Zavrieť

Porady

Seklo ma v krku, ale bolí to len trocha

Ahoj, seklo ma v krku včera večer, no po nejakých 10 minútach som to už necítil a išiel som kľudne spať. Dnes so vstal o 10:00 a asi pol hodinu dozadu ma to znova začalo boleť (neviem či som nejak prudko neotočil hlavu). Teraz môžem v pohode hlavu otočiť - síce nie úplne ale asi tak 70 stupňov a nemôžem ju otočiť prudko. Mám to nejako riešiť, či to prestane samo ?
6 komentárov     zbaliť
lujza.j kolko máš rokov?
Patooo 14
Tweety skús trocha pocvičiť, pootáčať hlavou
Patooo no skúšal som točiť s pravou rukou, no nejako to nezabralo. vyskúšam ešte s hlavou niečo
lujza.j rodičia vedia, že máš krčný problém?....neboj do školy v stredu móžeš ísť, tak šup sa učiť
Patooo tak do školy mi moc nejaký problém nerobí ísť áno, rodičia vedia, keďže som mal ísť dnes na tenis
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Seknutie v krku môže mať viacero príčin. Môže ísť o zablokovanie kĺbov krčných stavcov alebo svalový spazmus krčných svalov. Väčšinou sa to deje pri preťažení , natiahnutí svalov alebo pri prechladnutí a pod. Ak je problém vo svaloch tak by to malo pomaly ustupovať. Ak sú zablokované kĺby stavcov môže to trvať trochu dlhšie. Doporučujem navštíviť maséra alebo fyzioterapeuta. Masáže a zvlášť mäkké techniky sú účinné v takýchto prípadoch.
    Pozor na situácie ak ide o seknutie následkom úrazu. Vtedy doporučujem navštíviť lekára aby sa vylúčilo poškodenie stavcov alebo svalových štruktúr.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    terezamaria, kopretinka, gabriska, lujza.j, DanielaSL, babka - ježibabka
    6
    lujza.j inak je to 14ročný chalaň...možno má "prázdninové preležaniny"

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Mne sa to stávalo od 25 do cca 30 rokov, bolo to veľmi bolestivé, trvalo to týždeň. V momente, ako som si uvedomila, že sa mi to stáva (seknutie) vždy pri rannom česaní do práce, aj keď som už bola komplet oblečená a manžel ma čakal, okamžite som vliezla do sprchy a horúcou vodou akú som len zniesla som si prehriala krčnú oblasť. Tak do 10 min. Potom do sucha ľahnúť, a neskôr do práce sama.
    Ak predtým trvala bolesť týždeň, po tejto procedúre sa vôbec neobjavila.
    Ja som to nejakým spôsobom pocítila a nedala som čas sa problému rozšíriť. Nejako som na to prišla intuitívne. Dnes ortopédi odporúčajú i použitie tiež v takej časovej dľžke, ale prehriať na sucho so sušičom vlasov. A tiež potom ľahnúť do tepla.
    Inak ja som to mala od otvoreného okna na aute. => Opatrenia. Brufen ani za svet.
    Naposledy upravil korela : 05.01.14 at 14:22

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    babka - ježibabka, DanielaSL, lujza.j, Heni, terezamaria
    Komentár, nie odpoveď (1)
    4
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    korela Nech si niekto užíva svoje mínusko k svojmu prospechu, ale ja som poradila. Ešte som uvažovala nad formuláciou. Takto som sušičom vlasov vyhrievala aj chrbticu svojej matky na základe rady jej ortopéda.
    lujza.j prievan je sviňa, lebo "sa nezdá"a narobí šarapatu...ale aj zlý vankúš....
    korela Hej.
    Dnes sa užpredávajú aj tzv. hrejivé náplaste, je tam návod kedy a ako použiť, kedy nie
    Prípravok je zdravotnícka pomôcka
    Zloženie: práškové železo, aktívne uhlie, voda, akrylový polymér, soli sodíka.

    http://www.voltaren.sk/voltaren/volt...3%A1plas%C5%A5

    http://www.voltaren.sk/druhy-bolesti...-krku-a-ramien
      zbaliť
    babka - ježibabka
    Teraz som sem sadla, lebo dávam chlapom večeru. Tento problém mám dnes asi od 4 hodiny ráno aj ja. Dlhšiu dobu v noci nespávam a dnes, keď som sa išla otočiť na druhú stranu, tak mi seklo v pravej časti krka tiež. Bolí ma od ucha po rameno. Dala som si 2 ataralgeny (iné pirule doma nemám), natrela domácou tinktúrou z gaštanov a nejakou mastičkou od bolesti, nahriala biolampou a šup do postele. Bolí to menej, tak to teraz zopakujem a šup spať. Uvidím, čo to urobí. Doktorovi až keď mi to neprejde po pár dňoch.
    Jurivo Ak to bolí od ucha po rameno ide pravdepodobne o sval sternocleidomastoideus, upína sa za uchom a na kľúčnu kosť, spazmy vytvorené v tomto svale môžu prenášať bolesť na trapézový sval a rameno. Treba si vyhmatať bolestivé miesta po celej dĺžke svalu a rozmasírovať. Tento sval si dobre nahmatáte keď otočíte hlavu smerom od boľavého miesta a mierne zakloníte. Vystúpi hrubý svalový snopec.

    Seklo ma v krku, ale bolí to len trocha

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.