Zavrieť

Porady

registracna pokladnica

Chcela by som sa spytat, kedy je nutne pri predaji tovaru mat registracnu pokladnicu. Nasa firma zacina podnikat v oblasti poskytovania sluzieb vypoctovej techniky, tvorba softwaru. V rozsahu cinnosti mame vsak aj predaj tovaru. Nemame predajnu, no vyskytne sa aj pripad, kedy nakupime nejaky tovara predame ho zakaznikovi. Staci ked nakupime nejaky hardware vo velkosklade vystavit fakturu..aj ked bude uhradena v hotovosti, alebo musime mat reg. pokladnu? Platcami DPH zatial nie sme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Môj názor ak zatiaľ budete podnikať len v poskytovaní služieb a ešte nemáte ani predajňu a nepredávate vo veľkom tovar a ešte ani neviete či ho budete predávať , reg.pokladňu by som zatiaľ nepoužívala. Tovar, ktorý budete chceť predať a budete brať vopred zálohy tu nenastáva povinnosť mať reg.pokladňu.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    bui
    Chcela by som sa spytat, kedy je nutne pri predaji tovaru mat registracnu pokladnicu. Nasa firma zacina podnikat v oblasti poskytovania sluzieb vypoctovej techniky, tvorba softwaru. V rozsahu cinnosti mame vsak aj predaj tovaru. Nemame predajnu, no vyskytne sa aj pripad, kedy nakupime nejaky tovara predame ho zakaznikovi. Staci ked nakupime nejaky hardware vo velkosklade vystavit fakturu..aj ked bude uhradena v hotovosti, alebo musime mat reg. pokladnu? Platcami DPH zatial nie sme.
    Doporučujem pozrieť celú tému :http://www.porada.sk/t4816-p5-prjem-v-hotovosti.html

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    Dakujem moc. Ta tema je vycerpavajuca a velmi mi to pomohlo.Doporucujem vsetkym...

    registracna pokladnica

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.