Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia - nedoplatok a daň z príjmov

V r. 2015 som prerušil vykonávanie živnosti a do dnešného dňa som živnosť neobnovil. V r. 2016 som odpredal hnuteľný majetok (automobil). Predaj tohto automobilu som v r. 2016 uviedol v daňovom priznaní v paragrafe 8.. V r. 2017 som od mojej zdravotnej poisťovne obdržal ročné zúčtovanie zdravotného poistenia za r. 2016. Zdravotná poisťovňa mi v ňom vyčíslila nedoplatok, ktorý mi vznikol z dôvodu predaja automobilu. Mám možnosť podať dodatočné daňové priznanie za r. 2016 a v paragrafe 8. do stĺpca nákladov uviesť výšku nedoplatku z ročného zúčtovania, hoci som tento nedoplatok uhradil až v r. 2017? Celý nedoplatok mi vznikol len z dôvodu predaja automobilu. Ak áno, do poznámok by som v takomto prípade uviedol dôvod podania dodatočného daňového priznania, t.j. RZ ZP za r. 2016 ? V r. 2017 budem mať len príjmy podľa paragrafu 5.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Je to tak ako píšeš, podaj dodatočné za rok 2016 a nezabudni uviesť, kde Ti má Finančná správa posdať preplatok na dani (účet-pošta)

    Ročné zúčtovanie zdravotného poistenia - nedoplatok a daň z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.