Zavrieť

Porady

Mzda od 1.1.2016 ma byt 405eur, budem mat navysenu mzdu?

Dobry vecer. Od 1.1.2016 ma sa zvysit minimalna mzda. Lenze ja uz teraz mam mzdu 450eur brutto + stravne listky. Tych 405eur od noveho roka je brutto? Alebo sa to pocita ako netto, teda v cistom? Ja som nastupil do zamestnania teraz v decembri, nemal som este vyplatu, v januari budem mat prvu vyplatu. Budem mat teda od noveho roka nieco pridane na plate?
veronikasad V ktorom stupni narocnosti si zaradeny
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Min.mzda 405 eur plati pre prvy stupen narocnosti. Ak je tvoja praca zaradena do vyssieho stupna, budete ti tiez upravena tak, aby zodpvedala prisl.stupnul
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    viki09 Alebo aj nebude, veľa zamestnávateľov vypláca najnižšiu minimálnu mzdu, bez ohľadu na to,o ktorý stupeň obtiažnosti ide
    veronikasad ak ma stupen narocnosti uvedeny v prac.zmluve,mim.mzda musi zodpovedat stupnu narocnosti vykonavanej prace. Ak prisl.stupen nezodpoveda, treba dat podnet na insp.prace
    Ivane01 najlepšie súčasne so žiadosťou o zaradenie do evidencie uchádzačov...
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    minimalnamzda odpoved je nie, lebo medzi zamestnancami sa sepka ze by mzda mala ist hore teda na tych 405 v cistom, mne sa to tiez nezdalo uplne v poriadku, tiez som im vravel ze pravda je tá ze 405eur je brutto a teda nas to nijako neovplyvni.
    Tweety šepkári zle šepkajú
    expeeert Priskoro sa tešili... Ale zatiaľ im to nevrav, nech im nepokazíš Vianoce
      zbaliť

    Mzda od 1.1.2016 ma byt 405eur, budem mat navysenu mzdu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.