Zavrieť

Porady

Pokuty nie len policajti ale aj daňoví kontrolóri

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
To je známe , že policajti musia plniť plán vyberania pokút . To vieme všetci .Ale .............

V sobotu som čítala časopis , v ktorom sa píše o stanovení plánu vyberania dorubkov dane , pokút atď. na rok 2005 . Každý daňový úradník ako jedinec/ správca , kontrolór/ musí vybrať v tomto roku pokuty , penále, a dorubky vo výške 3 mil.korún . Je od tejto sumy odmeňovaný .Toto opatrenie vyšlo z MF SR .Tak si predstavte, koľko je pracovníkov DÚ x 3 mil. .... koľko musia štátnu kasu naplniť ? Máme sa na čo tešiť . Pri kontrolách musia toľko hľadať , až niečo nájdu . Nie je možné že vraj , aby niečo nenašli a nepokutovali resp. nespravili dorubok na dani .

Inak v tejto dobe aspoň v našej oblasti veľmi chodia sankčné popl. za roky 2002, 2003, 2004 podnikateľom. To viem koľko ľudí to už dostalo . Takže sa asi potvrdzuje to napĺňanie štátnej kasy .Nuž je to smutné .
Naposledy upravil Zita5 : 10.10.05 at 07:24
Usporiadat
jamajka jamajka

jamajka je offline (nepripojený) jamajka

Po mne už idúúúú, v piatok sa nahlásili na kontrolu. Pomóóóóc.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Je to pravda, chodí strašne veľa sankčných poplatkov za staré roky. Rôzne "voloviny" ako napr. o 3 dni neskôr zaplatená DPH. Presne som si pomyslela, že to ich musel niekto dobre motivovať, keď vyhľadávajú takéto strašné prehrešky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Johanka
Je to pravda, chodí strašne veľa sankčných poplatkov za staré roky. Rôzne "voloviny" ako napr. o 3 dni neskôr zaplatená DPH. Presne som si pomyslela, že to ich musel niekto dobre motivovať, keď vyhľadávajú takéto strašné prehrešky.
Motivoval ich príkaz z ministerstva financií . Takže už zodpovedne môžem povedať a deklarovať ... teraz sme podpisovali 8 obálok z DÚ . Každá obsahovala platobný výmer ...sankčný poplatok , suma sumárum 28 000,- Sk . No paráda . Je to za roky 2002 , 2003 ,2004 za oneskorené platby . Já som si to tuším privodila čítaním toho blbého článku .
0 0
McMarti McMarti

McMarti je offline (nepripojený) McMarti

Zita5
Motivoval ich príkaz z ministerstva financií . Takže už zodpovedne môžem povedať a deklarovať ... teraz sme podpisovali 8 obálok z DÚ . Každá obsahovala platobný výmer ...sankčný poplatok , suma sumárum 28 000,- Sk . No paráda . Je to za roky 2002 , 2003 ,2004 za oneskorené platby . Já som si to tuším privodila čítaním toho blbého článku .
Zitka nie si sama čo si to privodila mne v piatok skončila jedna kontrola na DPH a dnes sa ohlásila prepadovka na daľšiu DPH. Volai teraz ráno, kontrola nadmeráku.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Aj nám prišli takéto obálky. Cca do 10 000,-. Najviac daňovníkov nachytali na preddavkoch 1-3/2005. Vtedy bolo treba preddavky prepočítať starou sadzbou dane. (Ale ešte mi teta daňováčka prezradila, že pokuty posielajú za nenahlásenie účtov, nezaslanie výkazov k DP a pod...). proste hľadajú všetko, čo sme porušili, lebo treba naplniť z niečoho štátny rozpočet. Hlavne, keď ten náš chudáčik ŠR, má také dieravé vrecká.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Je to smutné, že na takýchto maličkostiach nás chytajú a milióny inde idú hore komínom.
Na mne tiež zarobili - v piatok som dostala výmer na 2 000 SK za neskoro podané DP k dani z mot. vozidiel. Najkrajšie na tom je, že daň som zalatila včas, na aute sa mi nič nezmenilo, ale nepodala som včas nové tlačivo....Ale zákony musia dodržiavať všetci, že ....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Momentálne "čistia" právnické osoby. Ale potom začnú aj FO. Dnes som bola v inej veci za mojou správkyňou dane, a upozornila ma, že som v r. 2000 platila DZč a nepodávala som Prehľady ani Hlásenie (čo je pravda, lebo mi vtedy pomáhala jedna dôchodkyňa na DPČ). Teda môžem čakať za r. 2000 pokutu 10 tis. Sk.
0 0
swing swing

