Zavrieť

Porady

Dobry den,ja si idem kupit s priatelom byt,ale budem vlastnikom len ja.

On hradi prerabky a zariadenie.Chcela by som vediet ci existuje nejaka zmluva ktora by bola v jeho zaujme ak by sa nieco stalo,kym sme este neni manzelia.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Mala by si presnejšie povedať, čo myslíš:
    - môžeš mu dať potvrdenie, že si mu dlžná peniaze
    - môžete uzatvoriť zmluvu o budúcej zmluve, že sa stane spoluvlastníkom bytu (napr. po uzatvorení manželstva) a že ti dal zálohu
    - môžeš ho urobiť spoluvlastníkom pri kúpe alebo previesť na neho časť bytu hneď po kúpe
    - môžeš napísať v prospech neho závet, pre prípad, že by ťa zrazilo auto ...

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    zdenka131, Chobot, calawen, verkaz, arizona, vieraaaa, jozka56
    7

    verkaz je offline (nepripojený) verkaz

    verkaz
    Samozrejme, že existuje. Len musíš ísť za notárom a on ti ju spracuje a aj uschová.

    Matias.S je offline (nepripojený) Matias.S

    Matias.S
    Záleží na faktoroch tvojho úmyslu. Ak sa chcete brať je potrebné u notára spísať veci, ktoré napísala Mária27, ja by som to ešte doplnil, že v prípade že budeš chcieť aby sa stal spoluvlastníkom tak určite stačí notár. Ak sa nedajbože rozítede je vhodné mať podchytené čiastky, ktoré do bytu investoval on, aby ste predišli pri vyrovnaní zbytočným právnym naťahovačkám a dokazovaniu. Toto by som si vyjasnil v prípade, že byt ideš kupovať na hypo. Banka totiž určite nebude brať ohľad na to že kto dal vačšiu časť do bytu ale bude chciet svoje. Veľa šťastia.

    Dobry den,ja si idem kupit s priatelom byt,ale budem vlastnikom len ja.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.