Zavrieť

Porady

Predaj nákl.auta a DPH

Mám nasledovný problém. Nákladné auto zaradené do majetku firmy /FO/, bolo predané prostredníctvom autobazáru. Kúpna zmluva bola vystavená 30.3.2007, ale akosi sa na to pozabudlo a DPH bola uplatnená až v apríli /mesačný platca DPH/, čo je zrejme nesprávne. Poradili by ste mi čo sa dá s tým robiť? Treba podať DDP DPH za marec a následne aj za apríl - čo z toho vyplýva, aké sankcie? Alebo tú DPH nechať v apríli a skúsiť sa z toho vymotať nejakou zadnou cestičkou ak existuje? Čo by ste mi poradili.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Deni Pozri príspevok
    Mám nasledovný problém. Nákladné auto zaradené do majetku firmy /FO/, bolo predané prostredníctvom autobazáru. Kúpna zmluva bola vystavená 30.3.2007, ale akosi sa na to pozabudlo a DPH bola uplatnená až v apríli /mesačný platca DPH/, čo je zrejme nesprávne. Poradili by ste mi čo sa dá s tým robiť? Treba podať DDP DPH za marec a následne aj za apríl - čo z toho vyplýva, aké sankcie? Alebo tú DPH nechať v apríli a skúsiť sa z toho vymotať nejakou zadnou cestičkou ak existuje? Čo by ste mi poradili.
    Ja by som podala DDP za marec, aj za apríl... Bez sankcií sa to asi neobíde, lebo DPH z predaja auta bola, vlastne, odvedená o mesiac neskôr...
    človiečik Vladimír Ozimý
    vy ste ho predali do autobazáru? alebo ako máte zadefinované to v zmluve...no ale ak ste ho predali 30.3. tak sa z toho nevymotáte a musíte podať DDP za 3 a 4 mesiac...

    Predaj nákl.auta a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.