Zavrieť

Porady

Ako postupovať pri žiadosti o vydanie potvrdenia o neevidovaní nedoplatkov na colnom úrade ak sme platcami DPH?

Prihlasujeme sa do Výzvy na podporu a rozvoj vidieka 2014-2020 kde povinnou prílohou je potvrdenie o neevidovaní nedoplatkov z colného i daňového úradu. Nakoľko sme platcami DPH máme elektronickú komunikáciu ako mám ale zaplatiť na colný úrad kolky a v akej výške?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    podáš elektronicky žiadosť, vytlačíš si ju, zavoláš na DÚ svojej správkyni, ktorá ti povie, v akej výške treba zaplatiť kolok. Kolok jej potom zanesieš na DU.
    galienka Ďakujem a ako to funguje na colnom úrade?
    kn-alka na colnicu nechodím , ale myslím, že to funguje rovnako - však si tam zavolaj

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Kedze si platca DPH, tak sa ziadost podava vylucne elektronicky.
    V tomto pripade nevidm dovod, preco by si mala kupovat a platit kolok, ked mozes vyuzit zlavu so spravneho poplatku pri elektronickom podani?
    Nastuduj si sposob uhrady zvyyhodneneho poplatku na adrese https://www.financnasprava.sk/sk/inf...ravne-poplatky
    Poplatok za danu agendu najdes v prilohe: https://www.financnasprava.sk/_img/p...da_sluzieb.pdf - malo by sa jednat o ID sluzby 1107 (Vydanie potvrdenia o stave osobneho uctu)

    pisty01 je offline (nepripojený) pisty01

    pisty01
    ako platcovi DPH vam ziadost ani nezoberu v papierovej forme. treba ju podat elektronicky. To je vsak mozne az po zaregistrovani sa na colnom urade. podobne ako to bolo v pripade danoveho uradu. Je potrebne podpisat dohodu s colnicou o elektronickej komunikacii na colnom urade (najlepsie konatel spolocnosti s obcianskym preukazom). Potom pri prihlaseni cez financnu spravu sa vam bude dat zvolit si colny urad a tam podat ziadost.

    za podanie ziadosti sa platia 3 EURa (alebo 1,5) a tie sa platia prevodom. Potvrdenie by mali poslat postou na adresu sidla spolocnosti
    Naposledy upravil pisty01 : 23.09.15 at 14:27 Dôvod: doplnenie textu

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Zavolaj na colnicu, colníci sú ochotní. Kolky sa dajú platiť aj prevodom,vlastne správny poplatok,pri elektronickom podaní je polovičný. Povedia aj číslo účtu a VS. Mám dojem, že colnica umožní elektronický prístup,pri vybavovaní komunikujú aj e-mailom a rýchlo. Vybavovala som EORI číslo a prístup mám už kvôli Intrastatu, tak u mňa to bolo rýchle ale aj tak je radosť s nimi spolupracovať.

    Ako postupovať pri žiadosti o vydanie potvrdenia o neevidovaní nedoplatkov na colnom úrade ak sme platcami DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.