Zavrieť

Porady

registracna pokladnica

Chcela by som sa opytat : minule ma pan trafikant prekvapil otazkou,ze vraj mu niekto povedal,ze sa nemusia do registracnej pokladnice nahadzovat casopisy a noviny.Bola som z toho dost prekvapena,lebo podla mojich vedomosti sa VSETOK tovar musi evidovat cez ERP. Je vsak mozne,ze mi nieco uniklo.Nema s tym niekto skusenosti prosim? Vdaka :-)
Usporiadat
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Nikto nema skusenost s novinovym stankom? :-/
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Myslim že to aj bolo ak nepredáva doplnkový tovar len noviny nemusi mať registračnú pokladňu.Ale mrkni do zákona.Takže nie že nemusí blokovať noviny ale ak predáva len noviny nemusí mať pokladnicu.
0 0
alexxandra alexxandra

alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

Aha. Ak to bolo v zakone,tak by som to mohla najst.Pozriem.Ale samozrejme ze predava aj cigarety a zuvacky a zapalovace :-}}} Aj tak si myslim,ze co by mu to pomohlo. Ved ked nenahodi,musi si trzbu prijat cez prijmovy pokladnicny doklad tak ci tak.A ak neprijme,tak ho evidencia reminendy aj tak nepusti. Tak co spekuluje ;-}
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Dnes som zistila, že používanej registračnej pokladi už neplatí certifikát!!!!!!!! Neviete, či sa rertifikácia nejako predlžuje, či obnovuje a ak, ako !?!?!?!?!:-(( Informovať sa na DÚ???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som pred dvoma rokmi programovala pokladnicu novinovému stánku a zvlášť som musela nahodiť oddelenie na noviny a časopisy kde si potom nahadzovali počet x cenu a to oddelenie, aby im registračná pokladňa vypisovala noviny. Nakoľko je veľa druhov novín radšej som to vyriešila takto než cez PLU.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Adamka:
Skús sa opýtať tej firmy čo Ti dodala pokladňu, pokiaľ viem certifikát sa prikladá pri kúpe registračnej pokladni, skôr oni by Ti vedeli čo ďalej s tým.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Lenkak, ďakujem, skúsim to. Dúfam, že s tým nebude problém.-((, ešte som sa s týmto nestretla....a musím skontrolovať i ďalšie pokadne.....dúfam, že tam nebude nič podobné :-(( .......mám z toho nervy.........:-((
0 0
iva iva

iva je offline (nepripojený) iva

Ja účtujem novinový stánok - JU.
Je to tak, že podľa zákona o elektronických registr.pokladniciach - "predajom tovaru je predaj, ktorý sa vykonáva na základe oprávnenia na odnikat.činnosti, s výnimkou predaja : cenín, lístkov MHD. telef.kariet, dennej a preriodickej tlače."
Takže z toho vyplýva, že noviny naozaj blokované do ERP nemusia byť, ale môžu. Ja to robím tak, že podľa mesačnej sumy z ERP - podľa položiek zistím, koľko nablokovali novín a koľko ostatného tovaru. Noviny blokujú viac-menej len vtedy, keď zákazník chce bloček z ERP. Potom ale na konci každého mesiaca musím urobiť sumár z nákupných faktúr za noviny koľko bola predajná cena novín (je to tam vždy uvedené - nákupná cena - to je môj náklad ako nákup tovaru ,, je tam aj celková predajná cena).
Z takýchto jednolivých faktúr si urobím mesačný sumár predajnej ceny, odpočítam od toho mesačnú položku nablokovanú z ERP - noviny a jednou sumou mesačne doúčtujem do tržby za predaj tovaru položkU : doúčtovanie predaj tlače.
Napr.: v mesiaci 1/05 nablokované v ERP : 150.000, z toho 25.000 noviny.
Podľa dodávateľských faktúr urobím sumár predajných cien novín, napr. 120.000,-. Takže ja zaúčtujem ako tržbu v 1/05: 1/ 150.000,-, 2/ 95.000,- (to je 120.000 minus 25.000).
Je to tak správne, prešlo to kontrolou, len neviem, či som to napísala dostatočne zrozumiteľne.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Dneska mi volala kamaratka, ze mali v susednom obchode mali kontrolu zo SOI, tito im povedali, ze v RP musi byt kazda jedna polozka zvlast nahodena. Pekne rozpisane, ja chapem, ze by sa lepsie robila inventura, ale je to napisane niekde v zakone, alebo nejakej vyhlaske???
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Daska
Dneska mi volala kamaratka, ze mali v susednom obchode mali kontrolu zo SOI, tito im povedali, ze v RP musi byt kazda jedna polozka zvlast nahodena. Pekne rozpisane, ja chapem, ze by sa lepsie robila inventura, ale je to napisane niekde v zakone, alebo nejakej vyhlaske???
O spôsobe vedenia evidencie tržieb ERP hovorí vyhláška č. 55/1994 v znení vyhlášky č. 735/2004, kde je o.i. v §2písm.j uvedené: na účely tejto vyhlášky sa rozumie:

j/ dokladom vyhotoveným pokladnicou doklad, ktorý obsahuje najmenej tieto údaje:
1. daňový kód pokladnice,
2. daňové identifikačné číslo, ak subjekt nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
3. poradové číslo dokladu od poslednej dennej uzávierky,
4. dátum vystavenia dokladu,
5. názov a množstvo tovaru alebo rozsah služby,
6. cenu tovaru alebo služby,