swing je offline (nepripojený) swing

Daňový úrad mi vrátil daňový bonus za zamestnancov nie do 8 dní ale až za 35 dní, pre nich zákon neplatí ?!
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Pokuty...

...Keď Kia má dostať o 6 miliárd viac, tak odniekaľ tie peniaze musia získať...
/http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2401339/
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
swing
Daňový úrad mi vrátil daňový bonus za zamestnancov nie do 8 dní ale až za 35 dní, pre nich zákon neplatí ?!
ak si podala žiadosť o vrátenie daňového bonusu podľa § 35 ods. 7 zákona o dani z príjmov a DÚ ti ho v zákonom stanovenej lehote (8 dní) nevrátil, môžeš pokutovať daňový úrad ty - viď zákon o správe daní a poplatkov
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

To chcem vidieť ako DÚ bude platiť podnikateľom pokuty - pekná reciprocita
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
garter
To chcem vidieť ako DÚ bude platiť podnikateľom pokuty - pekná reciprocita
áno, je to celkom sranda, lebo podnikatelia majú v zákone jasne danú splatnosť pokút, sankčných úrokov, ale tuším splatnosť pre DÚ v zákone nenájdeš
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
liba2
Momentálne "čistia" právnické osoby. Ale potom začnú aj FO. Dnes som bola v inej veci za mojou správkyňou dane, a upozornila ma, že som v r. 2000 platila DZč a nepodávala som Prehľady ani Hlásenie (čo je pravda, lebo mi vtedy pomáhala jedna dôchodkyňa na DPČ). Teda môžem čakať za r. 2000 pokutu 10 tis. Sk.
Myslim ze Ti pokutu za predosle roky odpustia. Ja som mala detto roky 2000,2002,2003 a bolo to bez pokuty.Posli mi mailovu adresu odposlem Ti list z DU B.B. kde sa píse o tom , ze pokuta sa nemoze vyrubovat za tieto roky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
dianad
Myslim ze Ti pokutu za predosle roky odpustia. Ja som mala detto roky 2000,2002,2003 a bolo to bez pokuty.Posli mi mailovu adresu odposlem Ti list z DU B.B. kde sa píse o tom , ze pokuta sa nemoze vyrubovat za tieto roky.
dianad ,prosím Ťa nebolo by možné , aby si to prilepila na poradu . Myslím , že by to bolo osožné k uvedenej problematike . Ďakujem .
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Niečo na tom asi pravdy je, lebo po kontrole môjho klienta povedala pracovníčka DU, že keď budú ich mať viac takých ako je on, nič nezarobia .... (kontrola totiť prebehla bez pokuty, čo zase mňa a klienta nadmieru potešilo). Mám však dojem, že sa nám asi znásobia počty kontrol.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Chcem doplniť dnes názov toho časopisu , v ktorom som čítala o uvedenej problematike je to " Život " z 10.10.2005 . Ak máte po ruke prelistujte .Ak nemáte zajtra to prilepím na PORADU .
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Zitka ja nemám, prilep to.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Janca
Zitka ja nemám, prilep to.
Vydrž do zajtra ,mám to aj já len doma , budem to musieť oscanovať a prilepiť .
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Na www.zivot.sk to nie je?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Neviem či sa to podarí
http://www.zivot.sk/?__TUU7MTEyPDY1I...Zmllb2lp-A1-v3
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať