Zavrieť

Porady

Niekto nešetrí a závidí?

mta mta

mta je offline (nepripojený) mta

[FONT='Arial CE','sans-serif']Od roku 2007 máme namontované na radiátoroch digitálne merače čo sa samozrejme hneď prejavilo [/FONT][FONT='Arial CE','sans-serif']na spotrebe tepla. Kým v roku 2006 to bolo 1559 GJ v roku 2007 sme vykúrili len 959 GJ a na tento rok mi to vychádza zatiaľ bez vyúčtovacej faktúry na 731 GJ. Vždy po odpise meračov dávam na nástenku úhrnné stavy meračov aby si to ľudia skontrolovali a prípadné pripomienky podali ešte pred vyúčtovaním. Minulý rok bolo ticho ale teraz sa mi na nástenke objavil anonymný odkaz, že neveria že uvedené stavy meračov sú ozaj skutočné a žiadajú zorganizovať petíciu za vytvorenie nezávislej komisie a spraviť nový odpis meračov a zavolať štátnu energetickú komisiu aby preverila merače. Odpísal som, že ak chce niekto organizovať petíciu najprv sa musí podpísať a tiež aby si uvedomil, že v prípade ak sa nenájde žiadna závada úhradu za tieto činnosti bude hradiť z vlastného vrecka. [/FONT]
[FONT='Arial CE','sans-serif']Sme SVB s 54 bytmi a v každom byte je 6 meračov. Máte nejakú podobnú skúsenosť?[/FONT]
Usporiadat
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

veronikasad Pozri príspevok
To nie je závisť susedov. Pozri túto tému :

http://www.porada.sk/t99445-temperuj...ht=vykurovanie
Aj keď je to aktuálny problém, ktorý sa tu nedávno riešil, v tomto prípade však anonymný oznam hovorí o inom: spochybňuje iba odpočty, resp. zistené hodnoty.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Neviem, kto robí u Vás odpočty, ale u nás nezávislá firma, ktorá s nikým z vlastníkov nič nemá. Tak nemá ani dôvod na nesprávný odpis .
0 0
mta mta

mta je offline (nepripojený) mta

Odpis si robíme sami a údaje sú potom zadávané do učtovného programu EasySVB. Nikto nemá záujem na nejakej manipulácii veď údaje na meraačoch sú celý rok v pamäti a je možnosť kedykoľvek si ich overiť.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mta Pozri príspevok
Odpis si robíme sami a údaje sú potom zadávané do učtovného programu EasySVB. Nikto nemá záujem na nejakej manipulácii veď údaje na meraačoch sú celý rok v pamäti a je možnosť kedykoľvek si ich overiť.
Ako si odpis robíte sami?? Na to je predsa určená osoba, ktorá sa pod odpisy podpisuje a zodpovedá za ne? Tak ako je to u Vás vlastne?
0 0
mta mta

mta je offline (nepripojený) mta

Samozrejme že je na to určená osoba, ktorá zodpovedá za odpis meračov. A vlastník bytu si môže skontrolovať správnosť odpisu na vyučtovaní kde su stavy všetkých meračov uvedené. Keď sme schopní si to zariadiť v rámci SVB načo máme platiť firmám, ktoré sa tým živia?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mta Pozri príspevok
Samozrejme že je na to určená osoba, ktorá zodpovedá za odpis meračov. A vlastník bytu si môže skontrolovať správnosť odpisu na vyučtovaní kde su stavy všetkých meračov uvedené. Keď sme schopní si to zariadiť v rámci SVB načo máme platiť firmám, ktoré sa tým živia?
Tak nieje žiadny problém a anonymný odkaz ignoruj.
0 0
mta mta

mta je offline (nepripojený) mta

Tiež si myslím. Ďakujem za podporu
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

U nas v bytovom dome si odpisane hodnoty meracov tepla musi kazdy vlastnik bytu podpisat a teda zaroven potvrdit svoj suhlas s odpisanou hodnotou, ktoru si samozrejme kazdy vlastnik bytu overuje pri odpise. Takze potom material obsahuje podpisy vsetkych vlastnikov bytov a nie je o com diskutovat. Pri odpise hodnot meracov su za bytovy dom dvaja ludia, takze nemoze byt tvrdenie proti tvrdeniu.
0 0
mta mta

mta je offline (nepripojený) mta

Ano aj u nás sa ľudia podpisuju na listinu kde sa odpisuje stav teplej a studenej vody lebo tento sa nedá spätne overiť ale u meračov keďže stav ostáva v pamäti celý rok tak tieto podpisovať nedávame. Preto sa ich stavy dali na nástenku, aby ak došlo k nejakej chybe mohli ľudia zareagovať ešte pred vyučtovaním. Samozrejme na vyučtovaní ich majú uvedené tiež.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mta Pozri príspevok
Ano aj u nás sa ľudia podpisuju na listinu kde sa odpisuje stav teplej a studenej vody lebo tento sa nedá spätne overiť ale u meračov keďže stav ostáva v pamäti celý rok tak tieto podpisovať nedávame. Preto sa ich stavy dali na nástenku, aby ak došlo k nejakej chybe mohli ľudia zareagovať ešte pred vyučtovaním. Samozrejme na vyučtovaní ich majú uvedené tiež.
Na nástenku to nedávajte, ale je dôležité, aby si to každý podpísal pri odpise..tým to máš vyriešené a nieje o čom sa baviť.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

mta Pozri príspevok
Odpis si robíme sami a údaje sú potom zadávané do učtovného programu EasySVB. Nikto nemá záujem na nejakej manipulácii veď údaje na meraačoch sú celý rok v pamäti a je možnosť kedykoľvek si ich overiť.
Tak nech si ten anonym vytvorí v dome komisiu (nech priberie ešte 2 Ďalších ľudí) a tí nech chodia odpisovať merače. Tak bude odpis údajov komisonálny nezaujatý a hádam to nikto nebude spochybňovať. Preskúmavať digitálne merače je zbytočné, pokiaľ majú certifikát. To je ako keby chceli normované kilové závažie odniesť do ústavu metrológie, nech ho prevážia. Ale ak chcú, nech si to spravia na vlastné náklady.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Chobot Pozri príspevok
Tak nech si ten anonym vytvorí v dome komisiu (nech priberie ešte 2 Ďalších ľudí) a tí nech chodia odpisovať merače. Tak bude odpis údajov komisonálny nezaujatý a hádam to nikto nebude spochybňovať. Preskúmavať digitálne merače je zbytočné, pokiaľ majú certifikát. To je ako keby chceli normované kilové závažie odniesť do ústavu metrológie, nech ho prevážia. Ale ak chcú, nech si to spravia na vlastné náklady.
To by bolo potom toľko komisíí, že až...a do bytu by chodilo 20 ludí nie? ...jednoducho ho ignorovať, ak nemá identitu a skrýva sa za hlúpe poznámky. Podpis vlastníka je podstatný.To je všetko.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Preto, že by mohli vznikať takéto podozrenia, radšej pri teple zaplatíme firme. Máme zatiaľ odparovacie PRVN, a tak nás to všetko, teda odpočet,výmena ampuliek a celkové rozúčtovanie vychádzalo na cca 9000,- Sk ročne. SV a TV si odčítame sami, ale teplo to je o inom, hlavne o iných sumách.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Aj u nás sa zopár takýchto anonymných poznámok objavilo na nástenke, keď som tam vyvesila nejaké články o používaní ventilov a podobne. Dokonca aj na ozname o schôdzi som raz našla napísané, že či budeme schôdzovať každý mesiac. Aj keď ma išlo z tých poznámok sem-tam roztrhnúť od zlosti, že človek sa snaží a oni takto, riešila som to na schôdzach, nech sa tam vyjadria a povedia svoje názory a riešenia a nie anonymne na nástenkách.
V našom činžiaku sa ľudia dosť dobre poznajú, takže niekedy bolo aj zrejmé, kto tie odkazy píše a nemá odvahu povedať to nahlas na schôdzi.
0 0
mta mta

mta je offline (nepripojený) mta

Takú skúsenosť mám aj ja. Na schôdzi je každý ticho a skončí schodza a na chodníku sa vytvárajú skupinky a debatujú o veciach ktoré sa mohli spoločne vyriešiť na schôdzi.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

mta Pozri príspevok
Ano aj u nás sa ľudia podpisuju na listinu kde sa odpisuje stav teplej a studenej vody lebo tento sa nedá spätne overiť ale u meračov keďže stav ostáva v pamäti celý rok tak tieto podpisovať nedávame. Preto sa ich stavy dali na nástenku, aby ak došlo k nejakej chybe mohli ľudia zareagovať ešte pred vyučtovaním. Samozrejme na vyučtovaní ich majú uvedené tiež.
Neviem, ale spotrebu dielikov jednotlivých meračov v bytoch zverejniť na nástenke môže byť porušením zákona o ochrane osobných údajov.
0 0
mta mta

mta je offline (nepripojený) mta

no a nemôže byť porušením zákona o ochrane osobných údajov potom aj rozpis služieb upratovania spoločných priestorov? Tie dieliky nemaju konečnú vypovedaciu hodnotu. Oni sa preratávajú ešte koeficientom radiatorov a polohy a priratáva sa k nim 30%-ný podiel kurenia na plochu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

slavica Pozri príspevok
To by bolo potom toľko komisíí, že až...a do bytu by chodilo 20 ludí nie? ...jednoducho ho ignorovať, ak nemá identitu a skrýva sa za hlúpe poznámky. Podpis vlastníka je podstatný.To je všetko.
To by boli ľudia aspoň zvyknutí na sprístupňvanie bytov podľa potrieb SVB.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
majkii Pozri príspevok
Neviem, ale spotrebu dielikov jednotlivých meračov v bytoch zverejniť na nástenke môže byť porušením zákona o ochrane osobných údajov.
Neviem či ste čítali ten zákon, ale ja by som počet dielikov v žiadnom prípade nepovažoval za svoj OSOBNÝ údaj.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Jozef I Pozri príspevok
Neviem či ste čítali ten zákon, ale ja by som počet dielikov v žiadnom prípade nepovažoval za svoj OSOBNÝ údaj.
Jozef, áno, zákon som čítal, poznám ho, a diskutovali sme spolu o podobnej téme "zverejnenie nedoplatkov" .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať