o zasielanie výplaty na uvedený účet od mesiaca:...... a dať podpísať zamestnancovi.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    My sme to riesili dodatkom k pracovnej zmluve, ze mzda bude zasielana na bankovy ucet xx ...
    a nestacilo by, ze sa v pracovnej zmluve zamestnanec so zamestnavatelom dohodli,ze mu bude zamestnavatel posielat vyplatu na ucet vedeny v banke a v pripade zmeny, musi okamzite tuto zmenu nahlasit?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirka06121985 Pozri príspevok
    a nestacilo by, ze sa v pracovnej zmluve zamestnanec so zamestnavatelom dohodli,ze mu bude zamestnavatel posielat vyplatu na ucet vedeny v banke a v pripade zmeny, musi okamzite tuto zmenu nahlasit?
    Áno, stačí to uviesť v PZ.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    suklova Pozri príspevok
    Zamestnanec požiadal o zasielanie výplaty na účet. Zistili sme, že ten účet nieje vôbec na jeho meno, ale máme jeho žiadosť o zmenu čisla účtu, ktoré nám zaslal do firmy s uvedeným čislom účtu. Ako to mám riešiť? Zaslať mu to na ten účet na ktorý požiadal zasielať výplatu? Skúmate najako či ten účet patrí dotyčnému zamestnancovi?
    Zamestnávateľ pošle peniažky na účet, ktorý uviedol ako účet na zasielanie jeho mzdy. Prečo a začo by si mala skúmať?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    habibiatko Pozri príspevok
    Dobrý deň prosím Vás vedel by mi poslať niekto nejaké tlačivo, kde zamestnanec dáva súhlas s tým, že mu bude zasielaná mzda na účet alebo vyplácaná v hotovosti, lebo mám aj taký aj taký prípad.
    Vopred veľmi pekne ďakujem
    Fakt výstižný názov problému podľa ETIKETY PORADY.
    ahojte, my sme nieco taketo doposial v praci nemali, preto sa chcem spytat, ci musim mat od kazdeho podpisane potvrdenie,ze suhlasi s posielanim penazi na ucet. dakujem

    JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

    JM1968
    mirka06121985 Pozri príspevok
    ahojte, my sme nieco taketo doposial v praci nemali, preto sa chcem spytat, ci musim mat od kazdeho podpisane potvrdenie,ze suhlasi s posielanim penazi na ucet. dakujem
    musíš

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ewita888 Pozri príspevok
    Stačí, ale musí tam byť číslo jeho účtu..
    V PZ nemusí byť, stačí ak si aktuálne číslo doloží k jeho zložke.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Tweety Pozri príspevok
    V PZ nemusí byť, stačí ak si aktuálne číslo doloží k jeho zložke.
    brala som to tak, že PZ je jediný doklad o tom, že sa bude mzda zasielať na účet..

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    Zamestnanec požiadal o zasielanie výplaty na účet. Zistili sme, že ten účet nieje vôbec na jeho meno, ale máme jeho žiadosť o zmenu čisla účtu, ktoré nám zaslal do firmy s uvedeným čislom účtu. Ako to mám riešiť? Zaslať mu to na ten účet na ktorý požiadal zasielať výplatu? Skúmate najako či ten účet patrí dotyčnému zamestnancovi?

    suklova je offline (nepripojený) suklova

    suklova
    Ďakujem krásne. Len som sa chcela uistiť. Doteraz sme to vôbec neriešili, aký účet dal na taký sme mu zaslali mzdu. Ešte raz ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.