Zavrieť

Porady

RZZP - preco nedoplatok, ak je vsetko vyplatene?

Zdravim, rad by som vas poprosil o vyriesenie mojho problemu, v ktorom je nejaka chyba, ale kedze sa v problematike neorientujem, tak ju nevidim. Vyplnujem RZZP...cast roka (6 mesiacov) som mal prerusenu zivnost, kedy som si platil poistne ako dobrovolne poistena osoba a v tom case som nemal ziadne prijmy. Moj zaklad dane ako szco bol cca 60 000.- a platil som minimalne odvody (1064 ako szco a 692 ako samoplatitel). Ako vymeriavaci zaklad pocas obdobia samoplatcu som v tlacive uvadzal 7600/mesiac. Vsetky odvody mam vyplatene, preto nerozumiem, preco mi vychadza niekolko tisic nedoplatok??? Neuviedol som spravne vymeriavaci zaklad?
Ked som len tak pre porovnanie vyplnil tlacivo B akoby som bol cely rok len szco, vsetko bolo v poriadku a preplatok/nedoplatok bol 0,-...

Dakujem za objasnenie mojho problemu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Váš nedoplatok je skutočne 0. Zle máte vyplnené tlačivo.

    V liste XC má byť v mesiacoch, kedy ste boli samoplatiteľ, v stĺpci C13 suma 7600 (za celý mesiac, za necelý mesiac suma 7600/30,31 x počet dní samoplatiteľa).

    V stĺpci C14 bude suma 4936 Sk za celý mesiac atď.

    C21 = súčet C14

    atď.

    MarkoSK je offline (nepripojený) MarkoSK

    MarkoSK
    Dakujem za rychlu odpoved.

    Ako minimalny zaklad uvadzam sumu 7600,-...chyba preto bude niekde inde...ja si to budem dookola prezerat a prepisovat a nakoniec dufam najdem chybu...velmi komplikovane tlacivo...

    RZZP - preco nedoplatok, ak je vsetko vyplatene?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.