Od. 1.7.2005 sa doplňujú to tohto písmena ďalšie body:
7. IČ pre daň, ak subjekt je platiteľom DPH,
8. meno a dresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne subjektu, ktorý dodáva tovar alebo poskytuje službu, ak subjekt je platiteľom DPH,
9. základ dane, ak subjekt je platiteľom DPH,
10. sadzbu dane alebo údaj o oslobodení od dane, ak subjekt je platiteľom DPH,
11. výšku dane spolu, ak subjekt je platiteľom DPH,
12. celkovú cenu
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

adam
Dnes som zistila, že používanej registračnej pokladi už neplatí certifikát!!!!!!!! Neviete, či sa rertifikácia nejako predlžuje, či obnovuje a ak, ako !?!?!?!?!:-(( Informovať sa na DÚ???
§ 1 odst. 2 výhlašky o spôsobe evidencie tržieb ERP č. 55/1994 v znení neskorších predpisov hovorí, že subjekt môže používať len typ pokladnice, na ktorý príslušný orgán štátnej skúšobne vydal certifikát.

Viem Adam, že pre Teba je to už asi po termíne, ale
pre všeobecnú vedomosť som to uviedla
Naposledy upravil evina : 25.06.05 at 20:29
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
evina
.....
5. názov a množstvo tovaru alebo rozsah služby,
6. cenu tovaru alebo služby, ....
OK,to chapem, ale nestacilo by napr. polozka alkohol, musi tam byt rozpisany ze aky alkohol, to bude mnozstvo a mnozstvo poloziek...
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Daska
OK,to chapem, ale nestacilo by napr. polozka alkohol, musi tam byt rozpisany ze aky alkohol, to bude mnozstvo a mnozstvo poloziek...
Vysvetlenie MF /ináč je to uvedené aj v § 2 Vyhlášky 55/1994 v znení neskorších predpisov/
Názov tovaru

Názvom tovaru je konkrétne pomenovanie predávaného tovaru, spravidla tak, ako ho pomenuje výrobca alebo dovozca, pričom toto pomenovanie musí vyjadrovať dostatočne presne vecný obsah predávaného tovaru.
Názov tovaru je obvykle vyjadrený podstatným menom na prvom mieste. K tomuto podstatnému menu sa môžu priraďovať ďalšie rozvíjajúce pojmy napr. podľa vlastností tovaru. Pre účely vyhlášky môže byť použitý aj skrátený názov tovaru, z ktorého musí byť zrejmá identifikácia tovaru.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Velmo pekno dakujem
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Ahoj Poradaci, mam taku otazku ohladne registracnej pokladne,
idem prenajimat privesne voziky a ine autodoplnky. Idem si kupit podkladnicu, mozete mi prosim poradit a pomoct, kedze nemam skusenosti s pokladnicou, co vsetko musim predtym vybavit, ake doklady a kde ju vsade nahlasit... Su nejako rozdelene podla mnozstva poloziek alebo inych parametrov?
Dakujem za hocijaku radu
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
fizzy
Ahoj Poradaci, mam taku otazku ohladne registracnej pokladne,
idem prenajimat privesne voziky a ine autodoplnky. Idem si kupit podkladnicu, mozete mi prosim poradit a pomoct, kedze nemam skusenosti s pokladnicou, co vsetko musim predtym vybavit, ake doklady a kde ju vsade nahlasit... Su nejako rozdelene podla mnozstva poloziek alebo inych parametrov?
Dakujem za hocijaku radu

Pokladnice sú podľa množstva alebo počtu PLU tovarových položiek.K pokladnici si zakúpiš Knihu registračnej pokladnice .Tu si budeš zapisovať denné uzávierky a lepiť uzávierkové pásky denne aj mesačné .
Pôjdeš na DÚ zaregistrovať pokladnicu a zoberieš so sebou kópiu ŽL,Certifikát pokladne a knihu registračnej pokladne .
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

PLU? co to je prosim ta.
Dakujem za to zhrnutie...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
fizzy
PLU? co to je prosim ta.
Dakujem za to zhrnutie...
PLU je číslo tovarovej položky .Tu sa programujú čísla položiek a to spôsobom , že naprogramuješ okrem iného názov tovaru a pridelíš mu napr.číslo 27.Pri predaji potom už pri dodržaní postupu nahadzovania do registračnej poladne stlačíš 27 a na pásku Ti vypíše názov tovaru,ks,cenu a podobne .
To všetko ale musíš naprogramovať .Ale to ti predvedú v predajni , neboj .
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Jasne, uz chapem. Planujem zakupit prenosnu tusim ma oznacenie EURO 1500. asi sa tam vklada max 50-60 tych PLU. No bude to sranda s pokladnou sa naucit robit
0 0
ondrej1 ondrej1

ondrej1 je offline (nepripojený) ondrej1

Periodická tlač ne´musí byť evidovaná cez ERP.
0 0
Načítať ďalšie