Zavrieť

Porady

Vyradenie nákladného automobilu z podnikania

SZČO platca DPH kúpil nákladný automobil v r. 2011 z Rakúska do podnikania, neplatil cestnú daň a z toho dôvodu si neuplatnil odpisy ani PHM . Nákladný automobil sa rozhodol v r. 2015 predať vo výške 200 EUR bez DPH, DPH 40 EUR. Môže ho predať keď sa na auto neuplatňovali odpisy a čo predajná cena ? Ešte jedna otázočka k dani z motorových vozidiel v minulosti platilo, že ak si neuplatňuješ výdavky nemusíš platiť za auto daň z motorových vozidiel. Ale pre rok 2014 to už neplatí, dań z motorových vozidiel sa musí zaplatiť. Neviem, či je to pravda. Prosím o pomoc a moc ďakujem za každú odpoveď.
veronikasad aká bola OC mot.vozidla ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A odkiaľ máš info, že toto platilo už predtým? Jednoducho, ak MV používaš na podnikanie, DP musíš podať a daň aj zaplatiť. To. že si neuplatňoval odpisy neznamená, že ho nemôžeš predať.
    Príjem z predaja bude POZD, ZC MV bude VOZD.
    janca 1 Ďakujem. Ja som sa na tú cestnú daň pýtala v r. 2011 na daňovom úrade a tam mi povedala pani, že keď nebudem platiť cestnú daň tak si nemôžem uplatniť výdavky.
    veronikasad Je to presne naopak, ak využívaš auto na podnikanie, môžeš si uplatniť výdavky a si povinná podať DP k DzMV a DzMV uhradiť.

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    To o tych vydavkoch je hovadina -suhlasim z tweety. Mozes ho prrdat tak, ako zamyslas, z tabletu sa mi to nechce rozpisovat... V tomto pripade ho mozes predat aj za 1. euro, lebo za tychto okolnosti sa nevztahuje cena obvykla...
    - cestnu dan mal zaplatit za dni/mesiace, kedy ho pouzil na sluzobny ucel.

    Vyradenie nákladného automobilu z podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.