Zavrieť

Porady

Som ekonómka v správcovskej obchodnej spoločnosti.

Na základe mandátnej zmluvy v niektorých oblastiach vykonávame správu 3 SVB. Od 1.1.2011 sme sa s predsedami spoločenstiev dohodli, že budeme robiť účtovníctvo i účtovnú závierku od r.2011 v ich mene - pod hlavičkou SVB ako právnickej osoby (doposiaľ sme to robili pod v rámci vlastnej správcovskej činnosti ako u bytových domov, ktoré nemajú právnu subjektivitu). SVB čerpali komerčné úvery na obnovu bytových domov - teraz ich splácajú a ja by som chcela poprosiť zručnejšieho správu alebo SVB o predkontácie týchto účtovných prípadov - čerpanie úveru, splácanie istiny, zaplatenie úrokov, poplatkov za vedenie úverových účtov, čerpanie nenávratnej dotácie na systémové poruchy balkónov a pod. Predsedovia SVB a členovia rady si odsúhlasili odmeny za výkon funkcie - máme tieto SVB zaregistrovať k 1.1.2010 ako platcov dane z príjmov + ako správne vyplatiť tieto odmeny (preddavková alebo zrážková daŃ z príjmov + odvody do zdravotnej poisťovne 4 + 10 %?) - v 1 prípade si tieto vyplácajú 1 až 2 krát ročne - ale máme aj 1 SVB, kde 1 dôchodca bude mesačne odmeňovaný za základe DoPČ za kontrolu výťahov.
Vopred ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Som ekonómka v správcovskej obchodnej spoločnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.