Zavrieť

Porady

Miesto efektivnej spravy spolocnosti

V medzinarodnom biznise existuje koncept "place of effective management", ktory urcuje kde sa bude danit prijem spolocnosti. V praxi to znamena ze krajiny ktore tento system vyuzivaju zdania spolocnost v mieste odkial je spolocnost riadena a nie tam kde ma spolocnost sidlo. Inak povedane, ak je spolocnost registorvana napriklad v UAE ale vlastni ju napriklad osoba so sidlom v Madarsku, tak sa bude danit v Madarsku pretoze odtial je spolocnost riadena. Samozrejme je to len velmi jednoduchy priklad a v reale je to trosku komplikovanejsie.

O co mi ide - hladam zoznam krajin ktore ne/pouzivaju tento system. Cize chcem zistit ze ktore krajiny dania spolocnosti na zaklade sidla a ktore na zaklade miesta spravy/riadenia spolocnosti. Zatial sa mi totiz nepodarilo nic najst.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    takyto zoznam je predmetom studia a vyhodnocovania a vysledok je plateny podnikatelsky/autorsky produkt
    glen to je ako keby si napisal ze chciet vediet sadzbu dph v roznych krajinach je nieco za co by mal clovek platit...
    Dáša_ no veď keď je to také jednoduché, tak sadni za PC a hoď to do googlu

    Miesto efektivnej spravy spolocnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.