Zavrieť

Porady

matersky prispevok

Dobry den,
potrebujem odpoved na otazku : Zivnostnicka caka babatko, pozastavi svoju zivnost na dobu jedneho roka od oktobra 2009. V mesiacoch november ,december 2009,januar 2010 sa zamestna( bude mat vyssi vymeriavaci zaklad ako pri zivnosti ).Vo februari nastupi na matersku dovolenku. Z akeho obdobia sa jej bude vypocitavat materske? Podla posledneho zamestnavatela, alebo sa bude zapocitavat aj obdobie zivnosti? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ak bude splnená podmienka 270 dní nemocenského poistenia, čo predpokladám, že bude v súčte živnosť+zamestnanie, tak sa jej materské bude vypočítavať z rozhodujúceho obdobia od nástupu v novembri do 31.12.2009. VZ zo živnosti na výpočet nebude mať vplyv. Započítavajú sa len dni.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    annely Pozri príspevok
    Dobry den,
    potrebujem odpoved na otazku : Zivnostnicka caka babatko, pozastavi svoju zivnost na dobu jedneho roka od oktobra 2009. V mesiacoch november ,december 2009,januar 2010 sa zamestna( bude mat vyssi vymeriavaci zaklad ako pri zivnosti ).Vo februari nastupi na matersku dovolenku. Z akeho obdobia sa jej bude vypocitavat materske? Podla posledneho zamestnavatela, alebo sa bude zapocitavat aj obdobie zivnosti? dakujem
    Z VZ zo zamestnania za obdobie od nástupu do zamestnania do 31.12.2009.

    Podmienkou výplaty materského je však doba nem. poistenia 270 dní v posledných dvoch rokoch.

    radkap je offline (nepripojený) radkap

    radkap
    Ja by som sa chcela spytat a overit si ci spravne rozumiem tomu termínu platit 270 dni za posledne dva roky pred nástupom na matersku. Teda ak si zacnem od tohto mesiaca platit dobrovolne nemocenske poistenie a buduci rok otehotniem napr. juli a nastupim na matersku v januari, mam stale sancu, ze ziskam materský príspevok?
    Mozno uz bol taky prispevok, ale neviem sa tu v tom vyznat a tak by som Vam bola
    velmi vdacna, keby ste mi odpovedali. Dakujem

    radkap je offline (nepripojený) radkap

    radkap
    Pan Mihal viem ze namate vela casu, dakujem za ten link ale nenasla som tam odpoved na moju otazku, ale volala som na socialnu poistovnu a povedali mi ze ano. Tak snad je to tak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.