Zavrieť

Porady

požičal som peniaze (350€) a nechcu mi to vracat ani po 1,5 roku. ako to možem vymoct

bohužial nedal som to na papier a nemam dokazy. dal som aj oznamenie, ale vsetko poprel dotyčny. mimochodom nie som jediny odkoho si napožičiaval a tiež nevracal.
misoft Nemáš lajstro, nemáš dôkaz, že si požičal.... tvrdenie proti tvrdeniu.... máš ponaučenie!
Ak zapiera, nikdy ich neuvidíš.... prípadne aj uvidíš, ak on dostane nejakú "motiváciu"....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Ak nemáš dôkaz či svedka-máš smolu,s peniazmi sa rozlúč.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak viac ľudí v trestnom konaní dosvedčí existenciu tých pôžičiek, istú šancu na uplatnenie v trestnom konaní by som videl.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Rozdiel je vidieť a mať! Súd síce potvrdí, ale oný i tak nezaplatí....a lajstro zo súdu si na stenu povesí....
    Možno vtedy pomôže slovenská argumentácia - jedna vzduchom chladená.....riadne zamierená.....
    profesional Vỷkon exekúcie môže bežať celý život fyzickej osoby. A raz nejaký príjem mať bude.
    denco od jedneho si požičal 800€ a od druhej 200€ (a boh vie odkolkých este), ale ani s jedným nespisal žiadný papier. viem o jednom ktory mu isiel za ručitela ohladom požičky ktoru tiež nesplaca a ten ručitel to musi splacat. mam oslovit dotičnych aby podali tiež oznamenie aj tak ked nemaju papiere a tym padom nas bude viac ktorych oklamal . budeme mat vtedy nejaku sancu?
    prajem vesele vianoce
    profesional An sa spojíte a budete vystupovať v jednom trestnom konaní spoločne ako poškodení, ak ho odsúdia, čo je pri väčšom počte poškodenỷch pravdepodobné, môže súd vyriecť aj verdikt čo sa týka náhrady škody.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Po prečítani odpovedí dávam :

    1. Môžeš mať lajstro
    2. Môžeš mať svedkov
    3. Môžeš sa aj obesiť

    AK si dotyčný vezme do hlavy, že nezaplatí, tak kuwa smola ...
    NA Slovensku je vymožiteľnosť práva kuwa od veci...

    Poznám, viem, love som odpísal...nešlo síce o pôžičku, ale pointa rovnaká.
    buchač Kuwa....čo je na mojej odpovedi nevhodné ???

    Kto nezažil anabázu vymáhania, ťahania sa po súdoch...ten veru nepochopí.
    ...a peniaze sú stále v prdely...

    Aj by som doprial, nech si jeden skúsi a potom nech hodnotí.
    ...by ííííčoval jak chorá krava...

    požičal som peniaze (350€) a nechcu mi to vracat ani po 1,5 roku. ako to možem vymoct

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.