Zavrieť

Porady

Kratenie DPH

prosim vas je tu niekto kto robi uctovnictvo lekarni?

Ja som zacal v oktobri a predchadzajuci uctovnik uplatnoval na niektore dodania tovaru kratenie DPH podla § 49.
To kratenie sa tyka, napriklad nakupu PHM, pranie oblecenia lekarnikov a ine.
Majitel dostavoval k lekarni nejake ambulancie a aj z tychto stavebnych prac kratil odpocet DPH. Lekaren je v rodinnom dome, kde na poschodi je normalny byt na byvanie a na prizemi je lekaren a aj ambulancie, ktore tam dostavoval.

Nevie mi niekto povedat preco? predchadzajuci uctovnik sa zbalil a povedal, ze ziadne informacie ani vysvetlenia mi podavat nebude. A majitel ten nema sajnu.

Vdaka za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Jozef Pozri príspevok
    prosim vas je tu niekto kto robi uctovnictvo lekarni?

    Ja som zacal v oktobri a predchadzajuci uctovnik uplatnoval na niektore dodania tovaru kratenie DPH podla § 49.
    To kratenie sa tyka, napriklad nakupu PHM, pranie oblecenia lekarnikov a ine.
    Majitel dostavoval k lekarni nejake ambulancie a aj z tychto stavebnych prac kratil odpocet DPH. Lekaren je v rodinnom dome, kde na poschodi je normalny byt na byvanie a na prizemi je lekaren a aj ambulancie, ktore tam dostavoval.

    Nevie mi niekto povedat preco? predchadzajuci uctovnik sa zbalil a povedal, ze ziadne informacie ani vysvetlenia mi podavat nebude. A majitel ten nema sajnu.

    Vdaka za odpoved
    POdľa mňa je to dobre.Lekarnik si kupil plašť a v tom plašti predáva lieky aj iné napr. mydlo. Z jedného na výstupe pri predaji odvádza daň, to druhé predáva oslobodené. Takže K pri plášti je OK. Aj PHM, lebo nevie rozdeliť nákup svojich tovarov na oslobodené a nie v súvislost s tým jedným bločkom za nákup PHM.
    No a tie ambulancie, podľa toho na čo ich použil. Ak ich prenajal ako oslobodené alebo ak tam prevádzkuje oslobodenú zdr. činnosť potom by nemal nárok vôbec. Ak tam ale prevádzkuje len nejaké masáže a tie na výstupe zdaňuje a nerobi tam aj oslobodené činnosti tak potom by mal plný nárok alebo ak to prenajme s DPH. Ak tam robí jedno aj druhé tak potom K.

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Albo,
    a podla toho co pises, by sa malo kratit skoro vsetko. Kupil vestnik ministerstva zdravotnictva a tak aj tam by malo dojst ku kratneiu DPH, nie?

    A tie priestory prenajima doktorom, ktory tam maju ambulancie. A dohodol sa s nimi, ze im ten prenajom da za 1,- Sk. Je to mozne v takejto vyske prenajimat?

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    [quote=Jozef;593341]Albo,
    ............
    A tie priestory prenajima doktorom, ktory tam maju ambulancie. A dohodol sa s nimi, ze im ten prenajom da za 1,- Sk. Je to mozne v takejto vyske prenajimat?[/]
    Nič to nezakazuje. Je to od neho dobrý obchodný ťah. Pacient dostane u lekára a kam s ním pôjde? No - do najbližšej lekárne, kde si prikúpi aj nejaké vitamíny a Vichy masť navyše.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Jozef Pozri príspevok
    Albo,
    a podla toho co pises, by sa malo kratit skoro vsetko. Kupil vestnik ministerstva zdravotnictva a tak aj tam by malo dojst ku kratneiu DPH, nie?

    A tie priestory prenajima doktorom, ktory tam maju ambulancie. A dohodol sa s nimi, ze im ten prenajom da za 1,- Sk. Je to mozne v takejto vyske prenajimat?
    Ano, vestník K.
    Ak prenajal tie priestory doktorom a predpokladám ako oslobodené (lebo asi nebudu platitelia), potom ak tie stavebné práce sa týkali len tých prenajatých priestorov tak potom z tej FA nemal uplatniť nič.
    Ak na tej Fa boli práce aj na ostatných jeho priestoroch , tak potom K.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.